Veletrh

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Veletrh

Příspěvek od Roman »

mari_001 píše:No tak co já vím, tak truhláři kterým se daří jsou sakra vybavený... teď jsme se náhodou dostal do truhlárny-> kuchyně na zakázku a měl tam formátku Martin... prej ji má 7 let a jinou by vživotě nekoupil, bylo to dražší ale také nemusí nic řešit a nemusí se bát sámovat 80DB a pak vytáhnout předřeza jet lamino. Kousek odemě vyrábí okna a hodně se jim to rozjelo, formátka altendorf, 4stranka weinig a teď chtěj kupovat CNC. Ale mě jde spíše o maličkosti, například v lysé jsem koukal na sámovací patky na různejch formátkách a zjistil jsem že altendorf a martin to mají řešené nejlépe a tak si takovou nechám vyrobit. Atd. ale hlavně novinky v nástrojích(kotouče, frézy... různé vychytávky, třeba lisy na stahování, je toho hrozně moc a jak jsme byl zklamaný z woodtechu tak doufám že toto naplní mé očekávání:)

Jj když máš kšefty,tak se dá truhlařinou vydělat balík,pak si můžeš nějaké mašiny pořídit.Jestli jsi mladý kluk který dokončuje školu,tak začínat z nuly je dost naprd.Třeba Petr co tady funguje,je myslím hodně šikovný a je taky zaměstnanec.Nevím jestli to je zas tak růžový s tou truhlařinou a myslím,že tady je dost velká konkurence.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Tak je konkurence, tak holt musím bejt lepší než ostatní... né levnější ale lepší. ?Myslím na seldování trendů není nic špatného ale naopak ne? No co když to nezkusím tak to nezjistím, jestli se dokážu uživit. Můžu taky sedět v hodspodě a říkat kdybych to zkusil, kdyby byla lepší doba... to to radši zkusím a padnu na dno, od toho se dá totiž odrazit a ponaučím se z chyb;) Tak kdo pojede s náma?
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Veletrh

Příspěvek od Roman »

mari_001 píše:Tak je konkurence, tak holt musím bejt lepší než ostatní... né levnější ale lepší. ?Myslím na seldování trendů není nic špatného ale naopak ne? No co když to nezkusím tak to nezjistím, jestli se dokážu uživit. Můžu taky sedět v hodspodě a říkat kdybych to zkusil, kdyby byla lepší doba... to to radši zkusím a padnu na dno, od toho se dá totiž odrazit a ponaučím se z chyb;) Tak kdo pojede s náma?
To já tě neodrazuju,já jsem v tomhle stejný.Nezkuzíš nepoznáš.Já předloni postavil malou roubenku 7x5m,celý roubení jsem postavil bez jeřábu jen ručně,trámy 20x20cm 7m-100tis v materiálu.Potřeboval jsem si udělat aspon nějakou referenci,poněvadž se na tebe každej vyprdne když nemáš co ukázat.Takže se začíná kurevsky blbě a to můžeš bejt šikovnej jak chceš.Profláklé firmy,které mají za sebou desítky staveb to mají o dost lehčí.Já se snažím udělat dobrou cenu,stavím sám a nechci být nenažraný jako velké firmy.Lidi se ozývají,ale z 50 lidí dopadne třeba jen jeden člověk.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Kdyť jsem jen nabídnul místa v autě na veletrh :shock: , prostě si chceme s klukama udělat výlet na pořádnej veletrh a kouknout kam se co ubírá a jaké jsou novinky. Jestli někdo chcete tak místa v autě mám dost...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Veletrh

Příspěvek od Pepan »

Primární problém je, že v Čechách je málo bohatší klientely co nechce mít všechno levný, levnější, nejlevnější. Lidi si radši koupí šunt, protože je to levný a vůbec neřeší, že to za 4 roky budou kupovat znova nebo co pár měsíců opravovat a nadávat.

Druhý problém je, že tu jsou drahé vstupy. Když se řemeslník živí poctivě, tak ho stát dojí kde se dá a když se nedá, tak na něj pošle kontrolu, aby dostal aspoň pokutu. Teď jsem porovnával ceny materiálu a i ten je v Raichu levnější a to je tam úplně jiná kupní síla. Dokonce i Poláci mají levnější materiál.

A do třetice je také vidět úpadek řemesla. Šikovných řemeslníků je jako šafránu. Paradox je, že dobrou pověst mají i někdy úplná jelita, která svojí neschopnost dokážou okecat a lidi o nich pak šíří, jací to jsou fachmani. Také jsem několikrát naletěl. :(
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Veletrh

Příspěvek od Roman »

Pepan píše:Primární problém je, že v Čechách je málo bohatší klientely co nechce mít všechno levný, levnější, nejlevnější. Lidi si radši koupí šunt, protože je to levný a vůbec neřeší, že to za 4 roky budou kupovat znova nebo co pár měsíců opravovat a nadávat.

Druhý problém je, že tu jsou drahé vstupy. Když se řemeslník živí poctivě, tak ho stát dojí kde se dá a když se nedá, tak na něj pošle kontrolu, aby dostal aspoň pokutu. Teď jsem porovnával ceny materiálu a i ten je v Raichu levnější a to je tam úplně jiná kupní síla. Dokonce i Poláci mají levnější materiál.

A do třetice je také vidět úpadek řemesla. Šikovných řemeslníků je jako šafránu. Paradox je, že dobrou pověst mají i někdy úplná jelita, která svojí neschopnost dokážou okecat a lidi o nich pak šíří, jací to jsou fachmani. Také jsem několikrát naletěl. :(
Já začínal kdysi dělat věci pro děti,ale trh se posral a hlavně to začala dělat kupa lidí.Konkurovat sestavě za 4,5 tis i se skluzavkou prostě nejde.Jen skluzavka stojí 2,5tis a velké kšefty bez atestů bez šance.Ano kde je kupní síla-mateřská školka,velký penzion tak je akát,za těžký prachy.Ano dneska má výhodu ten,co to umí dobře okecat.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Veletrh

Příspěvek od Pepan »

Mari, ten výlet na veletrh je jak vzít děti do hračkářství a pak jim nic nekoupit. :)
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Taky rád sním a mám rád inspiraci takové velké dítě. Ale furt nevím co má společného se kouknout na novinky co se dějí ve světě s tím jaká tady je situace s obchodem... naříkat je jedna věc a vychovávat si kupce je jiná. Když to budu dělat pořádně a budu o tom také více referovat, dostane se to mezi lidi je to na dlouho, ale doba se mění a lidé více slyší na řemeslo, všichni nechtějí jen levné věci ale také jim záleží na to jestli to je kvalitně a jestli to je z přírodních surovin.Proto jsem začal i s youtube kanálem, jen si ještě netroufám spoustu věcí referovat... ale na to příjde časem:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Tak ještě mám dvě místa a mám i lístky ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Veletrh

Příspěvek od jiri »

Ad Mari
hodně Ti fandím v tom rozvoji a propagaci :-) a výchově lidu
jiri
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů