litina vs dřevo

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od krokus »

Dělají, nebo přinejmenším to dělali ve dvou garážích...A nejlepší věci na světě tak skutečně vznikají. Třeba v hodinařině navzdory " masové" produkci firem jako Breguet, Piaget, Paetek Philippe apod., pořád to nejlepší vzniká na koleně samostatně pracujícího hodináře v nijak závratných číslech - jeden kus náramkových hodinek za dva roky. Jde v podstatě jen o to, jak precizní dokážeš být /zručností, vybavením, mentálně /. Druhá strana mince je, takový produkt umět nabídnout. Já se na takový hoblík chystám, mám vlastní plány na malý macek s nastavitelným úhlem. Tak snad v příštích pěti letech vznikne...
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

tak sem ho to taky naučil :D. Upravené ústa dubovou vložkou, srovnání a vybroušení plazu, seřízení klopky a dělá takovéhle hobliny. Bohužel si neporadí se sukem v ploše...
Přílohy
hoblina.JPG
hoblina.JPG (183.78 KiB) Zobrazeno 29774 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Kolem suku vytrhává nebo přes něj "skáče"?
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

spíš skáče, tedy vysoká tříska ;) ?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Hm,zdála se mi i na tom obrázku.Jak dáš menší třísku,tak budeš muset asi zmenšit i nastavení klopky.Tenhle Ti sice nebude posílat třísku přes ruku,ale snaž se aby se kroutila co nejmíň.Nebo si udělej tělo ve stylu Krenov.Ostatně je to tu už někde nakousnuté.Mám takhle přestavěného macka(tělo á la japonci,železo Weiss und sone) a naprostá spokojenost.
Morčez!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Tak jsem si nechal u jedné místní firmy srovnat plaz u mého Ananta.Přebroušení mě přišlo na necelých 200.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Petr »

Zdravim kolegove,
tady mam jednu fotecku pro "fajnsmekry" - tam by se nakupovalo - tomu rikam "pastva pro oci" :mrgreen:
Obrázek
ピーター 大工
Waclav
Příspěvky: 28
Registrován: 24 zář 2015, 20:32
Bydliště: Český Kras

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Waclav »

... ježíšmarjá, tam já chcu... ! De to je!?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Hans »

Prosil bych jednu čepovku Lie-Nielsen! :-D
petren
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2019, 16:19

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od petren »

Hodím to sem, když se tu probírala hloubka ústí a jeho opravy/úpravy. Našel jsem na netu pěkný návod i s obrázky, jak ústí zúžit dřevěným vkladem. Pak jsem se koukal na hoblíky Mujingfang a všiml si, že na přední straně ústí mají bronzový/mosazný vklad. Tímto způsobem by se to dalo taky opravit, ne? Mám klopkaře Premium od Pinie. Zvládl jsem nastavení (broušení, klopka, železo) tak, že beru šponu jako cigaretový papírek, ale přece jen bych si ústí zmenšil, aby byl cajk v cajku. Taky mě samozřejmě zajímá ta změna po zmenšení. Nemám s tím žádné zkušenosti, na ruční nářadí jsem přešel nedávno a tak sbírám zkušenosti.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti