repase stareho schodiste

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

repase stareho schodiste

Příspěvek od Petr »

Dnes jsem konecne dokoncil montaz renovace stareho schodiste. Schodiste se nachazi ve stare vile v brnenske casti Pisarky. Stare schodiste jsem musel prosroubovat a zpevnit proti vrzani.(pres 100ks sroubu 5x90mm) Nove naslapy jsem delal ze 20mm dubove sparovky s dolepenym frezovanym nosem na celkovou tloustku 35mm. Lepeno na mamut s vypeneni nerovnosti nizkoexpanzni penou. Bile casti a zabradli jsou natrene zatim jenom zaklanim naterem, po vytmeleni a zaakrylovani spar toto malir natre bilym emailem. Povrchova uprava je PUR lesk lakem. (stejny jako na parketach)
puvodni stav behem rekonstrukce:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: repase stareho schodiste

Příspěvek od Hans »

Ahoj Petře,

pěkná práce! Jen se zeptám u těch spodních schodů, co maj přesahy i do strany - to byl požadavek investora, aby tam byl pod 45st úhlem takto ta odvěsna nebo jak to nazvat? Mě to tam trochu ruší, ale proti gustu...

A druhá věc - neotevře se ten šikmej spoj při sesychání? Jak to máš vyřešený? Mně tenhle druh spoje občas praskne, i když mam dobře usušený řezivo.

Díky

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: repase stareho schodiste

Příspěvek od truvan »

hodně dobrá práce,povidlo se.
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: repase stareho schodiste

Příspěvek od Petr »

Diky za pochvalu,
Honzo, ono to tak bylo i na puvodnim provedeni schodiste jenom ten pokos byl od rohu (jde to trosku videt na te fotce z rekonstrukce), ten co delal nove naslapy z dubu (pred x lety) tak to udelal tak, ze udelal normalne rovny naslap a k tomu kolmo ty bocni casti - vypadalo to dost hrozne a rekl bych neprirozene. Proto jsem se rozhodl to zkombinovat a dat tam ten pokos 45st. Spojeno je to na domino. Sparovka je kupovana a zatim jsem s ni nemel nikdy problem. Naslapy jsou uzavrene lakem ze vsech stran i hran, tak snad to nebude tak pracovat. Verim ze to bude ok.
Jinak se mi to ale designove moc nelibi ten natup schodiste s tema bocnima presahama u prvnich ctyrech schodu. Je to tam celkem na nic a neni to pravidelne. Ale chteli to stejne jako to bylo puvodne tak to tam maji. Kdyz jsem videl jak tam firma dela protiradonovou a vlhkostni izolaci s pomoci natavovani ipy tak jsem sel do kolen. Oni tu ipu proste urezali delsi a nacpaly to pod ten prvni naslap a hotovo, takze absolutne nefunkcni. Zpravne se ta spodni cast mela cela demontovat a ipa udelat poradne.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů