Stanley Bailey vs. Handyman

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Miro_B
Příspěvky: 13
Registrován: 09 bře 2017, 14:42

Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od Miro_B »

Zdravím.
Viete mi niekto povedať aký je rozdiel medzi hoblíkmi Stanley Bailey a Handyman? Dík.
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od kiwi »

Handyman je levnější řada nářadí. Když se porovnají bailey vs handyman, tak handyman bývají lehčí, mají hrubší zpracování.
Miro_B
Příspěvky: 13
Registrován: 09 bře 2017, 14:42

Re: Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od Miro_B »

Vďaka za odpoveď.
Našiel som na Ebay Irwin Record SP5 za cca 45£ aj s poštovným , na madmat.sk Bailey Handyman No.5 za 51€ s poštovným. Ktorá z toho je lepšia voľba podľa vás?
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od kiwi »

Praktickou zkušenost nemám ani s jedním, ale pokud bych vybíral z těhto dvou tak spíš ten irwin tenhle novej handyman je už jen podle obrázků hroznej krám tomu bych se vyhnul obloukem. Ale osobně bych doporučil koupit na ebay starší stanley bailey (myslím třeba rok 1950 nebo i starší), nebo třeba rekord a zrenovovat ho. Cenově to může vyjít i levněji ale hlavně to jsou mnohem kvalitnější hoblíky. A tyhle nový hoblíky stejně musíš poladit aby se s nima nechalo aspoň trochu pracovat.
Miro_B
Příspěvky: 13
Registrován: 09 bře 2017, 14:42

Re: Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od Miro_B »

OK. Problém je že z obrázkov na e-shopoch sa to nedá porovnať, dokonca vyzerajú rovnako a je to dosť zavádzajúce. A kamenný obchod kde by si to človek mohol ošahať ... to sa mi tak môže akurát snívať.
V nedeľu som vybidoval na ebay nový Bailey 4 za 29£ + 14£ poštovné. Tak som zvedavý a teším sa.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Stanley Bailey vs. Handyman

Příspěvek od Rostej »

Ahoj, mám stanley no 4 a 5 z ebaye a naprostá spokojenost. 4 stála i s poštovným kolem 1500 a 5 byla za necela 2000. Oba velmi slušně zrepasované želizka nabroušené takže jsem na ně nemusel před první prací ani šahnout. Oba jsem kupoval od prodejce který má i své stránky v UK. Myslim že www.tooltique.uk . Samozřejmě čím starší hoblík tím lepší kvalita ale většinou vyšší cena. Každopádně jsou to krásnē nåstroje. Ještě uvažuji o japoncích ale momentálně nejsou penízky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host