Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Informace o brusných kamenech a broušení.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
aby se to tady trocha rozhýbalo, jak upevňujete kameny při broušení, na youtube jsem viděl že mají velký lavor a na něm držák na kámen. Jak to máte vy? Nějaké fígle? Já mám velkou gumu a na ní položím kámen a jedu, po gume to neklouže a ještě k tomu nemám všude mokro:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od werdio »

já taky gumu, žádný sra..í :-D ...mám na dílně pár podložek pod pračku, k nezaplacení :-D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

a jak to mokřáte - chodíte pořád k umyvadlu? Já to mam taky na gumě, ale abych neměl potopu v dílně, tak to mam ještě ve starym pekáču a na kámen přilejvám z flašky vodu, když potřebuju odplavit. I Tormeka dávám do pekáča. Vlastně mam všecko v pekáču :-)

Honza
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od Petr »

Ja jsem si pred lety koupil ten nastavitelny drzak na kameny s gumou a dvouma zavitovkama, ty my samozrejmne zarezly, tak jsem ho rozebral a jeste jsem tam nedal nove. Takze pouzivam kus vyrezu z pracovni kuchynske desky, na to dam rucnik nebo hadr a na nej davam jednotlive kameny kdyz se hadr namoci tak to celkem i drzi na miste. Ta guma je ale dobry napad budu muset vyzkouset. Kameny mam v kbeliku od barvy a proste je namacim podle potreby. Do budoucna ale urcite planuju velke umyvadlo s drzaky na kameny a s tekouci vodou a kameny bych chtel mit vzdy pripravene kdyz budu potrebovat obtahnout zelizko atd...
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od mari_001 »

Já mám gumovej kobereček (nebo jak to nazvat) ze škoda 120:) takže když omejvám kameny tak mi nikam nic neteče, ale stejně to po té gumě trocha jezdí...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od werdio »

rozprašovačem na kytky...tak trochu zadělám co se dá, ale já moc nebrousím, tak to jednou za 14 dnů snesu...
jinak ty gumy pod pračku se mi osvědčily i pod věci co brousim popř.hladim...nikam to neujíždí a stojí to pár zlatek...
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od mari_001 »

Petr píše:Kameny mam v kbeliku od barvy a proste je namacim podle potreby. .
Petře máš je furt ve vodě v tom kbelíku?
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od Petr »

Ano, mam je pořád ve vodě.
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od JanB »

Já jsem koupil plastovou krabičku na svačiny, vybral jsem takovou, aby byla jen mírně větší než kámen a v ní to mám furt ve vodě. Víčko sice netěsní úplně dokonale, ale je to furt lepší, než kdyby to bylo otevřené. Nepadá do toho binec a když to náhodou převrátím, tak prosákne jen trocha vody.

Brousím na odřezku takové té síťoviny, co se dává pod koberec, aby neklouzal. Ale párkrát už jsem uvažoval o nějakém "bazénku", ovšem to je jen další "zavazedlo" v už tak malé dílně :-)
pekische
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2016, 11:36

Re: Držáky na kameny a pracoviště na broušení

Příspěvek od pekische »

Kdyz rikate, ze mate kameny porad ve vode, znamena to, ze jsou ve vode i "uskladnene", kdyz je zrovna nepouzivate? Pokud ano, v cem je to lepsi, nez kdyby byly v dobe nebrouseni na suchu?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host