Židle a stoly z amer. ořechu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Zdravím vás kolegové,
tak jsem v tomto týdnu v práci dokončil set jídelního stolu a šesti židlí z amerického ořechu. Jídelní stůl jsem teprve dnes dostříkal tak hotovou fotku přidám zítra. Povrchová úprava je PUR lakem v polomatu. I když nejsou židle polstrované tak jsou opravdu pohodlné díky tvaru sedáku a zakřivení opěráku. Zákazník požadoval použití i bělové části a myslím že by to byla věčná škoda ji vyhodit. Ta barevná kombinace je podle mě super. Na fotkách je vidět i konferenční stolek organického tvaru v kombinaci s kovovýma nohama pro jiného zákazníka.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od JanB »

Petře, souhlas, bez té běli by to vypadalo mnohem "obyčejněji" :-)

Je to paráda, klobouk dolů. Smím se zeptat, to opěradlo je ohýbané, nebo jsi to "vysochal" z fošny?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
Ta výplň opěradla byla opravdu oříšek. Pro maximální výtěžnost jsem z 45 mm lamel nařezal pásovkou zakřivené lamely, které jsem potom slepil do 10 mm silné prohnuté Spárovky a potom začistil ručně vlaštovkama a dobrousil aby přesně pasovala do drážky v zadních nohách. ;) Z vyřezaných zbytků ještě něco vymyslím.
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od werdio »

profi práce, pěkně seskládáná spárka stolu a zajímavé řešení uchycení nohou (tam jak ti "utekla fréza)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od truvan »

mooc pěkný :!: :!: k werdimu ještě dodám že nohy se mě taky líběj -tam jak někdo udělal zahloubení z druhé strany(do železa) ;) :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Kurňa chlapci,
Toš vy vidíte aj co néni pravda :oops:
Přiznávám že fréza mě zajela, protože jsem tu nohu dodělával po víkendu a zapomněl jsem nasadit vodící kroužek na frézu. Naštěstí jsem zabrzdil včas a na funkci " rostlináře" to nebude mít vliv. :D
To železo jsme si nechali vyřezat vodním paprskem a někdo nepochopil konstr. výkres, musel jsem to zahloubení předělat a ta díra v nejnamáhanějším místě taky nebyla na výkrese - co už. ;) Ale efekt 7 mm tloušťky stolové desky vyšel super dnes sem chodím večer fotku.
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Hans »

Petře, je to super! Jednou seknu s prací a půjdu k vám na brigádu :-)

V první chvíli jsem si myslel že to opěradlo je jen ohýbaná deska bez rámu, to by bylo ještě hezčí. Ale to už bys to nemohl mít jako spárovku.

Na některých židlích je ještě pěkný že navazuje bělovej proužek ze sedadla na opěradlo.

Organickej stolek taky zajímavej :-)

Honza
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
ono se dá vymýšlet spoustu věcí, ale materiálu bylo málo a spoustu věcí jsem musel předělávat, protože měl ořech nečekané praskliny, nejspíš z rychlého sušení.
Tady je ještě ten stůl s efektem tenké horní desky:
A tady je odkaz na fotky z výroby pokud to někoho zajímá:
https://goo.gl/photos/14fxoDKwokJuEiHG7
Obrázek
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od truvan »

Moc pěkná práce(myšleno řemeslo jako práce se dřevem)
ale na design tohoto stolu mám nějaký subjektivní názor,ale nevím jestli o něj stojíš.ale je mi jasné že v tom nejspíš nemáš prsty,ale jak říkám práce pěkná,ale imho obrovská promarněná příležitost na pěkný stůl a promrhaná tvá vynikající řemeslná zručnost o které nikdo nemůže pochybovat :ugeek:
To si to zas vyžeru já vím,ale znáš mě co na srdci to na jazyku :roll:
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od werdio »

co stála jedna židle?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů