pásová pila Woodstar SB12

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Maklakla
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2015, 16:45

pásová pila Woodstar SB12

Příspěvek od Maklakla »

Ahoj. Koupil jsem použitou pásovku od Woodstar (scheppach...) a mám problém se seštelováním. Ať dělám co dělám, nejsem schopen řezat rovně. Pás mě tahá do strany a když to vezmu podle paralelního pravítka, tak to vypíná pás do pravé strany. Už jsem hýbal se vším s čím hýbat lze, změna však nenastala žádná...což je docela funny, pač i když jsem měl kola očividně šejdrem, furt to řezalo stejně :twisted: . Takže dedukce velí, pás je špatnej. Ale to je asi taky blbost pač mám dva a dělají totéž.
Dokázal by někdo poradit na co se zaměřit? Díky :oops:
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: pásová pila Woodstar SB12

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
rád bych se mýlil, ale obávám se, že to byl právě ten důvod proč se ji předchozí majitel zbavil.
Poradil bych ti toto:
1. nevím kolik jsi za ni dal, ale nová stoji cca 12tis. - což je podle mě zlodějina za takový čínský smejd. Proto bych se ji zbavil a vyrobil si svoji pilu na míru podle požadavku jaký mám. Stejně tak jsem to udělal já podle vzoru Mathiase Wandela a mám super pilu s koly 500mm za cenu do 5 tis.kč. s motorem 2,2kw který jen tak něco nezastaví.
https://goo.gl/photos/sgeTR5sgWn5Vj5cf7
2. Pokud to máš ale na malé věci a po spuštění má pás klidný chod, tak bych hledal problém ve špatném nasavení vodítek a hlavně v samotném pásu. Pokud to je pás originál k pile, tak jich můžeš mít i 10 a všechny můžou dělat stejný problém.
Takže jako poslední možnost bych viděl nákup KVALITNÍHO pásu požadované délky a vyzkoušel ho osadit a hned uvidíš na čem jsi. Pokud ani toto nepomůže platí bod č. 1.
ピーター 大工
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: pásová pila Woodstar SB12

Příspěvek od kiwi »

Já mám pilu Holzstar HBS 251 což je menší varianta tý tvý pily. Koupil jsem ji použitou za 2500,-. Když jsem poprvý zkusil řezat tak mi to dělalo to samý. První co jsem zkušel bylo seřídít vodítka. Trochu se to zlepšilo, ale nebylo to pořád ono. Pak jsem si objednal pořádnej pás jak píše Petr.A je to opravdu úplně o něčem jiným. Pás jede krásně rovně žádný uhýbání.
Maklakla
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2015, 16:45

Re: pásová pila Woodstar SB12

Příspěvek od Maklakla »

Díky za odpovědi. Pilu jsem koupil za 6,5 a jelikož jsem vlastnil malou pasovku od scheppachu, coz je vlastne stejna znacka, myslel jsem, ze bude v pohode. Byl jsem s ni spokojeny (az na maly vykon).
Popravde, kdyz jsem ji zacal rozebirat, zjistil jsem ze je to neskutecna srajda vyrobena z bláta.

Takze k woodstaru. Nejake zlepseni jsem spozoroval, ale porad je to naprd. Uvidime jak se bude chovat s novym pasem. Zatim si vyrobim pripravek na srovnani kol, protoze i kdyz sundam stul, tak kola nemohu rovnobezne seridit. Jsou zanorena do krytu. Voditka na paralelni rez nemaji zadny vliv. I kdyz je povolim tak to reze stejne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti