jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Hans »

witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od witt »

A co tu hřídel nechat vyrobit? Jako předloha poslouží ta stávající - pro soustružníka celkem jednoduché zadání, ne?
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bzuk1980 »

ivoch píše: 22 říj 2021, 05:25 Laguna do své verze Fusion 3 zabudovala digitální odečet náklonu kotouče. Myslím, že je to výborná věc, kdy není nutné kotouč ručně měřit nebo na něj dávat digi úhloměr. U nás bude tahle varianta dostupná v únoru. Silně o téhle pile uvažuji. https://www.youtube.com/watch?v=OJmJwFQnI7A
Zabudovala ale dokým to prejde certifikáciou do EU je problém. Viem o tom lebo som to riešil keď mi ju minulý mesiac doviezli. Teda nemáme na to čakať tak skoro.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od ivoch »

Bzuk1980: Díky za info. Už jsem se však rozhodl jinak. Šel jsem do Hammer a buď si dokoupím ručičkový ukazatel na kolečko a nebo to budu řešit jako doposud - digitální úhloměr na kotouč. Zvažoval jsem pro a proti Laguva vs Hammer K3 winner comfort. Jediným proti je cena, ale už i s tím jsem se smířil. Sic bude až v březnu, ale vydržím :-)
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bzuk1980 »

Kto tu má prosím ešte teda Lagunu F3
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Bzuk1980 píše: 05 lis 2021, 14:02 Kto tu má prosím ešte teda Lagunu F3
Já si ji byl včera vyzkoušet v Kostelci a chystám se ji objednat i s bočním rozšířením a zvažuju i soustruh Laguna 1216 na nějaké menší hraní. Máte někdo tento soustruh doma?
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bzuk1980 »

To bočné rozšírenie je strašne drahé. Ja plánujem použiť nožičky zo zadného rozšírenia ktoré nemá význam používať a použijem ich tam. Keď sa pozrieš do origo manuálu tak uvidíš ako sa pripevnuje to rozšírenie a je to primitívne.

PS: Neviem či si si všimol ale pravítko má po novom dve zväčšovacie sklá a stupnica hlavná je inch a nie je dobre vidieť naša takže ja uvažujem o odlepení a daní tam poriadnej jednej. Popravde mi vadia aj tie približovacie sklá lebo podľa toho z kade sa nane pozrieš ukazujú ti vždy inú hodnotu.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Bzuk1980 píše: 13 lis 2021, 19:38 To bočné rozšírenie je strašne drahé. Ja plánujem použiť nožičky zo zadného rozšírenia ktoré nemá význam používať a použijem ich tam. Keď sa pozrieš do origo manuálu tak uvidíš ako sa pripevnuje to rozšírenie a je to primitívne.

PS: Neviem či si si všimol ale pravítko má po novom dve zväčšovacie sklá a stupnica hlavná je inch a nie je dobre vidieť naša takže ja uvažujem o odlepení a daní tam poriadnej jednej. Popravde mi vadia aj tie približovacie sklá lebo podľa toho z kade sa nane pozrieš ukazujú ti vždy inú hodnotu.
Tak pilu už mám na cestě ke mně. Vyplatilo se počkat, odedneška se slevou a s mou slevou ji mám o 10 000Kč levněj jak před týdnem :D
Takže prodloužení i kotouč k tomu mám v podstatě gratis.

S tím bočním prodložením s tebou nemůžu souhlasit. Včetně té desky a nožiček s tím totiž je i alu profil toho vodícího pravítka a bez toho by mi ten stůl byl k ničemu, jinak bych taky řešil nějakou překližku a nožky k tomu homemade.

