Podlaha v dílně

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Podlaha v dílně

Příspěvek od Hans »

mensikd píše: 12 kvě 2022, 13:38 Zdravím,
je po zimě, tak jak dopadla ta podlaha? ;)

Díky za info,
David.
Zdravím,

celkem dobře. Dost se zvýraznily škvíry mezi dlaždicemi, nicméně zámky to udržely a nezdá se, že by se nejde rozpojily. Ovšem pod nulu mi díla nejspíš nikdy nepromrzla. Teď se škvíry zase dovřely. Kdybych to pokládal v zimě, těžko říct, zda by v létě nevznikly varhánky.

Jinak jsem tam ještě zkoušel parkovat auto a to i s mokrými pneu. To už tak zázračné nebylo. Sice to později (po asi 50 parkováních, většinou suchých) šlo umýt mopem, ale jisté úsilí to vyžadovalo. Ona i suchá pneumatika je zkrátka svinstvo.

Chvíli jsem přemýšlel, zda jsem neprohloupil, ale nakonec jsem spokojen. Jen to ježdění čehokoliv těžšího na kolečkách je problém, takže to časem zcela jistě podlepím.


Hans
mensikd
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2014, 18:31

Re: Podlaha v dílně

Příspěvek od mensikd »

A jaké je to na pochoz (nohy, záda)? Předpokládám že je to lepší než beton.
Já mám zatím OSB desky jako podlahu mojí "boudy" (tak říkám dílně - unimobuňka 6m x 2,3m). Uvažoval jsem o nové betonové podlaze, ale mám trochu strach, jak je to potom s nohama a zádama.

David.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Podlaha v dílně

Příspěvek od Hans »

K tomu se úplně vyjádřit nemohu, protože dosud problémy se zády ani s nohami nemám a na předchozí betonové podlaze mi vadilo jen to, že byla prašná a rychle se na ní prošoupaly kroksy.

Nicméně pocitově bych řekl, že je ten došlap přeci jen trochu měkčí. Je to takové tlusté lino.

Pokud Vás netrápí nerovnost či únosnost staré podlahy a nejezdíte po ní s naloženým paleťákem, tak si myslím, že je beton zbytečně pracný. Ale samozřejmě, že vydrží všeobecně víc a samodomo vyjde podstatně levněji.

Pokud to máte zespodu dobře izolováno, možná byste mohl ty čtverce hodit na stávající OSB, tím to bude celé ještě o něco měkčí.


Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 115 hostů