dveře skříně ze spárovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

dveře skříně ze spárovky

Příspěvek od klik »

Zdravím,
potřebuji udělat dveře k šatním skříním výška 180-200cm a šířka 40cm, korpus skříně je ze smrkové spárovky 18mm. Dveře mají být naložené, bez rámu - jen deska s kruhovým otvorem místo madla. Už jsem podobné dělal, ale dveře jsem dělal v barvě, tak jsem použil březovou překližku 18mm - sice nepracuje, ale je těžká a nemá kresbu kterou bych chtěl.

pohledově by mi vyhovovala smrková spárovka nebo biodeska - u té je však problém vyšší cena a hlavně ji nikdo v mém okolí nemá skladem, tak si ji ani nemůžu prohlédnout či vybrat z vícero kusů.
Dotaz na zkušenější - je možné předejít kroucení spárovky a změnám šířky dveří vlivem změny vlhkosti v průběhu roku - vlepením nějakého menšího profilu z hliníku či oceli - třeba T či U profil, nebo pásovina?
viděl jsem nějaké dveře ze spárovky ale tam byl svlak přznaný prošroubováním a navíc byl odhadem tak 3x10 centimetrů. prošroubovávat nechci a u tlouštky 18mm to vidím na zafrézování drážky maximálně 5-7 mm, čili tloušťku svlaku bych chtěl udžet na maximálně 10-15mm.
pokud jde moje představa se spárovkou mimo a jistější by bylo použít objemově stálejší biodesku, máte radu na co si dát pozor případně nějakého svědčeného dodavatele (s ohledem na pohledovou kvalitu )

ještě dodám, že bych chtěl jako nátěr použít Osmo tvrdý olejovosk, s ním jsem spokojený, ale nevím zda by na ty dveře nebylo lepší použít nějaký lak
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů