Míchání olejů se sikativy - zkušenosti?

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
RxD
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2016, 09:26

Re: Míchání olejů se sikativy - zkušenosti?

Příspěvek od RxD »

Ahoj dik za info. Mam dotaz k te Carnaubove emulzi. Jak moc s tim mas zkusenosti co se tyce vydrze. Mam ji doma a pripada mi ze jde velmi lehce vodou rozpustit a smyt. Neni lepsi pouzit podlahovy nebo jiny vosk?

A dik za otestovani sikativ, uz delsi dobu pouzivam cisty tungac a vetsinou mi nevadi delka polymerizace ale obcas by se to hodilo.
HonzaB
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2011, 05:49
Bydliště: jihomoravský kraj

Re: Míchání olejů se sikativy - zkušenosti?

Příspěvek od HonzaB »

Carnaubová emulze se opravdu dříve nebo později smeje. Ale tak je to patrně se vším. My podlahu zase tak často nevytíráme :) Jednou za měsíc - možná :) A nejsem schopen poznat, zda se emulze za tu dobu nějak smyla nebo ne. Lépe je to ale patrné na kuchyňské lince, kterou také udržuji touto emulzí. Cca jednou za 2 měsíce. Emulzi zde aplikuji vždy v několika neředěných nátěrech a hodně hadříkem leštím až je povrch teplý. Trvá vždy cca 2 měsíce, než se to smyje, ale to na desku pokládáme umyté nádobí apod, čili je opravdu hodně namáhaná.
H.
jiri-k
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2013, 08:21

Re: Míchání olejů se sikativy - zkušenosti?

Příspěvek od jiri-k »

Sám si míchám směsku z tungového oleje, lněného oleje a trochy Lazurolu (ten dávám kvůliva pigmentu) celé to naředím asi půl na půl benzinem a dám sikativ. 1% stačí, protože když jsem do kyblíčku chlejstnul jen tak, odhadem "přiměřeně" tak mi olej začal tuhnout na štětci už ten den a druhý den bylo zatuhnuto. Dnes se ptám: kam jsem spěchal? Mělo to význam? :?:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů