Kde sehnat materiál na želízka

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od martin.janda »

Ahoj,

máte prosím nějaké tipy, kde sehnat materiál na domácí výrobu želízek do ručních hoblíků? Podle některých informací na netu sháním ocel O1, jen nevím, zda se u nás někde prodává. Zběžně jsem hledal a nenašel. Možná není potřeba ho složitě někde objednávat, jen nevím, kam ideálně zamířit. V železářství, co jsem navštívil něco podobného nemají.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

neodpovídám sice na to kde koupit ale níže uvedený odkaz je přehled ocelí vhodných na nože a určitě se tam najdou i pro želízka do hoblíků,
u každého druhu je přehled vlastností danné ocele.

http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/O1.php

Tim
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od martin.janda »

Ahoj Time, díky, už jsem tuhle stránku taky četl. Za optání nic nedám, tak jim tam napíšu a uvidím, jestli se u nich něco sehnat dá.
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od martin.janda »

Už mi odpověděli, že ocel neprodávají. Budu rád za jakékoli další tipy.
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od Danny »

Tak tady jeden typ - zkus se přihlásit na Knife.cz a zadat dotaz. Ti kluci jsou tam správní nadšenci a tohle se tam ještě neřešilo. Vhodnost materiálu proberou ze všech stran a kde koupit , bude pro ně malina. No kdyby to přece jen nevyšlo, tak navštiv nejbližší výstavu nožů a tam je vždycky někdo, kdo to železo prodává.
Danny :P
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od Danny »

Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

záleží co chceš dělat a kolik toho má být, ale pokud je to jen pár hoblíků pro osobní potřebu, tak se pořád dá sehnat i dvojvrstvý želízko s nakovanou uhlíkatou ocelí, co se používalo dřív. Inzerce je starých hoblíků plná, není problém si vybrat.

Hans
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od martin.janda »

Ahoj, moc díky za tipy. Zaregistroval jsem se nakonec na knife.cz a ono už se tam něco podobného kdysi probíralo, tak jsem tam ještě napsal a hned mi někdo odpověděl. Ke čtení je tam toho opravdu spousta. Doporučili mi polotovar z oceli O2 (http://www.nozirske-oceli.cz/nozirske-o ... rne/1.2842), tak jsem to rovnou objednal. K mému účely by mi to prý mělo stačit.
stepan225
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2017, 20:39

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od stepan225 »

Ahoj,

O1 se dá sehnat na http://www.nastrojove-oceli.com/katalog.html, typové označení 1.2510, příp. pod tímto kódem pátrej u jiných dodavatelů hutních materiálů.
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: Kde sehnat materiál na želízka

Příspěvek od martin.janda »

Ahoj, moc díky za další tip. Teď už mám sice objednáno, ale budu rád i za info, zda se k tomu účelu hodí víc O1 nebo O2 a proč.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host