Dvě skla tam nejsou, je tam jen jedno, to s dvěma bude prej v prodeji až příští rok a dráž.
Měřítka jsou na tom profilu i v palcích i v milimetrech a vidět jsou dobře, k tomu mi ta lupa naopak vyhovuje, byl jsem na ni zvyklí i u staré pily a neměl jsem s tím nidky problém.
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bzuk1980 »

Bazik píše: 15 lis 2021, 11:50
Bzuk1980 píše: 13 lis 2021, 19:38 To bočné rozšírenie je strašne drahé. Ja plánujem použiť nožičky zo zadného rozšírenia ktoré nemá význam používať a použijem ich tam. Keď sa pozrieš do origo manuálu tak uvidíš ako sa pripevnuje to rozšírenie a je to primitívne.

PS: Neviem či si si všimol ale pravítko má po novom dve zväčšovacie sklá a stupnica hlavná je inch a nie je dobre vidieť naša takže ja uvažujem o odlepení a daní tam poriadnej jednej. Popravde mi vadia aj tie približovacie sklá lebo podľa toho z kade sa nane pozrieš ukazujú ti vždy inú hodnotu.
Tak pilu už mám na cestě ke mně. Vyplatilo se počkat, odedneška se slevou a s mou slevou ji mám o 10 000Kč levněj jak před týdnem :D
Takže prodloužení i kotouč k tomu mám v podstatě gratis.

S tím bočním prodložením s tebou nemůžu souhlasit. Včetně té desky a nožiček s tím totiž je i alu profil toho vodícího pravítka a bez toho by mi ten stůl byl k ničemu, jinak bych taky řešil nějakou překližku a nožky k tomu homemade.

Dvě skla tam nejsou, je tam jen jedno, to s dvěma bude prej v prodeji až příští rok a dráž.
Měřítka jsou na tom profilu i v palcích i v milimetrech a vidět jsou dobře, k tomu mi ta lupa naopak vyhovuje, byl jsem na ni zvyklí i u staré pily a neměl jsem s tím nidky problém.
No tých 11% je krása škoda no :|
Tými dvoma sklami som myslel jedno ktoré je rozdelené na dve. Odfotím ti to zajtra ako to vidím ja tú stupnicu aby si mal predstavu príde mi tá metrická moc nízko.

Ku tomu rozšíreniu ja som si myslel že je to na priestor
https://www.igm.sk/userdata/cache/image ... 02_web.jpg
tu to vidieť.
Máš prednú a zadnú lištu na lagune. Predná je pravítko a zadná je vodiaca. U mňa dosahuje pravítko skoro koniec vodiacej lišty a do toho voľného priestoru príde to MDF.

Alebo sa vymieňa celé predné pravítko ktoré sa predlžuje ? Lebo podľa mňa zadné vodiace pravítko je pevné a určuje maximálny dosah teda aktuálne ak ja pravítko dostanem skoro až ku koncu tak potom keď to dokúpiš dosiahneš aj tak po koniec tej lišty nie ?

A dado ideš ku nej dokupovať ? Ja osobne rozmýšľam či to nebude viac zaťažovať brzdu keď podľa EU noriem musí píla zastaviť do určitého času.

Ešte taký jeden postreh dosť mi chýba ten ukladací priestor pri nakláňaní kotúča tak asi ho idem vymodelovať 3D a skúsim vytlačiť na tlačiarni.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Tak pilu už mám téměř sestavenou a nemá ty skla na pravítku rozdělené na dvě, to bude možné až na tom nové m modelu.
Metrické měřítko je na spodní straně, což mě osobně přijde lepší než na horní straně kde je to palcové.

K tomu přídavnému bočnímu stolu byl celý nový dlouhý hliníkový profil pro vedení pravítka. Je o dost delší než to originální, které přesahovalo ten původní stůl jen trochu - na ten přídavný stůl by to nestačilo určitě.

Dado zatím pořizovat nebudu, na širší drážky mám 6mm drážkovací kotouč od CMT a budu to dělat prostě na víckrát.
Možná v budoucnu, ale koupil bych DADO přímo s dírou 15,8mm, aby to sedělo na tu trapézovou hřídel.

Dělal jsem zatím pár zkušebních řezů do 60mm akátu a jede to jak do másla.

První čím pilu hned dovybavím bude určitě cross-cut sled na řezání lišt a drobotě.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 89 hostů