míchání olejů

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Pájmen
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2015, 10:20

míchání olejů

Příspěvek od Pájmen »

Zdravím Vás,
měl bych otázku,zda je možné míchat tungový olej s jinými rostlinnými oleji jako je například řepkový či slunečnicový?Ptám se jen proto,že mám rozdělaný projekt na který chci tungový olej použít ale mám obavu že mi nevystačí,tak že bych ho něčím dostupnějším naředil.Díky..
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: míchání olejů

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Řepkovým určitě ne, slunečnicovým bych to asi osobně taky neriskoval, ale lněným v pohodě můžeš.
Pájmen
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2015, 10:20

Re: míchání olejů

Příspěvek od Pájmen »

O lněným vím že je míchání možné ale u nás keď sú tu néni ,právě by mě zajímali zmiňované oleje jestli je někdo náhodou netestoval.Dostal se mi do rukou slunečnicový za studena lisovaný a mám nutkání experimentovat ale né hned na hotovém díle :D a čas kvapí a ten víkend zrovna a ták.
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: míchání olejů

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Teoreticky jo, ale nevím z hlavy jak moc dobře polymeruje. I když jsem někde zaregistroval, že by se snad měl používat jako část směsí některých tvrdých voskových olejů. Takže by polymerovat rozhodně měl. Zkus pohledat.
mekule
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2016, 19:27

Re: míchání olejů

Příspěvek od mekule »

Koukal jsem na hodně videí na Youtube a američani používají olivový olej. Vyzkoušel jsem. Olivový + Terpentýnový + včelí vosk + pryskyřice a nemá to chybu.
mekule
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2016, 19:27

Re: míchání olejů

Příspěvek od mekule »

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti