Veletrh

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Trochu utopie, ale uvidí se ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Veletrh

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
tak jsme se s klukama vydali 18.3. na veletrh HOLZ-HANDWERK v Nürnbergu. Nikdy jsem v zahraničí na veletrhu nebyl, a byl jsem mile překvapen. Veletrh byl asi tak 10x větší jak Woodtech 2015 (ten byl zklamáním).
Bylo k vidění od šroubováku až po chaotický sklad u nářezového centra na velkoplošné materiály.
Veletrh byl velice rozmanitý, a myslím, že by si každý našel to svoje. Stánky byly velké a s mnoha lidmi, kteří se Vám hned věnovali. Například značky Weinig a SCM měly stánek veliký jako jedna hala na woodtechu. Byly k vidění značky, které nejsou v ČR moc rozšířené, ví se o jejich kvalitě, ale od koupě odrazuje cena --> MARTIN, ALTENDORF, BARTH, MAFELL atd. I když stále častěji mnoho truhlářů mění názor i přes vysokou cenu a vyhledávají tyto značky kvůli kvalitě a spolehlivosti. Stroje těchto značek mají také malé detaily, které v mnoha ohledech usnadňují práci. Takže šetří čas i peníze.
Já jsem se zaměřil hlavně na rámové lisy a rastrové desky pro lepení, které chci prokombinovat, a vyrobit rámový lis s rastrovou deskou - pro zrychlení, zpřesnění, a tím zkvalitnění práce.
Kdybych se ještě vrátil k vystavovatelům, byli tam snad všichni výrobci ručního nářadí, Mafell CZ, Makita, De-walt, Fein, Flex, Bosch a spousty dalších. Všude jste si mohli vyzkoušet jakékoli nářadí - zkoušet šroubovat akušroubovákem, hoblovat aku hoblíkem a nebo vrtat do betonu vrtacím kladivem.
Spousta lidí mě od návštěvy veletrhu odrazovala, ale jsem moc rád, že jsem neposlechl. Veletrh byl opravdu přínosný, a jestli budu mít zase možnost podobný veletrh navštívit, tak nebudu váhat ani minutu :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti