Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
JosefB
Příspěvky: 4
Registrován: 20 bře 2012, 11:07

Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od JosefB »

Zdravím,
mám jeden dotaz. Myslíte si, že je lepší koupit na Ebay jakýkoliv hoblík Stanley Bailey no.5 než nový hoblík Anant no.5? Cena nového Anantu je cca 1500Kč, za tu cenu by se dal sehnat na Ebay hoblík no.5 od Stanley. Rád bych znal váš názor.
Díky,
Pepa
adam.schrofel
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2013, 12:48

Re: Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od adam.schrofel »

Ahoj, já ty hoblíky Anant v reálu neviděl, ale přijdou mi jako kopie hoblíků Stanley. Určitě bude výhodný, že je hoblík novej, bude asi rovnej a bude tak stačit jen srovnat ostří a chipbreaker (jak se to jmenuje česky...?) a nabrousit. Nemusíš se starat o rez a mnohdy velký zuby na plochách, který musí být rovné.
Na druhou stranu Stanley č. 5 seženeš i mnohem levněji, dá se domluvit s někým, kdo je v USA a může ho přivézt. Podle mě se dá koupit určitě do 1000,- i s poštovným, jen se musí trochu hledat. Skoro určitě ale nebude mít originální želízka, mnohdy už jsou dost krátká a dost křivá. Proto bych se do toho pouštěl jen v případě, že máš opravdu dobré brousící nástroje, ideálně Tormek nebo aspoň honing guide od Veritas.

Zdraví

Adam
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Re: Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od modehnal »

Zdravím, rád bych se optal jak to dopadlo, jestli zvítězil ebay a stanley 5, nebo indický kolega. Taky bych rád hoblík v podobné velikosti a uvažuji podobně. dejte prosím vědět.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od JanB »

Já mám Ananty dva, malý římsovník a čtyřku hladík, a oba hoblují dobře.
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Re: Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od modehnal »

Paráda, děkuji za zprávu. Já mám zase doma jenom Stanley 4 a rád bych na delší plochu ještě dokoupil hoblík o velikosti 5 nebo 5 1/2. Tak tedy asi vyzkouším indického kolegu :)
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Re: Stanley Bailey no5 (Ebay) - vs Anant (nový)

Příspěvek od modehnal »

Jenom z odstupem času bych rád dopsal, že jsem nakonec koupil Stanley no. 5. Koupil jsem ho na ebay z Velké Británie a jsem nadmíru spokojen. Stál mě asi 1100 Kč plus cca 800 poštovné.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host