sct.croix

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
sim sim
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2011, 14:50

sct.croix

Příspěvek od sim sim »

Prosim o zkusenosti s timto olejem..nejvice me zajima po case..:)
rada bych tim natrela stul do jidelny, jen abych nemusela natirat co 1/4 roku..
jinak na skrine a komody mam pouzity antik wachs, ale neni to uplne to prave orechove (nejak vysycha ci co, je nutne opet ozivit, coz se mi nejlepe podarilo detskymi olejovanymi kapesniky na zadek:) (neco pro fajnsmejkry:D)
dalsi favorit je http://www.pnz.cz/produkty-pnz/podlahy- ... skovy-olej

a dalsi otazka..je mozne pouzit olej na lazuru-lazurol? vsakne se jeste do dreva?

dekuji za vase nazory a rady
pekny den
sg
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: sct.croix

Příspěvek od Martin »

Tak pěkně vítáme dvojitá simko.Odpovědi najdeš na http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewtopic.php?f=9&t=58 .Komerční lákadla mívají někdy v sobě dost ředidel a pak to vypadá jako že to vysychá.Lněný olej je jednička.
Morčez!
sim sim
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2011, 14:50

Re: sct.croix

Příspěvek od sim sim »

jj, na zaklade tohoto clanku reaguji..
doufala jsem, ze se ozvou ti, jenz komercni oleje pouzivaji pro sve hobby.
doporucujes tedy klasiku lneny..? a neztmavne drevo prilis? pro svuj ucel naopak pozaduji svetlost dreva a ne tmavnuti..nechci proto pouzit lak, neb po uschnuti drevo ma neprijemne zlutou barvu..a je to cele kluzce zalepene..vsak vis

a jeste otazecka...v Trubkove mas truhlarstvi? Jsem puvodne ze zacl:)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: sct.croix

Příspěvek od Martin »

Truhlářství nemám neb nejsem truhlář,ale výrobce hudebních nástrojů.Takže žádná směrovka na sloupu veřejného osvětlení.Lněný olej není fermež a nechává dřevu více méně přirozenou barvu.Stejně všechno dřevo vlivem UV vyzraje do své přirozené barvy,tomu nezabráníš.Jestli chceš zkušební vzorek lněného oleje,tak se stav.
Morčez!
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: sct.croix

Příspěvek od Honza »

Ahoj,PNZ používám zejména na soustružené výrobky a solitéry. Jsem s nimi spokojen, ale ta cena. Po vyčerpání 0,75 l. asi přejdu na levnější - vyzkouším recepty zde nabídnuté. Zdraví Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů