Zabetonování trámu

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Zabetonování trámu

Příspěvek od Pepan »

Máte někdo zkušenosti s životností zabetonovaného trámu?

Chceme si udělat vrátka ve dřevě, včetně sloupků. Prošel jsem plno US knih o dřevěných stavbách a amíci ty trámky od pergol a dřevostaveb obecně bez mrknutí oka zabetonují do díry vypažený plastovou rourou a vršek posypou kačírkem. U nás se používají kotevní patky, jenže mě se to moc nelíbí.

A neřešil jste někdo protažení kabelu skrz dřevěný trám na délku?
POtřeboval bych do sloupku zavést zvonek, ale nechci bezdrát. Zatím mě napadá jenom trám podélně rozříznout, sukovníkem "vydlabat" drážku a uložit do ní husí krk. Pak to celé slepit. Akorát se bojím zatékání vody okolo dolního vstupu krku do trámu.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zabetonování trámu

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane,

takže roura je papírová a koupíš tam všechny možný průměry a délky a to co zabetonujou jsou bud tlakově impregnovaný hranoly a nebo hranoly z cedrového dřeva .Jo a ještě jednu poznámku k betonování většinou je to beton s rychlým tuhnutím a během dvou hodin po zabetonování se pokračuje .
Mám k tomu perličku s mým kamarádem z Kanady má tu domek a tak si chtěl taky zabetonovat kousek před garáží ,došel koupit betonovou směs namíchal a zabetonoval a šel na oběd po obědě normálně vyjel,že pojede na výlet a ejhle v betonu stopa a už volal a hrozně se divil co tu máme za beton a jestli to špatně nenamíchal.....
Zvonek dej bezdrát a ještě ušetříš ...


Tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zabetonování trámu

Příspěvek od Pepan »

To já si umím "turbo" beton i namíchat sám, ale je to plný hnusný chemie.

Takže ten trám do betonu napřímo nemám zkoušet? Pár let by to mohlo vydržet ne, když to řádně napustím?

Bezdrát nechci. Už ho máme a jak začne mrznout, tak přestane fungovat. Kabel je kabel. :)

Ještě to možná dám do tý šroubované patky a obsypu to. Když to uhnije, tak se vymění.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zabetonování trámu

Příspěvek od Tim »

Doma napuštěnej trám,
bude jenom zamazanej trám nic víc


Tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti