ředění oleje

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Chtěl jsem se zeptat je možné ředit olejové barvy i vodou? A ještě přebrušovat první vrstvu před nanesení druhé? Zakoupil jsem už hotová barevný olej,ale občas jsou vidět tahy štětcem. Děkuji za odpověď.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: ředění oleje

Příspěvek od truvan »

:o :shock:
no možné je všechno ;)
Míru zdar
práci čest
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Jedná se o barevný olej firmy PNZ, nářadí jde umýt vodou, ředilo nabízejí jen pro barvy/oleje s rozpouštědly co není tenhle případ. proto jsem se ptal jestli je v tomto případě možné ředit vodou.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: ředění oleje

Příspěvek od truvan »

příteli ale vodou S MÝDLEM !!!!!!!!!,
a jen umytí štětce !!
výš co ???
zkus si dát do skleničky trošku oleje co máš doma na vaření a zkus ho smýchat s vodou(hned To docvakne )
a pak sem napiš jak se dařilo ;)
Míru zdar
práci čest
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: ředění oleje

Příspěvek od Hans »

Čau Jardo,

pokud se jedná o už hotový olej k použití od PNZ, může být problém s tahy po štětci jinde. Teplota, způsob nanášení, příprava povrchu. Do ředění bych se nutně nepouštěl. Není to náhodou olej který se má nanést, nechat vsáknout a zbytek setřít?

Broušení - pokud po prvním nátěru vstanou chlupy, tak jen lehce obrousit.

Honza
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Jenže není olej jako olej. V tomto případě jsem to zkoušel a kupodivu to šlo. Tady jsem se chtěl jen zeptat na vaše zkušenosti. Za zeptání přece nic nedám ne? Praci se dřevem se jen doma bavím, proto se ptám jako laik. Jedná se o hotový barevný olej PNZ. Vsakuje dost rychle, tak s tím stíráním jsem zatím moc nepochodil. A když jsem se ptal na štětce v prodejně, tak co prodavač to jiný štětec. Teplotu jsem zkoušel jak při 20stup. taj i teď při 10.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: ředění oleje

Příspěvek od truvan »

to je jasný proč by ses nezeptal za to nic nedáš,ale oleje se imho vodou neředí,ale jestli Ti to naředit šlo bez problémů tak sis odpověděl sám,já olej vodou neředím a ani o žádném takovém případě nevím,když jsem si v něčem nebyl jistej(u PNZ) vzal sem telefon a zavolal tam
setkal sem se s docela dobrým přístupem dokonce i jejich nějakej technik přijel.
když už fšechno zklame je potřeba brečet na správným hrobě ;)
asi seš kouzelník ředit olej vodou to mě hlava nebere-ledaže by to nebyl olej :shock:
jinak si myslím že tyhle barevný oleje se nevytíraj
až sem zavítá werdio tak Ti určitě poradí(je to hodnej Pražák a guru na povrchovky :idea: :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

To nevytírají, jen se mi zdálo že když jsem to trošku naředil tou vodou tak se to líp natíralo. Smím se zeptat jak postupujete vy? Rychle to zasychá a pak mi to nechá šmouhy nebo stopy po štětci. Nejhorší, když potřebuji natřít 2 strany zároveň
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: ředění oleje

Příspěvek od werdio »

to je s tim prckem na obalu?
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Ano, nahoře je na černém pozadí nápis PNZ a dole je dřevěný domek, a vedle v druhém okně je prcek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů