Zefam drsd 63

Vše co se týká truhlářského řemesla.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Zefam drsd 63

Příspěvek od mari_001 »

Tak dneska jsme si přivezl litinového mazlíka zefam drsd 63:) Vůle žádne, a vizuální stav odpovídá stáří ale běží tichounce, dám foto až bude na místě v dilně. Jen jsme se chtěl zeptat zdali někdo od něj nemá dokumentaci? a jestli domA nekomu nepřekáží příložník, pán ho někde ztratil tak mi to k tomu nedal :/ Diky ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Petr »

Ahoj Mari, tak co je s tim fotem na miste? :mrgreen: Doufam, ze v tomto tydnu k nam do dilny taky dorazi Zefamka, sef ji sehnal az z Plzne za 12 tis. tak jsem zvedav jestli se mi podari ji vdechnout novy zivot. Uz se ji nemuzu dockat. Neni den, kdy bych nemel potrebu neco si uriznot na pasovce.
Chtel jsem se ale zeptat, jestli nekdo mate kontakt na prodejce pilovych pasu na tvarove vyrezavani. Mam doma nejtenci pas od Simondse sirky 6mm a s tim nejde udelat mensi polomer nez cca 16mm, rad bych totiz malemu vyrezal nejake puzle a tak bych chtel sehnat pas tak 3-4mm siroky, se kterym se da udelat polomer i 3mm. Dival jsem se na netu a nic takoveho jsem nesehnal. Simonds ho sice ma, ale ma na nem 14 TPI a tl. 0,65mm a to se mi zda uz hodne jemnucke ty zoubky. Ale asi ho stejne koupim kdyz nesezenu nic jineho. tak diky za odpoved. Petr
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od JanB »

Prodejce pilových pásů by mě taky zajímal. Dosud jsem brával z Pilany a neměl jsem s nima problém, ale proč nezkusit i jiné :-) Toho Simondse jsem neznal, díky za tip. Zřejmě už ho máš vyzkoušeného, je to tak?

3mm pás musí být opravdu fajnová věcička :-) Není na puzzle lepší lupínková pila?
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od mari_001 »

Je to jednoduchý, usadil jsem pilu, ani jsme ji nestihl vyfotit a odjel jsem pracovně do německa a domů jedu až o tomhle víkendu. Tak to pak hned napravím....

Já jsem si objednal od pilany právě tu 6, ale je to furt moc nikde jsem nic lepšího nenašel. Chtěl jsem vyřezávat toho losa jak má Matthias. A na staré pásovce jsem měl ještě pás od pilouse na řezání mokrého, tak ho nechám na tu zefanku zkrátit.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Tim »

zdar pánové,

máte pravdu taky sháním pilový pás pod 6mm
a nikde nic před rokem jsem psal do jedný firmy ti nabízeli 3mm ale nebyli schopni ho svařit
bohužel nemůžu najít adresu,ještě to pohledám.
ale soba jsem vystřihnul i tím 6mm širokým pásem ale byla
to docela honička dělal jsem ho z borovice a je 28 cm vysoký a
cca 5cm síla co dala fošna

tim
sob.jpg
sob.jpg (53.29 KiB) Zobrazeno 22800 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od werdio »

Ja kupuju v Tesortu v Pribrami, na kov a dřevo, zkuste se tam popsat, perfektní přístup i kdyz kupuju za par korun
http://www.tesort.cz/produkty/detail/452-pilove-pasy
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Petr »

JanB píše:Prodejce pilových pásů by mě taky zajímal. Dosud jsem brával z Pilany a neměl jsem s nima problém, ale proč nezkusit i jiné :-) Toho Simondse jsem neznal, díky za tip. Zřejmě už ho máš vyzkoušeného, je to tak?

3mm pás musí být opravdu fajnová věcička :-) Není na puzzle lepší lupínková pila?
Ahoj, jo mam Simondse vyzkouseneho, bral jsem tam pasy 2x a vzdycky spokojenost. Mam od nich tu 6ku, ktera je super, ale hlavne pouzivam 19mm skip na rovne a vysoke rezy a nema to chybu. Jo lupinkova je na puzle lepsi, ale ja jsem chtel udelat puzle ve vetsim meritku cca 2cm z buku a to uz je lepsi zase pasovka. Taky mam v planu nejake hracky atd.. a tam se ta trojka hodi. Jak jsem psal Simonds ho tam ma,tak ho asi vyzkousim a uvidime. Uz jsem tam jednou bral 19mm se standard zubem a nedalo se to na drevo pouzit, protoze jsou moc jemne a ucpavalo se to pri vyssim rezu. TAk jsem s nim rezal vsechen material na stavbu domu od polystyrenu az po siporex tvarnice a tam to jelo jak po masle. Takze doporucuju Skip ozubeni. Petr
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od mari_001 »

Tak jak jsem slíbil, tady fotky pásovky na místě, musím ještě vymyslet nějakej držák na pásy :)
Přílohy
IMG_20150111_142618.jpg
IMG_20150111_142618.jpg (39.86 KiB) Zobrazeno 22762 x
IMG_20150111_142557.jpg
IMG_20150111_142557.jpg (32.53 KiB) Zobrazeno 22762 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Petr »

Ahoj mari,
pila uz je doma a priloznik(bocni pravitko) k te nasi pile taky nebyl, ale neco vymyslim a urcite to neni problem si vyrobit z preklizky nebo mdf priloznik ktery bude fungovat bez problemu.
Rad bych se te ale zeptal, jak presne pilu zapinas? Je to blba otazka, ale nemam taky k pile dokumentaci a na netu jsem nic nenasel. Jde mi o to, ze pila ma elektromagnetickou brzdu, ktera pri otoceni klickem a zapnuti tlacitka hvezda,trojuhelnik sice odbrzdi, ale po celou dobu civka vrci az dokud pilu uplne nevypnu. Je to normalni? nebo by mel byt slyset jenom motor. Nam totiz na pile chybi kryt co ma byt na civce brzdy a tak to jde slyset jeste hlasiteji a myslim, ze to neni normalni. No uvidime zitra ma prijit elektrikar, tak jsem zvedav co nam rekne.
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od mari_001 »

Abych řekl pravdu, tak zvuk brzdy mě rozčiloval tak jsem jsme brzdu odpojily a nechám to dotočit, na dilně jsem sám tak je to jedno a pila není ani slyšet:) Taky ti pořídily pěknej kousek:) je úplně stejná jako mám já... jsem čekal docela dlouho, chtěl jsme tu s drážkou ve stole kvůli přípravku na řezání kulatiny:) Uvidíme jak pořídí Jvalik, prej se jede taky podívat a taky u ní není příložník a že zná šikovného zámečníka kterej by to udělal tak by byla třeba množstevní sleva:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů