1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 6odkazy 7kontakty
 
 
MENU OBCHOD: Pily Ryoba / Pily Dozuki / Pily Kataba / Lesnické pily / Stavební pily / Speciální pily / Oleje / Barvy a štětce / Dláta / Hoblíky litinové / Hoblíky dřevěné / Brusné kameny / Pomůcky k broušení / Měřící pomůcky / Úprava povrchu / Ostatní / Zahrada

 

 
 
 
Cidliny
Při různém tlaku, úhlu a prohýbání škrabky docílíte vynikajících výsledků i v nejnáročnějších situacích (špatně dostupná místa). Aby cidlina fungovala co nejlépe, musí být dobře naostřená – musí mít jednolitou ostrou hranu, pak dokáže odstranit ty nejjemnější nerovnosti a zachová povrch perfektně hladký.

Použití: Výborně odstraní staré laky a čistí lepené spoje. Jemně vyhladí všechny nerovnosti a stopy, např. po hoblování či řezbě. Používá se také k zaoblení hran.

Tip: Škrabku si můžete zmenšit či vytvarovat dle vlastní potřeby nůžkami na plech, pilníkem (nebo bruskou, ale pozor na spálení materiálu), a hranu srovnat jemným kamenem. Cidlinu můžete vyrobit z opotřebovaných listů japonských pil.

Základní postup na ostření cidliny:
Škrabku naostříte tak, že ji postavíte kolmo na jemnozrnný brusný kámen. Zbrušte tenkou hranu tak, aby byla dokonale rovná a svírala pravý úhel s plochou cidliny. Aby se udržel pravý úhel, používám pomocný hranolek přiložený na kámen. Jedna ruka drží hranol a druhá pohybuje cidlinou po kameni (foto1). Potom položte cidlinu naplocho a pár tahy sražte jehlu hrany (foto2). Dále položte cidlinu na hranu stolu a ocílkou vytáhněte její ostří (foto4). Pro průběžné ostření škrabky stačí párkrát přejet plochu cidliny ocílkou, tak aby se zarovnala hrana (foto3). Pak hranu znovu vytáhněte (foto4).

Zajímavé VIDEO, jak nabrousit cidlinu
 
 
  Cidliny Narex Premium Truhlářské škrabky  
 
 
cidlina
 
Nástroje pro dokonalé vyhlazení dřeva nebo odstranění starých barev.
Vysoce uhlíková ocel, kalená, leštěný povrch.
 
Obdélníková cidlina 135 x 50 x 0,7 mm
Bez dph 60 Kč, s dph 75 Kč
 
kód: 879601
Set cidlin
Bez dph 207 Kč, s dph 250 Kč
 
kód: 854100
 
       
  Set cidlin Veritas Truhlářské škrabky  
 
 
cidlina
 
 
Nástroje pro dokonalé vyhlazení dřeva nebo odstranění starých barev.
Kvalitní cidliny navržené kanadskou firmou Veritas. Všestranější tvary už nevymyslíte... :).


 
Tloušťka 0,4 mm
Bez dph 298 Kč, s dph 360 Kč
 
kód: 05K2020

Veritas VIDEO k cidlinám a jak je ostřit: ZDE.

 
       
  Ocílka Narex Na obtahování ostří  
 

česká ocilka

Český výrobek od Cesty dřevaOcílka na vytahování hran cidlin a obtahování břitů nástrojů. Vyrobena z nástrojové oceli 64HRc.

Průměr 10 mm, pracovní délka 120 mm, celková délka 250 mm

Bez dph 298 Kč, s dph 360 Kč
 
kód: 872401