Úprava oblé vlaštovky Kunz

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Úprava oblé vlaštovky Kunz

Příspěvek od Jan »

Už jsem měl několik dotazů na používání této vlaštovky. S tím, že vlaštovka jde velmi špatně nastavit a poskakuje po materiálu. Buďto nezabírá, nebo se hned zasekne. Podle mého názoru je to tím, že je vytvořen moc velký rádius na plazu, tudíž vlaštovka při práci nemá dva styčné body, ale jen jeden a ostří.
Tady je moje rada jak ji vytáhnout zapřášenou ze šuplíku a používat :):

1) Vybruste na plazu v místech úst malou plošku pilníkem.
1.jpg
1.jpg (39.7 KiB) Zobrazeno 21362 x

2) Srovnejte na kameni.
2a.jpg
2a.jpg (53.79 KiB) Zobrazeno 21362 x
2b.jpg
2b.jpg (21.24 KiB) Zobrazeno 21362 x
3) Díky vzniklé plošce má již zmíněnou kontaktní plochu a lépe se drží při hoblování a daleko lépe nastavíte želízko (hloubka úběru). Pokud vám to rádius dovolí, či na začátku tvoření rádiusu držte vlaštovku více zešikma k materiálu. Opět jí tak lépe udržíte. Samozřejmě základ je mít dobře nabroušeno. A vím, že to tu zmiňovat nemusím, ale pro jistotu - měňte směr vlaštovky v závislosti měnících se let v rádiusu - půloblouk z venku dovnitř.
3.jpg
3.jpg (43.13 KiB) Zobrazeno 21362 x
I tak je těžší tuto vlaštovku používat, chce si práci s ní trochu osvojit.
Práci zdar!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava oblé vlaštovky Kunz

Příspěvek od Roman »

Takže ke každému výrobku přibalit letáček,dodělat doma. :D Jak může výrobce prodávat nefunkční věc,vlaštovku si chci pořídit,tak snad nekápnu na takovejhle šunt.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava oblé vlaštovky Kunz

Příspěvek od Petr »

Roman píše:Takže ke každému výrobku přibalit letáček,dodělat doma. :D Jak může výrobce prodávat nefunkční věc,vlaštovku si chci pořídit,tak snad nekápnu na takovejhle šunt.
Ahoj Romane,
ja jsem si pred casem taky rikal, ze jsem vyhodil penize, kdyz jsem ji chtel poprve pouzivat, protoze to proste nebylo mozne. Po provedeni upravy co popisuje Jan jsem ale rychle zmenil nazor, protoze to je jako nebe a dudy. Vlastovka zacala po drevu primo litat a kdyz je ostre zelizko, tak je to radost s ni pracovat. Je to proste levnejsi vyrobek, ale po doladeni celkem dobre pouzitelny. Pouzivam ji na doladeni zakrivenych madel schodu, kam neni mozne se dostat s frezou podle loziska a toto je idealni pomocnik. Obrázek
ピーター 大工
Venemaka
Příspěvky: 2
Registrován: 01 zář 2015, 05:18

Re: Úprava oblé vlaštovky Kunz

Příspěvek od Venemaka »

I saw this article I will try to use.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti