Festool vysavac s AC nebo bez?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Hans »

No jasně, to abys to pak taky mohla zkušeně říkat :-D

PS: Ovšem já takovou říkanku neprovozoval :-)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Po delsi dobe tu mam zase jeden dotaz :) Vysavac je naprosto uzasny. Nechapu, jak jsem doted mohla vydrzet bez funkcniho vysavace v dilne :) Kazdopadne dostala jsem k nemu hadici s prumerem 27 mm, ale potrebovala bych 36 mm.
Samotna antistaticka hadice o delce 3,5m je u nas k sehnani za 3927 Kc. Na Axminsteru (UK) je v prepoctu za zhruba 3300 Kc. Postovne to trosku dorovna, ale pokud budu brat vice veci, tak se to srovna.
Kupoval nekdo z Vas Festool doplnky z UK? Jde o to same jako se prodava u nas? Chapu, ze treba u frezky dostanu upinani v inch, ale u beznych veci by to snad nemelo nicemu vadit.
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od naradipraha »

Dobrý den.
pokud myslíte hadici v metráži tak ta vyjde 1122,-vč dph ale budou vám chybět koncovky a v ten moment se to nevyplatí protože obě vyjdou celkem na 1290,-kč.
cena za hadici hotovou je tak jak říkáte. pokud jde o nákup z GB tak osobní zkušenost nemám ale kromě problémů s jednotkami je vše ostatní identické jako pro náš trh.
hezky den
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Diky za info.

Jen drobnost. Hadice v metrazi je 1161 je za 1m, nebo se pletu? 3,5m by pak stalo 4063 a k tomu teprve koncovky.
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od naradipraha »

Dobrý den.
Přesně tak proto Vám dávám za pravdu že se to v bohužel nevyplatí.

pěkný den
Bořek
Příspěvky: 6
Registrován: 20 pro 2016, 19:03

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Bořek »

Ahoj, jaký přesně typ jsi si koupila a jsi s ním spokojená?Děkuji za info Radek
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Luky228 »

Ahoj, už máš hadici vyřešenou? Luky
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Bořek píše:Ahoj, jaký přesně typ jsi si koupila a jsi s ním spokojená?Děkuji za info Radek
Ahoj, CTM 26 AC. To AC je pro me zbytecne. Hodilo se mi to jen jednou pri odsavani pisku bez odpadniho pytle.
Spokojena jsem, ale je to v podstate muj prvni prumyslovy lux. Nemam s cim porovnavat :)
Konecne mam cistou dilnu a muzu odsavat brusku nebo cistit obrobek po pretazeni ocelovou vlnou (coz jsem driv vyfoukavala vzduchem).
Luky228 píše:Ahoj, už máš hadici vyřešenou? Luky
Hadici jsem si dokoupila 36 mm a je opravdu tlusta a neskladna :) Hlavni je, ze sedi na Bosch pokosovou pilu, kde ji budu pouzivat asi nejcasteji.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Bazik »

Pánové, prosím o radu od zasvěcených. Dosluhuje mi v dílně vysavač, mám starého Freuda, v podstatě obdoba Makity VC2512L.
Mám dobré zkušenosti s Festoolem, ale jejich vysavači jsem se vždy bránil protože nepotřebuju, abych si na něj připínal systainery. 90% stojí v dílně.

Vyplatí se za ty šílené peníze koupit Festool vysavač,(konkrétně CTL 26 E AC) ? Vy kdo ho máte,jaké jsou hlavní rozdíly proti klasickým vysavačům do 8tis.?

Nejvíc ho používám k dominu,lamelovačce,pokosce,horní frézce, excentru.

Díky
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Tim »

Ahojky už jsem tady tohle téma rozebíral a za sebe mohu doporučit makitu VC2512L mám už dvě a nemám s ní nejmenší problém sáčky za 45,- proti festoolu 120,-a za cenu festoolu si můžeš koupit pět makit a budeš mít i levnější provoz.

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti