Epoxid - broušení a povrchovka

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Epoxid - broušení a povrchovka

Příspěvek od La.DiS »

Zdravím. Mám dotaz ohledně použití epoxidové pryskyřice na desku jídelního stolu. Dělám si domů do bytu menší stůl z ořechu s přiznanýma hranama a na materiálu mám pár prasklin a vypadlých suků, které bych rád zalil epoxidem. Zároveň chci do jedné větší díry po suku (asi tak 4-5 cm) zalít barevnej kámen, co jsme si přivezli z Atlasu z Maroka. Dle doporučení Werdia jsem objednal EPOXY 531/110 BG15 s tvrdidlem AN 2609. Postup aplikace mám teoreticky asi celkem zmáknutej, ale spíš se chci zeptat, zda stačí před povrchovkou přebrousit klasicky třeba 220-tkou, nebo jestli je třeba použít jemnější grit, popřípípadě to nějak vyleštit, aby bylo dosaženo krásnýho průzračného lesku, jak to mají amíci a spol. ve všech těch videích na youtube. Za druhé bych se rád zeptal, zda na tom v pohodě drží OSMO, nebo něco podobnýho, zatím nevím přesně co na to dám. Díky za odpovědi :) Láďa
Přílohy
IMG_20170304_141205.jpg
IMG_20170304_141205.jpg (94.4 KiB) Zobrazeno 9510 x
RxD
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2016, 09:26

Re: Epoxid - broušení a povrchovka

Příspěvek od RxD »

Cau, co se tyce epoxy a nater tak tam plati to ze na tom bude drzet hure (osmo/ cokoli). Ale neni to takovy problem. Ja mam dreveny kajak pretazeny tkaninou a epoxy. Povrch je pak delan z LeTonkinois, coz je lodni lak na bazi tungoveho oleje, nejakych laku apod a celkem obstojne to drzi. Co bych rozhodne nedelal je lesteni, nebo jemne vybrouseni pokud na to chces dat nejaky lak. Pokud bys tu desku jen olejoval tak to pak je neco jinyho, to pak chce vybrousit a vylestit, protoze ti na tom olej drzet nebude a ani ho tam nechces pac se nema kam vsaknout. Takze opravdu dost zalezi na tom cim to budes natirat.

Taky bych si dal bacha na poradne proschnuti te desky, idealne tam kde pak bude stat. Epoxy je tvrdy a pokud ti to jeste bude pracovat tak se ti s nejvetsi pravdepodobnosti odloupne.
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Re: Epoxid - broušení a povrchovka

Příspěvek od La.DiS »

Čau, díky za odpověď. Dřevo je suchý, leželo na půdě minimálně deset let a teď je tak dva tři týdny v dílně, kde je podobná teplota, jako máme obvykle doma (vlhkost nevim). Určitě to nebudu lakovat, nejradši bych na to dal olejovosk od OSMA. No nějak si s tím poradím :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti