Univerzalka - soustruh Dos350

Vše co se týká soustružení dřeva.
Vloedlijn1
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2016, 08:08

Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Vloedlijn1 »

Dobrý den.. Prosím kdo poradí ,koupil jsem soustruh DOS 350 a nemůžu na něj sehnat univerzalku závit je tusim M42. Byl bych řád za nějaký eschop nebo klidně i starší jestli někdo máte. Předem děkuji
venca.m
Příspěvky: 12
Registrován: 06 čer 2015, 06:28

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od venca.m »

Ahoj, už to tu bylo popsáno v jiném vlákně, ty sklíčidla jsou na všechny soustruhy podobné, jen potřebuješ tzv. přírubu, což je redukce mezi tu univerzálku a tvůj soustruh. Takže můžeš buď poptat přírubu klidně i se sklíčidlem u výrobce nebo prodejce tvého soustruhu, nebo si koupíš na inzerát libovolné sklíčidlo a každý soustružník ti k němu vyrobí přírubu pro tvůj soustruh.
Vloedlijn1
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2016, 08:08

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Vloedlijn1 »

Jo to je pravda akorad já nemůžu sehnat ani tu přírubu s tímto průměrem . Soustruh jsem koupil na Bazaru
venca.m
Příspěvky: 12
Registrován: 06 čer 2015, 06:28

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od venca.m »

No jak jsem ti psal, buď napiš mejla tomu výrobci, nebo si kup třeba na tom bazoši univerzálku vhodné velikosti, a vyhledej si ve svém okolí soustružníka. Myslím kovosoustružníka samozřejmě ;) Ta příruba není nic složitého, to zvládne i začátečník.

Nebo sleduj inzerci, třeba budeš mít dříve či později štěstí ;)
Ferdinand
Příspěvky: 5
Registrován: 15 úno 2021, 21:41

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Ferdinand »

,zdravým všetkých.prosím vás má tu niekto sústruh DOS 350A? zohnal som ho ,ale patrili by sa premazať,alebo vymeniť ložiská na vreteníku.
robili ste to niekto?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Hans »

Dobrý den,

sem moc soustružníků myslím nechodí, ale tahle DOSka je celkem známý soustruh. Zkuste pohledat ve fóru na rezbarstvo.sk, tam se tím stopro někdy někdo zabýval. Akorát mám dojem, že registrovat se tam musíte nějak přes někoho, kdo už tam je, možná dokonce přes admina. Ale odpověď tam najdete určitě i bez registrace ;-)

Hans
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Dovla »

Možno by sa dalo aj tu niečo zohnať: https://forum.strojirenstvi.cz/
Je síce strojárske forum, ale ...
Ferdinand
Příspěvky: 5
Registrován: 15 úno 2021, 21:41

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Ferdinand »

ďakujem za odpoveď.na forum Rezbárstvo sa skutočne nedá príhlásiť.
Ferdinand
Příspěvky: 5
Registrován: 15 úno 2021, 21:41

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Ferdinand »

bohužial.nedá sa mi prihlásiť ani cez admina.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Univerzalka - soustruh Dos350

Příspěvek od Hans »

V čem je vlastně problém? Na fotkách vidím čtyři šrouby, které drží vřeteno. Tak když uvolníte řemenici a tyhle čtyři šrouby, čekal bych, že půjde domeček s vřetenem sejmout z vřeteníku a pak to ložisko normálně stáhnete. Nebo je tam ještě nějaká záludnost? Kdyžtak pošlete fotky, uvidíme, co s tím dál. Nebojte, ložisko není žádná věda :-)

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů