1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 5onas 6odkazy 7kontakty

Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.

Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Příspěvekod Josef Kadleček » 1. srpen, 2017, 02:47

Vážení přátelé,
každý hasič či bezpečák to ví; i já byl kdysi dávno tátou poučen, že hrozí nebezpečí samovznícení hadru, který je prosycen fermeží (fermežový nátěr se otírá, to víme).
Tak je to asi patnáct minut, kdy jsem šel do boudy a byl mi podezřelý kouř, který tam nějak neměl moc co dělat a došlo mi to, že jsem ten hadr měl nechat před vyhozením do popelnice rozprostřený na zídce o dost dýl. Dnes je přes 30°C a on se ten hadr opravdu, mrška jedna, samovznítil.
Odneslo to kolo (bowdeny, ovládání přehazovačky a plášť, pytel s dřevěným uhlím, jenž pouze ohořel, ale ani nedomýšlet, co by se stalo, kdybych nebyl doma. Máme, jak jsem psal v předchozím postu, dřevěný domeček, který právě tmelím a natírám! A štěstí, že mám dost dlouhou zahradní hadici...
Čeká mě teď celý zbytek dne hlídkovat a přitom děkovat Velkýmu režisérovi, že nechal hlídkovat stážné anděly u mého monitoru, tím spíš v nanejvýš bdělém stavu.

Takže hadry od fermeže (tím spíš, pokud je s terpentýnem a dřevním térem, jako v mém případě) nenechávejte zmuchlaný nikde, kde by mohl předat oheň dál! Fakt je to pěkný svinstvo.
Josef Kadleček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24. červenec, 2017, 10:46

Zpět na Přírodní nátěry dřeva (vesměs o olejích)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník