Malé množství hoblovaného řeziva

Zde můžete nabízet či poptávat různé nástroje nebo vybavení do dílen. Lze také nabídnout či poptávat práci, aby se rozvíjelo české řemeslo.
Odpovědět
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj,
možná už tušíte, o čem to bude. Sháním na drobné domácí práce malé množství řeziva. Ale PROTAŽENÉHO. A ještě ke všemu jen listnaté.
Prostě bych si chtěl udělat nějaké poličky, botníky a tak. A nechci to dělat z fichtholz z Baumaxu. Nejsem naivní a vím, že za cenu, jakou za to můžu zaplatit, nikdo nezbohatne. Nemáte nějaký tip, nedělá to někdo? Gůglovat umím, nic co by se tomu blížilo jsem nenašel, pokud má někdo hoblovaný program, je to borovice a smrk. Jsem z Prahy.
Díky.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od werdio »

čau, předpokládám ne jen protažený ale i srovnaný, co? Jak maj být ty klacky široký silný?
a co to má konkrétně být?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Petr »

Ahoj Rudofe, mrkni na www.pronic.cz jsou v praze a mivaji skladem i mensi odrezky sparovek ruznych tloustek. Berem sparovku jen od nich a vzdy spokojenost. Petr
ピーター 大工
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Rudolf »

Dík za odpověď chlapi.
Werdio: ano, srovnaný a protažený; nemám žádný "projekt" vzal bych v podstatě zbytky. Dokonce vím i to, že v truhlárně se i ze zbytků udělá spárovka, tak nevím, jestli by se rentovalo to místo toho prodat kutilovi. Prkýnka od 70 cm, šířka různá. Mně se líbí, když se můžu někde pohrabat a vytahat si z hromady, co se mi líbí. Konstruuju přímo přitom :)
Petře: když jsem to zkoušel, bylo to zrovna mimo provoz, zkusím příště.
Rudolf
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od pinos »

Ahoj.
Taky mi ten odkaz nefungoval.
Petře, nemyslels toto: http://www.p-ronic.com ?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
jasne, blbe jsem to napsal je to p-ronic.
ピーター 大工
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Rudolf »

Tohle znáte? http://www.kinsky-dal-borgo.cz/dubove-h ... erialy.htm
Nechce se mi ale podporovat všelijaká hrabata, knížata a podobně. Dám přednost malému českému člověku, pokud možno nešlechtického původu :)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od werdio »

Proč ten třídní boj :-D
taky řešení...mě vyjde prkno 4050x300x32 cca na 600/700,když omítnu a zhobluju tak dá 4000x280x27,tzn.1bm za 170 v lepších číslech...ale jako nouzovka když nemaj na pile nasušeno nebo když jsem línej se hrabat v hráni a tahat se s tím, ideál :-)
otázka, na kolik je to rovný...a chtělo by to i 25 sílu
Jinak když jsem koukal na ten p-ronic, tak spárku průběh dub kupuji tak o 40% levněji (lemely 5-7cm)
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Malé množství hoblovaného řeziva

Příspěvek od Rudolf »

Werdio, já nevím, za jakou cenu by se ti to vyplatilo dělat. Aby to nebyla charita. Kdyžtak mi napiš soukromou zprávu. Taky záleží odkud jsi, vzal bych vždycky najednou třeba 20-30 bm, ale stejně na tom cena za dopravu něco udělá.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host