Oblečení

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Oblečení

Příspěvek od werdio »

Přesně jak píše Pepan a nedostanu se zákazníkovi za práh :-D...v dílně i mimo musim být šik...
V dílně se nechci cejtit jako vandrák a u zákazníka pak musím vypadat "to nebude levný a jaký má přístup k sobě má i k práci"
I řemeslník musí vypadat jak by měl dostat roli do filmu, říkal jeden fotograf co žil ve státech :-D
Tady, prošoupaný modráky, rozcuchanej, pivo by nebylo apod.
Je to jedno s druhým...
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Oblečení

Příspěvek od Pepan »

Tady musíš najít kompromis. Nejsme USA, kde je to prostě tradice.
Když ke mě přijde vyšampónovanej maník ze solária, tak hned zbystřím. ;)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Oblečení

Příspěvek od werdio »

a nedejbože použít dobrou kolínskou
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Oblečení

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
tak jsem si myslel ,že se už nebudu moc vměšovat do diskuzí ale pokud tu budou pepan a miru 01 psát bláboly a a napadat řemeslníky a dělat z nich ten nejhorší povl tak mi to nedá .Přitom podle dotazů co sem vkládají, dle mého soudu dokázali velký kulový aspoň v tomhle oboru kterému je věnované tohle fórum .
Pepan:
,,Já myslím, že řemeslník v tomhle státě má vypadat hlavně chudě a ošuntěle. Roztrhaný, starý montérky, na několika místech prorezlý Ford Tranzit rv. 1995 a strhaný zoufalý výraz, aby všichni viděli že je máš rád a děláš to pro ně skoro zadarmo.



pepane to si myslíš, že řemeslníci jsou nějaká sebranka,že by se měli takhle chovat to nejde říct ani v nadsázce.Sám jsem řemeslník a živnosník už vic než dvacetpět let neberu dotace a co jsem si kdy koupil tak na to jsem si musel nejdříve vydělat a jsem na to hrdej a tak se taky k zákazníkům chovám nenechávám se ponižovat a ani se na ně nepovyšuju.Dosáhnout toho aby mi dal práci je vždy o dohodě a o tom přesvědčit ho že jsem ten pravej ale potom mne to zavazuje k tomu mu ve všem vyjít vstříc a mám jistotu ,že se ke mně vrátí ,základ je neslibovat co nejde splnit a snažit se mu i trochu poradit pokud si nechá poradit.Moc dobře vím,že si o mně říkají jak jsem drahej/to ale říkaji o všech/ ale přijdou zas protože dostanou kompletní servis a tak to má být.Protože lidi nebudou nikdy spokojený.
A to oblíkání platí jak říká werdio /ten mne předběhnul v reakci/ už jenom proto,že většinu zakázek zadávají a domlouvají ženy ,když přijdou chlapy ty většinou zajímá zase dílna.poznal jsem se se spoustou lidí co jsem měl jako zákazníky a i když jsme se viděli třeba jen jednou tak se nemusím bát je potkat a vždy si spolu rádi popovídáme a i oni se vracejí s další prací.

miru 01 :viz vlákno stolová olepovačka hran.
,, Pokud to funguje, tak proč ne, na pár použití za rok to může stačit.
Po předchozích pár zkušenostech s lacinými šmejdy už se také snažím kupovat kvalitní nářadí v rámci svých možností, ale pokud to vezmu z pohledu kutila domácího tak kupovat si olepovačku za 8 t. je fakt nesmysl, ten nemá možnost narvat nakoupené drahé nářadí zákazníkovi do ceny.
,,
jestli si myslíš,že živnostník když má zakázku a koupí si nové nářadí tak tu cenu napočítá do ceny zakázky a zákazníka oškube ,tak máš jako ekonom hodně zkreslené informace.Takovej to udělá jednou dvakrát a potom se hlásí na pracáku.Za celou dobu podnikání jsem nakoupil spoustu nářadí u kterého vím,že se mi nikdy nezaplatí ale spoustu zakázek bych bez něj nemohl dělat
je to jako když do domácnosti koupíš šicí stroj a občas na něm manželka spraví dětem kalhoty taky se nikdy nezaplatí ale je ho třeba.
dělal jsem v rakousku,španělsku,kanadě ale s takovou arogancí vůči řemeslním jsem se nikde nesetkal.

tolik pro ty co by si mysleli,že to co říká pepan a miru 01 je ten správný směr kudy jít.

Tim
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblečení

Příspěvek od hylopetes »

Teda, neda mi to a musim. Time, to co rikal Pepan, to byla jen nadsazka. Na konci byl taky velky smajlik :)
A u toho druheho, tam musim hodne nesouhlasit. Podle toho co ctu, tak vubec neslo o to nekomu neco nauctovat, ale slo o pohled domaciho kutila. Kdyz budu chtit na zahradce prosyt kompost, tak si kvuli tomu jako kutil nebudu kupovat bobcata. Kdybych ale byla zivnostnik a potrebovala toho bobcata k praci, tak samozrejme to nenauctuju prvnimu zakaznikovi, ale rozuctuju to vsem a v case.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Oblečení

Příspěvek od Tim »

no věř mi dlouho jsem se rozmýšlel jestli tenhle příspěvek na píšu a četl jsem si příspěvky pepana a podle mne hraje hru nadsázky ale bohužel to myslí smrtelně vážně ve všech příspěvcích má s něčím problém /vše je drahé,všechno dělaji činani co nic neuměji/.... ale zatím jsem tu neviděl jediné jeho řešní problému.znám spoustu takových lidí z minulě doby a mám na ně čuch.
stejně to vidím u mari01 přečti závěr jeho příspěvku,,ten nemá možnost narvat nakoupené drahé nářadí zákazníkovi do ceny.
,,
tot můj názor nikomu ho samozřejmě nevnucuju jsme svobodní lidé.

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Oblečení

Příspěvek od Pepan »

Time, vůbec jsi to nepochopil. To byla nadsázka a vtip. Proto jsem tam také napsal tolik "vlastností". Ale jinak díky, že na mě máš "čuch".
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblečení

Příspěvek od Roman »

Právě řeším pracovní boty,ale jsem zděšenej z milionu bot.Asi mám divný nohy,většinou mně upadne podrážka. :? Něco málo co mně padlo do oka,v cenové relaci do 1tis.Hlavně na ven a nepromokavý.


http://www.dragonsport.cz/Dunlop-Dakota ... 038004.htm

http://eshop.firemnipotisk.cz/pracovni- ... er-o2.html

http://www.rucedozadu.cz/obuv-road-gran ... NTw_wcB#10
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblečení

Příspěvek od Roman »

Tim píše:Ahojky ,
tak jsem si myslel ,že se už nebudu moc vměšovat do diskuzí ale pokud tu budou pepan a miru 01 psát bláboly a a napadat řemeslníky a dělat z nich ten nejhorší povl tak mi to nedá .Přitom podle dotazů co sem vkládají, dle mého soudu dokázali velký kulový aspoň v tomhle oboru kterému je věnované tohle fórum .
Pepan:
,,Já myslím, že řemeslník v tomhle státě má vypadat hlavně chudě a ošuntěle. Roztrhaný, starý montérky, na několika místech prorezlý Ford Tranzit rv. 1995 a strhaný zoufalý výraz, aby všichni viděli že je máš rád a děláš to pro ně skoro zadarmo.



pepane to si myslíš, že řemeslníci jsou nějaká sebranka,že by se měli takhle chovat to nejde říct ani v nadsázce.Sám jsem řemeslník a živnosník už vic než dvacetpět let neberu dotace a co jsem si kdy koupil tak na to jsem si musel nejdříve vydělat a jsem na to hrdej a tak se taky k zákazníkům chovám nenechávám se ponižovat a ani se na ně nepovyšuju.Dosáhnout toho aby mi dal práci je vždy o dohodě a o tom přesvědčit ho že jsem ten pravej ale potom mne to zavazuje k tomu mu ve všem vyjít vstříc a mám jistotu ,že se ke mně vrátí ,základ je neslibovat co nejde splnit a snažit se mu i trochu poradit pokud si nechá poradit.Moc dobře vím,že si o mně říkají jak jsem drahej/to ale říkaji o všech/ ale přijdou zas protože dostanou kompletní servis a tak to má být.Protože lidi nebudou nikdy spokojený.
A to oblíkání platí jak říká werdio /ten mne předběhnul v reakci/ už jenom proto,že většinu zakázek zadávají a domlouvají ženy ,když přijdou chlapy ty většinou zajímá zase dílna.poznal jsem se se spoustou lidí co jsem měl jako zákazníky a i když jsme se viděli třeba jen jednou tak se nemusím bát je potkat a vždy si spolu rádi popovídáme a i oni se vracejí s další prací.

miru 01 :viz vlákno stolová olepovačka hran.
,, Pokud to funguje, tak proč ne, na pár použití za rok to může stačit.
Po předchozích pár zkušenostech s lacinými šmejdy už se také snažím kupovat kvalitní nářadí v rámci svých možností, ale pokud to vezmu z pohledu kutila domácího tak kupovat si olepovačku za 8 t. je fakt nesmysl, ten nemá možnost narvat nakoupené drahé nářadí zákazníkovi do ceny.
,,
jestli si myslíš,že živnostník když má zakázku a koupí si nové nářadí tak tu cenu napočítá do ceny zakázky a zákazníka oškube ,tak máš jako ekonom hodně zkreslené informace.Takovej to udělá jednou dvakrát a potom se hlásí na pracáku.Za celou dobu podnikání jsem nakoupil spoustu nářadí u kterého vím,že se mi nikdy nezaplatí ale spoustu zakázek bych bez něj nemohl dělat
je to jako když do domácnosti koupíš šicí stroj a občas na něm manželka spraví dětem kalhoty taky se nikdy nezaplatí ale je ho třeba.
dělal jsem v rakousku,španělsku,kanadě ale s takovou arogancí vůči řemeslním jsem se nikde nesetkal.

tolik pro ty co by si mysleli,že to co říká pepan a miru 01 je ten správný směr kudy jít.

Tim


Tak možná jsi starší než kluci,já myslím že kluci budou dost mladý a každá generace bude mít trochu odlišný náhled na život.Mně je 42let,takže jsem ještě taky,takový mladý klouček :D Diskuze je od toho,aby lidé diskutovali a nikdy nebudou názory jednotný.Je dobře,že vůbec tohle forum o truhlařině jakž takž funguje,protože asi žádné jiné neexistuje.
BERY
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2014, 15:11

Re: Oblečení

Příspěvek od BERY »

Já mám dobré zkušenosti se Snickersem, mám už několikáté kalhoty a životnost vynikající.
Vždycky nakupuji v akci, nebo ve výprodeji třeba loňskou kolekci za výraznou slevu.

Ale koukám i po engelbertech, jen mi vadí, že nemají prodejnu, kde bych si to mohl osahat a vyzkoušet...

No a jelikož v těch montérkách trávím denně více času než v civilním oblečení, tak ta investice zase není až tak hrozná.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů