Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Roman »

Prosil bych někoho,kdo mi poradí se seřízením nožů hoblovky.Válec narex 20cm,3 nože.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Petr »

Ahoj Romane, ja použivam klasiku = kousek rovneho drivka na kterem mam dve rysky cca 6-7mm od sebe a pomoci spodnich serizovacich sroubu posunuju nuz dle potreby nahoru nebo dolu. Drivko položim prvni ryskou na hranu zadniho stolu a rucne pootocim valcem tak aby se nuž zachytil britem o drivko a posunul ho na druhou rysku. To delam na obou krajich nože a na vsech nožích.
Planuju vyrobu pripravku, který jsem pužíval v jedne firme. Je to super jednoduchy a rychlý system. Spociva v použiti hlinikoveho profilu (popr. listy s tvrdeho dreva) ktera ma na obou koncich a uprostred vloženy silne magnety. Lista se ve dvou kusech "pricvakne" na zadni stul tak, aby ten treti krajni magnet byl nad nožem a prakticky nuž přitahne přesne do idealni roviny zadniho stolu potom staci jenom dotahnout srouby a opakovat u vsech nožu. A hotovo behem chvilky.
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Petr »

jeste prikladam obrazek, jak by to melo vypadat. Ty magnety jsou samozrejme zafrezovane a vlepene z horni strany, tak aby pod nimi zustal jeste cca 2mm material a tim taky presne dosedajici plocha pripravku na stul. Nuz se teda dotyka jenom povrchu dreva pripravku, pres ktery je pritahovan magnetem.
Obrázek
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Roman »

Ahoj Petře.Myslím,že něco podobného mi kdysi radil táta.Co se týče toho přípravku z magnety,koukal jsem na něco takového na internetu-myslím,že za dva kusy chtěli 500 kč.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Petr »

Taky jsem se na to dival, je to drahe. Da se to vyrobit a je to stejne presne. Kousek dreva najdes, popr. alu profily u nas prodavaji v zelezarstvi za cca 50kc/m podle velikosti. A neodymove magnety (nejsilnejsi stale magnety) koupis cca za 40kc/ks v rozmeru 15x5mm ale mozna by na to stacily i mensi a teda i levnejsi. Tyto magnety jsem pouzival v anglii, kde jsme je davali na skrinky jako zajistovaci proti otevreni (anlicani radi pouzivaji drevene dorazove bloky, ve kterych je zezadu vyvrtany otvor a vlepeny magnet, takze nejde z celniho pohledu videt) a jsou fakt extra silne. Mel jsem co delat, abych od sebe dva oddelil a kolikrat jsem mel na prstech raka,kdyz se me vysmekl a pricvakli se mezi prsty ;)
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Roman »

Nojo mi Češi si umíme poradit. :D koukal jsem na tvůj blog,jsi šikovný.Co ta Anglie,pracoval jsi tam?Já nejsem truhlář,ale dělám ze dřevem- http://houpacky-krocan.kvalitne.cz/ Chci si zařídit dílnu-nějaký protah,malou pilu,nářadí.Modlím se,aby slezl už sních a byl nějakej kšeft,protože dělám jen sezonní věci a dílnu nemám ještě zařízenou.Asi se na to vyprdnu a nechám se zamněstnat,houpajdy budu dělat po práci.Mohl jsem dělat asi 4 hřiště tady pro vesnice,ale nemám atesty,tak jsem to musel pustit.Mám jen malou cedulku tady u cesty a je to hrozně malá reklama.Scháním nějaký návod na staré dveře-chci tam kované panty,klepadlo-kdyby jsi náhodou něco měl tak sem s tím :)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Petr »

Ahoj Romane, diky za pochvalu. Na tvoje stranky jsem se dival uz driv. Mas tam pekne veci, skoda, ze ti to nejde na odbyt. Trosku jsem nepochopil tvoji soucasnou situaci. Ty ted jako podnikas? Nebo jsi na UP? Nebo oboje? To ze nejsi truhlar, nic neznamena - hlavne te to musi bavit (a uzivit ;) ) Dulezitejsi je to umet. V anglii jsem delal 2 roky pro jednu malou firmu (cca 25 lidi) jestli se chces podivat na stranky tak to je http://www.clarityarts.com/ Je tam v portfoliu spoustu fotek. Vetsinou to byli interiery pro same prachace z Londyna. Majitel chodil na golf s architektama a oni nam dohazovali ksefty. Tady ten stul co jsem delal, jsi mohl videt i u me na blogu, ale tady vypada lip :lol:
Obrázek Uz me ta prace zacina chybet. Vzdycky jsem dostal vykres (spis sefuv nacrtek, ve kterem se ani mistr nevyznal) a mel vymyslet zpusob jak to vyrobit. Vetsinou to byli dost zajimave veci a hodne jsem se naucil. Delal jsem tam se dvema polaky. Jeden byl cikan z Wroclawi, kteremu chybeli dva prsty na leve ruce, ale to byl dric jako pr..e. Od neho jsem se naucil nejvic. Delal driv restauratora a repliky stareho nabytku v PL.
Pokud jde o ty dvere, tak to je hrozne siroky pojem. Stare dvere muzou vypadat ruzne. Maji byt ze 17st. nebo 19st.? Kdyz mrknes po netu, tak inspiraci urcite najdes. Kdyz sahnes po masivnim dubu, tak se urcite nespletes. A to kovani chces vyrabet nebo koupit?. Dneska je spoustu stranek, kde nabizi repliky,imitace, nebo i rucne zakazkove kovane panty, kliky, klepadla.
Tady je jedna publikace:http://zastarouprahu.shop4you.cz/histor ... odukt-994/
A na tomto videu je spoustu krasnych dveri, ale to uz je best level ;) http://www.youtube.com/watch?v=4z2tzcs4ukY&feature=fvsr
Ja ted zrovna zpracovavam podnikatelsky plan v rekval. kurzu pro zacinajici podnikatele, shanim vhodne prostory, vetsinu stroju uz mam jeste chybi formatka, popr. pasova pila a soustruh. Budu zadat o dotaci od UP. Ty jestli to chces rozjet v dilne, tak bych ti taky doporucil zkusit ziskat dotaci, je vic moznosti.
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Martin »

Kované panty třeba od Postracha http://www.volny.cz/milan.postrach/
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Roman »

Já mám pozastavenou živnost a dělám načerno.Sezona je hrozně krátká.Jako věcičky se líbí,ale ceny už ne.Bohužel dělám jen pro střední třídu,lidi co na to maj peníze a chtěj něco pěknýho.No já sám od sebe,bych to taky možná za ty peníze nekoupil. :D Další věc nemám atesty,chtějí docela balík.Chtěl jsem se nechat zamněstnat,ale 8-10 tis plat to je k smíchu. :oops:Sháněl jsem někoho k sobě,ale je to bída.Šikovný lidi asi vymřeli.Nápadů je zatím dost a dost,mám v hlavě spoustu originálních věciček.Bohužel nemám ještě vybavenou dílnu.Jsem rád,že jsem narazil na tuhle stránku.Sešlo se nás tady pár bláznů i když nás je poskrovnu a můžem konzultovat své problémy atd. ;)


Tu kovařinu bych si nechal asi udělat na zakázku,někdy v budoucnu bych chtěl pár věcí zkusit.Kovařina je taky krásný řemeslo.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí se seřízením nožů hoblovky

Příspěvek od Roman »

Co se týče dotace od úřadu práce,tak jsem na to čekal před asi 2 lety-bylo to asi do částky 800 tis.Obnášelo to udělat si kurz podnikání,ale trvalo jím to hrozně dlouho a mezitím tu dotaci zrušili.Chlap tady dělá dotace,ale není to žádná sranda.Zaplatíš chlapovi za zpracování a pak další procenta z dotace a když to nedopadne schrábne prachy a ty nemáš nic.Nejdřív to musíš zainvestovat ze svýho,to znamená půjčit si od banky a pak chtěj po roce po dvou danový přiznání a můžeš žádat o dotaci.Já jsem se nato vyprdnul,kámoš je inženýr-má ekologický statek a dotace si vyběhal.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů