Masky

Vše co se týká řezbářského řemesla.
Odpovědět
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Masky

Příspěvek od krokus »

Je to už dávno, můj je slon, brácha dělal ženskou, dub - podle knihy Afrika od pana Wágnera.
Mas1.jpg
Mas1.jpg (28.49 KiB) Zobrazeno 36418 x
Mas2.jpg
Mas2.jpg (23.74 KiB) Zobrazeno 36418 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Masky

Příspěvek od Martin »

Pěkné!Viděl jsem originály,když se syn pana Vágnera stěhoval od nás z paneláku.Jeho kluci s tím lítali po schodech dolů do stěhováku.
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Masky

Příspěvek od krokus »

Máš pravdu - Josef V!ágner. už jsem úplně blbej a to je třicítka za dveřmi, co budu dělat v šedesáti, nevím. A nic nenechali na rozloučenou, co?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Masky

Příspěvek od Martin »

Mluvím o události bezmála třicet let staré.Kluci Vágnerovi byli pěkní syčáci,dneska by se asi řeklo,že byli živí.
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Masky

Příspěvek od krokus »

E2.jpg
E2.jpg (51.75 KiB) Zobrazeno 35741 x
E1.jpg
E1.jpg (63.01 KiB) Zobrazeno 35741 x
Má druhá řezba v životě, 99% dláta, zbytek elektřina / pro Martina se přiznám, i když vím, že se za to budu smažit v pekle/. Druhá fotka je pro srovnání velikosti, klasická délka Oire nomi. Replika městského znaku Mikulova z roku 1628, dub.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Masky

Příspěvek od Martin »

Si ale kluk šikovná :o .Asi je to podle obrázku,žéé?Nejlíp vychází(alespoň na tom obrázku) ten pravý horní akant.Moc pěkné.
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Masky

Příspěvek od krokus »

Je to podle fotky z knihy, vypočítal jsem zvětšení a překreslil na papír A4, potom přes kopírák na vyboblovanou fošnu. Máš pravdu, je tam prostor pro zlepšení, ale je to dělané jako první díl mé hoblice roubo, tak o to zase tolik neběží. Sice je divné začínat takový projek ozdobou, ale to je můj problém. Byl jsem překvapený, že k vytvoření něčeho takového nebylo potřeba mnoha dlát - nejpoužívanější : Narex truhlářské 25mm, Narex půlkulaté, rovné s plastovou rukojetí 9mm, thuhlářské Oire nomi 3mm a nějaký mělký, půlkulatý Eben + Eben lžička. Dub je na vápenaté půdě pomalu rostlý, perfektně otupuje ostří, ať je ocel Hitachi HSS, nebo jiná...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti