jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od hylopetes »

eugenzo píše:Jo to je pravda, už teď mám připravený 5ti metrový fošny na osámování..... :roll:

O ponorce jsem taky uvažoval, minimálně, že bych si k současné kotoučové ruční pile lištu vyrobil z překližky.... ale stolní pila je stolní pila.

Nejhorší to je s tím mým místem, mám to 12m2 a chvíli ještě potrvá, než dílnu zvětším, což je časem v plánu.

Kdyby tady ten DeWALT stál jako v USA 7 tis, tak jdu asi do něj s tím, že ho za čas prodám a koupím něco litinovýho.... a fošny bych zatím pořezal pilou na liště :(
Na maly veci je ten Dewalt dobry. Par znamych ho ma a jsou spokojeni.
Ja osobne mam podobny stroj, Bosch GTS 10 J a zatim par let slouzi relativne dobre. Ma sirku rezu 46 cm, ale pres pripravek jsem schopna oriznout zhruba 120 cm. Nicmene to uz sedim na pile, aby se neprevrhla :) Mam dilnu 2,5 x 3 m a takhle dlouhe kusy musim delat jen na uhlopricce.
Reseni to urcite je a teda rozhodne ten Dewalt nez tu zelenou Boschku. Ale na dlouhe 5 m kusy to rozhodne neni :)
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od eugenzo »

Ty jo, tak to už si nebudu moc stěžovat na malou dílnu :) . Koukám, že nakonec ji mám ještě docela velkou.
Ale někdo tady odkazoval na Bělorusa Andreje, který má dílnu na zaskleném balkónu a to je neskutečnej borec, co tam dokáže vytvořit. Ten má stolní Makitu 2704 :)
https://www.youtube.com/channel/UCpRd7l ... HwmlrCTIsQ
Čert
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2010, 15:55
Bydliště: Strakonice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Čert »

Já si Dewalt koupil loni a nemůžu si ji vynachválit. Dílnu mám ve sklepě, strkám ji z rohu do rohu podle toho, na jakém stroji zrovna potřebuji dělat. Jak mám delší prkno, musím s ní ven a to bych s nějakou masivní litinou opravdu nedal. Koupil jsem si na ní kvalitní kotouče a mohu ji opravdu doporučit. Pro toho, kdo má málo místa a potřebuje s ní manipulovat, dobrá volba. Zdraví Čert
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od eugenzo »

Díky,
není nad přímé zkušenosti majitelů a i pohledy ostatních, ze kterých můžou vyvstat věci, které si kolikrát ani člověk neuvědomí a nepřemýšlel nad nimi. :)

Zeptám se ještě, jaké pilové kotouče se ti osvědčily?

Bez jakých strojů si práci ve své malé dílně nedovedeš představit?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

Zkus jeste kouknout na Eriku od Maffel, maj na alegru a nebo v nemecku , samo bazarovku, nova stoji ranec... Tam chybu neudelas. Kotouce freud
Chce to optimalne min 250mm
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Hans »

Dal bych ještě k úvaze radiální pilu. To je docela univerzální stroj, kromě pokosových řezů na tom můžeš právě i podélně řezat, dokonce i čepy na tom vyřežeš anebo může na tom řezat drážky podobně jako na spodní frézce. Není to vrchol pohodlí a zejména odsávání je při některých operacích téměř neúčinný, ale až pak půjdeš do většího, nemusíš to se ztrátou prodávat a budeš to mít jako pokosku. Sám jsem o tomhle uvažoval když jsem prodal UMDSku a neměl na čem řezat.

Je to trochu netypický řešení a má i nějaké otázky stran bezpečnosti, určitě to chce nespěchat a mít před strojem respekt. Třeba v US byla ale radiálka kdysi hit, dělaly se k tomu i nástavce pro uchycení horní frézky, příp. to mělo hoblovací hlavu, daly se na to nasadit různý frézy... To samozřejmě u nás neseženeš a ani Amíci už to neprodávaj (snad leda moulding heads), ale i bez těchto diskutabilních nástavců si myslim, že na tom stroji užiješ hodně muziky. A bývá v inzerci za přijatelný peníze, myslim že třeba DeWaltek se tam válívá dost. A přinejhorším to za obdobný peníze zase prodáš, protože prvotní ztrátu ceny od novýho už zaplatil někdo jinej...

Má to jen jednu nectnost - 80kama futrama to možná neprojde. Jinak bys na tom mohl mít kolečka a jezdit s tim kdekoliv.

Jean
RadekCernoch
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2017, 12:03

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od RadekCernoch »

werdio píše:Zkus jeste kouknout na Eriku od Maffel, maj na alegru a nebo v nemecku , samo bazarovku, nova stoji ranec... Tam chybu neudelas. Kotouce freud
Chce to optimalne min 250mm
Proč je ta pila tak drahá? Z popisu jsem pochopil, že má malou hmotnost a speciální odsávání, které je (patrně) efektivnější než u konkurence. V čem se ještě liší?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

Je to maffel made in germany:-)
je i tahovka tzn spodni radialka... Koukni na videa..s tou bud radost pracovat :-)
Popr. Jeste Festool precision, ale tam ty ceny jsou taky v nehobby ranku...ale nez novou dewaltku tak radeji dobre jetou eriku nebo toho festoola
Ps: u obou dobre investovany prachy, to vzdycky prodas
Ps: ta dewalt za cca 30 bude taky ok, kdyz budes chtit new

Krasavice za 700e :-) http://www.ebay.de/itm/Mafell-Erika-85L ... Swax5YpD1y
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Ahojte,
náhodou som natrafil na toto super fórum a dozvedel som sa už veľa užitočných veci.
Nerád by som zakladal novu tému a tak sa vyskúšam len pripojiť na toto vlákno.
Chcel by som sa spýtať na pílu Festool precisio CS 70 či má niekto skúsenosti.
Mám stôl festool MFT + prídavný stolík aj na frézu tak ako prvé pokukujem po precisio cs70.
Som len amatérsky /samouk/ stolár a je to len koníček -žiaľ neživý ma to.
Po prečitani fóra sa mi pozdáva aj píla od Poličky W Master OP 201 ktorá je momentálne aj v ponuke :
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7496881 ... OP-201.php

Niekto so skúsenosťou s pílou Festool CS 70 ?
Vopred dík.

Roman
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Petr »

Ahoj, přesně s tímto modelem ne, ale v práci máme modulární pilu co se vkládá do stolku na spodní frézu je to a velkýho mafla a poskládal jsem to jednou a nedalo se na tom dělat. Chtěl jsem zakracovat bukové šprušle na schody a prostě to nešlo. Vybrovalo to celé. Ta precisio vypadá podobně já bych do toho nešel, to radši tu poličku. http://www.peddy.cz/stolove-pily/stolni ... -set-43819
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů