Ošetření podlahových trámů

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
punkva
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2017, 22:12

Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od punkva »

Dobrý den, snad se najde někdo znalý.. Chystáme se položit dřevěnou borovicovou podlahu na podlahové trámy. Prkna budou k trámům přibity přiznanými dřevěnými kolíky. Trámy leží na zhutněném štěrku, případně geotextilii (?), mezi trámy bude izolace minerální vatou.
Chci se zeptat, jaké doporučujete přírodní ošetření proti plísním a houbám. Přecejen to bude v ložnici, tak nechceme žádnou toxickou chemikálii. Uvažujeme o včelím vosku, teď jsem našla něco o vodním skle...
Máte prosím někdo zkušenost?

Děkuji :geek:
Veronika
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od truvan »

za sebe nevidím důvod jestliže v ložnici je sucho a pod suchýmy !trámy není hlína proč by se mělosuché! dřevo chránit proti hmyzu a plísni,já tam ten důvod nevidím.ale neznám souvislosti které tě k těmto myšlenkám vedou :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od Brčo »

Nemam osobnu skusenost,ale na miesto štrku by som dal kamen,možno 16-32.Ked namáte vysokú spodnú vodu,drevo by malo byť v pohode.Skorej sa obavam o mineralnu izolaciu,či sa tam nebude držať vlhkosť.Niekedy sa tam dávala škvára,dnes by som možno uvažoval nad penovým sklom...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
plně souhlasím s Truvanem a ještě bych dodal ,opravdu použít dobře sušené dřevo a nic nepřidávat ani izolaci ani geotextilii ,tepelnou izolaci nezlepšíš tolik aby to bylo poznat ale naopak se hodně naruší paropropustnost a možnost vzniku plísně.A na povrch bych použil spíš olej který zachová propustnost dřeva a zároveň je odolnější než vosk a nedělá fleky při pokapání např. vodou při zalévání květin.

Tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od truvan »

punqa"
všimnul sem si toho Boltu,takže odpovědi Tě asi moc neuspokojily,dobrá já Ti to teda prozradím :idea: :arrow:
trámy musíš natřít volskou krví !!
(moji prosím nežádej sem chudokrevnej a slabomyslnej :ugeek:
Míru zdar
práci čest
punkva
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2017, 22:12

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od punkva »

Slyšela jsem, že býčí krví :) Volská bude taky fajn. Oboje je bohužel těžké sehnat...nebo máte tip?
PS: Co je to bolt?
punkva
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2017, 22:12

Re: Ošetření podlahových trámů

Příspěvek od punkva »

Děkuju všem za odpovědi! Dřevo je skutečně suché a ani podloží není vlhké, přesto je vybráno tak 30 cm hlíny a je tam tak 10 cm kamení 16/32 a na tom tak 5 cm štěrku 4/8. Ale když to porovnám s "klasickými" postupy jako geotextilie,igelit, polystyren a na to ještě beton, tak mi přišlo neuvěřitelné, že by se trámy neměly nijak impregnovat nebo tam dát nějakou nepropustnou vrstvu.
Jen nevím s tou minerální vatou, skutečně může spíš vlhkost natahovat?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů