Hoblík Dick

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2011, 12:19
Bydliště: Chlum, okres Česká lípa

Hoblík Dick

Příspěvek od Tomáš »

Zdravím
Nemáte tu prosím vás někdo zkušenost s novými hoblíky od firmy Dick. Konkrétně mě zajímá tento. http://www.mehr-als-werkzeug.de/product ... e-No-5.htm
Díky za odpovědi.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od truvan »

No zrovna mám čerstvou zkušenost s Dickem
ne ale ten na co si se ptal

Než sem se rozhoupal ta tento Jednoruční hoblík 2v1, Luban Jednoruční hoblík a římsovník v jednom (block plane 12°)
tady na cestě najednou nebyl skladem :( pochlubte se kdopak ho koupil)

No ale všechno zlé je pro něco dobré po chvilce googlení sem objevil ten samý,(jiný název a barva :)
ale s nastavitelnými ústy :)
nikdy sem takový hoblík neměl když přišel přebrousil sem železo a šel odladit čepy
dost dobrý :) ten ostrý úhel je ale imho jen na hyrny,nebo přísně po letech-napříč mě to taky šlo pěkně ale na normální hobl to nejní zvažuju že ještě dokoupím dvě želízka a dám jim 38 a 50°
a pak by mě nemělo nic překvapit
jde perfektně nastavovat a drží(ale zkušenosti s jinejma nemám)

https://youtu.be/5kh9hq51M10
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

jsem už pár pátků majitelem hoblíku luban,kupoval jsem si ho na montážní práce na čepy ale chyba věděl jsem že kupuju druhou ligu ale i tak nic moc je pravda že kupuju Veritase a tak srovnávám nesrovnatelné ale pokud někde chce kvalitní hoblík tak nebrat ,v současné době používám na srážení nalepených abs 0,5mm na což je super.

tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od truvan »

Ahoj Time
Na toho Veritase (šikmo nůž sem tady na CD koukal ale přiznám se bez mučení že se mě za něj nechtělo vyšplouchnout ty prachy ;)
ale jak říkám nemám s těma ručníma hoblíkama zkušenost :shock: mě stačí že to hobluje a jde naštelovat, podle mě je imho nejdůležitější jestli to je dobře nabroušený,
ale nemám s čím porovnávat :cry: a kdyžbych zkusil třeba bych do toho taky spadnul :lol:
co máš na čela s malým úhlem jestli se mohu zeptat :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od Tim »

ahojky,
zítra pokud nezapomenu zkusím udělat foto flotily

tim
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od Tim »

ahojky slibované foto

Tim
Přílohy
IMG_2522.JPG
IMG_2522.JPG (95.95 KiB) Zobrazeno 23543 x
IMG_2524.JPG
IMG_2524.JPG (94.92 KiB) Zobrazeno 23543 x
IMG_2525.JPG
IMG_2525.JPG (94.82 KiB) Zobrazeno 23543 x
kocour.JPG
kocour.JPG (69.71 KiB) Zobrazeno 23543 x
oblíbenec.JPG
oblíbenec.JPG (56.07 KiB) Zobrazeno 23543 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od truvan »

pěkné to máš Time
ale ten Veritas nemá kudlu až do kraje :?
ještě by se mi občas hodil kocůr.

jinak teda ja s tím dickem se spokojenej(sem skromnej kluk-a hlavně mě ještě neměl čím naštvat)
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od JanB »

Pěkná "flotila" :-)
Ten uprostřed, s červeným nápisem, je čtyřka Anant? Ten mám a mé nezkušené oko a levé ruce na něm zatím nenašly problém :-)

Malý kompaktní hoblík s želízkem až do krajů by se hodil na "dolaďování" čepů, já na to používám malý římsovník a a taky to jde.

A kocour - toho bych taky často užil, akorát si furt říkám, že si ho vyrobím sám :-D ale kdy to bude, to fakt nevím
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
jo je to anat tenhle kousek mne docela potrápil neměl splaz kolmo k bokům a to dost tak jsem ho nechal přebrousit,nový byl celý zalakovaný docela masakr než jsem to očistil.španě doléhala klopka ale největší problém je slabej nůž ale věděl jsem co kupuju tak jsem si s ním pohrál a spokojenost vozím ho na montáže.Vedle něj je dick a ten používám většinou ve střeláku tam mi dobře sedne.S nožem do kraje tam mám Luban ale používám na sražení abs hrany na hoblování nic moc , na čepy používám římsovníky nejraději veritas a nebo kocoura ,mám k němu pravítko takže se s nim nechá i drážkovat má super nastavení šroubem.Ten malej veritas je v akci skoro pořád mívám ho v kapse a ten se teda povedl.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Hoblík Dick

Příspěvek od truvan »

mam z toho malinko pomotanou hlavu :roll:
Myslel sem si že Dick a Luban je jedena ten samej výrobce,mám Dick myslel sem že se lišej jen barvou :D
No ale toje koneckonců jedno.
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host