vŕtačka JET JDP 17 400V

Vše co se týká truhlářského řemesla.
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Ďakujem za radu , ale žial pre mňa prišla neskoro.
Kúpil som sadu sukovníkov z LIDLU a je to presne ako píšeš - páli to drevo a treba dosť tlačiť ,ale chyba už bola napravená. Ideálna kombinácia je super vrták a super vŕtačka , ale je tam ešte aj ten čo tu vŕtačku obsluhuje a ja ako učeň sa mám ešte toho dosť čo naučiť.
A aj preto vďaka za toto fórum.
nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od nebud_drevo »

ahoj všem, přidám svoji zkušenost - před rokem jsem koupil Bosch PBD 40, trochu s obavami, ale po roce používání musím říct, že bych do ni šel znova. Hlavní vyhody - je malá a lehká, takže nezabere moc místa a dá se přenášet, vůle vřetena je minimální (na začátku výroby s tím byl problém), digitální ukazalel hloubky je velice komfortní a hlavně - má regulaci otáček + 2stupnovou převodovku (je to komutátorový motor jako v ruční vrtačce). A kupodivu má i velice slušnou regulaci, takže velmi dobře drží otáčky pod zátěží, což opravdu není běžné. Nevýhody - stojan je měkčí, ale jen trochu, co se projevuje např. když vrtáte 40mm tupým sukovníkem do dubu, jinak ne. A samozřejmě je hlučnější kvůli tomu motoru.
Ohledně sukovníků mám 2 cesty - koupit levný sukovnik napr. Tento: https://vrtaky-vrbovsky.cz/vrtaky-do-dr ... eruv-vrtak a vybrousit ho do tvaru original Famag Bormax: https://vrtaky-vrbovsky.cz/famag--vyrob ... mag-bormax. Nejakym Dremelem to trva par minut a efekt je užasnej, potom to vrtá skoro jako ten original. Druha cesta jsou tyto sukovniky, nedavno jsem je vyzkousel, taky stoji par korun a fungujou vice nez dobre: https://www.aliexpress.com/item/HUHAO-1 ... 4c4dmXnHTl. K te vrtačce se chystam udelat recenzi, ale zatim nebyl cas…
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Bazik »

Mám JET JDP-2800, dřív nejsilnější model, už se asi ani nevyrábí, ale vypadá dost podobně jako ta JDP-17, možná to je náhrada za tu moji. Musím říct, že s touto JET-kou jsem po šesti letech absolutně spokojený, řemeny k sehnání v ČR, po pěti letech jsem vyměnil akorát ložisko na hřídeli za cca 450Kč, do dřeva víc než dostačující přesnost a do kovu taky super. Nemyslím si, že je Čína jako Čína. Iphona mám taky z Číny a že by byl stejný jako nějaký Huawei mi teda nepřijde :D :D
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Ahojte ,
tak ako som sľúbil idem sa pochváliť novou vŕtačkou.
Po zvážení všetkých pre a proti a aj vďaka radám ktoré tu padli som sa rozhodol pre stolovú verziu na 230V.
Na dáke veľké závery je ešte skoro,ale zatiaľ som milo prekvapený.
Ak niekto zvažuje kúpu tejto vŕtačky a má dáke nezodpovedané otázky tak kľudne napíšte - ak budem vedieť tak zodpoviem.
Roman
Přílohy
jpg.jpg
jpg.jpg (50.56 KiB) Zobrazeno 5473 x
jpg 1 .jpg
jpg 1 .jpg (56.25 KiB) Zobrazeno 5473 x
grafenwalder
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2018, 20:09

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od grafenwalder »

Ahoj Roman. to je jpd 15? presne tuto mam v plane kupit. Poprosim ta o skusenosti z touto vrtackov.Dakujem
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Ahoj , po necelom roku používania musím konštatovať maximálnu spokojnosť.
Vŕtam len drevo , a zatiaľ som neprišiel na dáky problém.
Je dostatočne silná , presná a aj spracovanie je na Čínu veľmi dobré.
Laseru som neprišiel na chuť /nepoužívam / , svetlo používam prídavné.
A je to tá stolná verzia JET JDP-15B
grafenwalder
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2018, 20:09

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od grafenwalder »

Ahoj.Dnes som volal do IGM,maju tam tu vrtacku aj 400v. cena je taka ako 230v. objednam si ju az sa vratim o 4 tyzdne z turnusu. dik za info. marian
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od burizon »

Sekvoja, čo to máš za stolársku mašinu?
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

To je štvorkombinácia HAMMER
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

A ešte k tej vŕtačke - upgrade stolu Ťa asi neminie.
Ja som to vyriešil takto.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (11.86 KiB) Zobrazeno 3681 x
222.jpg
222.jpg (18.88 KiB) Zobrazeno 3681 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů