srovnávačka,štoska,torzo

Zde můžete nabízet či poptávat různé nástroje nebo vybavení do dílen. Lze také nabídnout či poptávat práci, aby se rozvíjelo české řemeslo.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od werdio »

pro Jendu Valika: jak to že Tim je s velkým písmenem a já s malým...to mi vysvětli!!!! :evil:
PS: Jenda mi to vysvětlil, protože to tak mám psaný..takže stěr dne :-D
Naposledy upravil(a) werdio dne 02 úno 2016, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od Pepan »

werdio píše:chlapci klid ... truvan něco prodává, nakrklo ho, že to někdo haní..no, chápu to , i když nemusel kolem toho dělat ten tiátr , že jo truvane!
Nelíbí se mi to? Okej, tak to nekupuju..neviděl jsem to na živo, neošahal jsem to,okej, tak nemůžu soudit...a když mermomocí chci vyjádřit svůj názor, tak ho podložim, co se mi nelíbí konkrétně a věcně!
Pro Pepana: byl jsi na Svarforum? tam je to taky nejdřív deset věc omlouvání že se ptáš na triviálnost :-D
Jo Svarforum znám, ale tam mi to nějak strašný nepřišlo. Ale je fakt, že já nejsem zas takový laik, tak asi nepokládám takové otázky, které je rozdráždí.... :D
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od werdio »

tam to jde ve vlnách..ted je klid :-D ... tam Ti zas doporučej jako první udělat si kurz :-D ale zase poraděj to jo a maj tam svatou trpělivost, co den, to pomalu dotaz jakou svářečku koupit :-D sorry za OT
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od miru01 »

Pepan píše:Truvane, tvůj příspěvek na mě působí, jak vystřižen z diskuze na elektrika.cz. Tam je to samý odborník, navzájem si tam drbou ego a laik by podle nich neměl mít ani právo strčit rychlovarku do zásuvky. Když se tam nějaký chudák zeptá, jaký potřebuje kabel k míchačce, tak dostane sodu co si dovoluje dělat kabel bez vyhlášky a trojitý revize.

Doufám, že tady to nebude stejné! :(
Pod tato slova se podepisuji! Na tomto fóru je aktuálně 585 registrovaných a kolik jich sem píše příspěvky popř. ukáže svůj výtvor? Proč asi?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od werdio »

já bych to tak dramaticky neviděl...já už jsem x krát v dobrém poradil/odpověděl na dotaz "nováčka - neregistrovaného" a bez reakce...už jsem to tady řešil a vydržel jsem :-)
A nemám vůbec pocit, že by zde byla nějaká dusná atmosféra a díky tomu nejsou příspěvky.
"problém" bude jinde...
Dotaz, nejen já dám do kategorie "co jsem vytvořil" a stovky lidí očumí a vyjádří se 2 v lepším případě 3 :-D , nejde o slávu/kritiku ale tak je to tady pomalu se vším...moc to tady nežije, bud má každej moc práce,
nemá čím by přispěl, nemá dotaz a nebo holt se pak řešej kokotiny a je najednou plno :-D
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od mari_001 »

Není tady dusná atmosférá? Já už radši vše řeším SZ s určitýma lidma... než číst o tom jak dlouho kdo truhlaří a ve finále ti stejně neporadí!!! Bohužel těm ostaním co by si to přečetli to nepomůže:/ ale nestojí mi to za ty nervy.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od Tim »

[quote="jvalik"]Truvane, klid, praskne ti žilka :-)

Jak já to vidím:
Na věcnou otázku má být jen věcná odpověď a nic víc. Cancy rádoby o životě či ksichty na měření schodiště laserem jsou mimo mísu a ano, ničí fórum. Před radou není nutno tazatele ponížit, nemyslíš?
Tazatel není povinen se řídit obdrženou radou a odpovídající nemá důvod se proto na něj zlobit a třikrát opakovat např. že jedině úhelník Vogel je ten nejlepší na světě.
NIKDO není na fóru nejvyšší arbitr. K tomu nezakládá ani věk, ani praxe, ani osobní drzost. Což je jinak velmi rozšířený omyl.


Pokud tohle spolu s Timem a zdá se že nově i s werdiem nepochopíte, spolehlivě to tu zničíte a zůstanete si tu diskutovat leda vy tři. Jestli se takhle projevuje láska k fóru, pak su čínskej bůh srandy.

tolik citace

Myslím si ,že jsem tady nikdy nikoho neponižoval ani neurážel,co se týká úhelníku Vogel jsem nikdy neřekl,že je nejlepší na světě pouze jsem konstatoval že je kvalitni a můj nejoblíbenější.co se týká rad snažím se radit tak jak danou věc řeším já a ne jak jsem se někde dočetl.Co se týká prezentace výrobků tak pokud by nás pár tady občas něco nezveřejnilo pár obrázků tak sem nikdo nebude chodit a je třeba si všimnout jak roste počet uživatelů i když publikujeme jenom my tři jak píšeš ...Je tu spousta dalších Petr,janb pepan veverča a další co přispívají..

jo zapoměl jsem .že žiju v Čechách kde každý dobrý skutek musí být náležitě potrestán, a můžu potvrdit další moudro když mi bábina říkala nikomu nic neříkej stejně ti nebude věřit.A nebo každá nevyžádaná rada je jako když mluvíš do kanálu.
omlouvám se všem které tímto příspěvkem obtěžuji ale rád říkám věci jasně.
tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od werdio »

to Mari : co je tady dusnýho? Krom tohohle případu...
A propo,když se s někým "chytnu" tak přece nezahodim pro to celý forum,jsme CHLAPI a občas ujede každý, já taky,huba nevymáchaná...si to vyříkáme a nebudeme se urážet jako švadlenky, ne :-)
Já se tady pár věcí naučil,když můžu, přihodim pár dojmů z praxe a jedu dál...občas nejsem kulantní ve výrazech ale nemyslím to špatně, nehledě na to, že si tady ze sebe kolikrát utahuju.

Možná je to tím, že ve svých letech lecos přehlídnu a neřešim kraviny

Tim je diplomat,má už očividně odřezáno a tak si myslim že na jeho pohled k řemeslu se nedá nic vytknout a máme se co učit.
Truvan je to samé,jen nejede tolik v diplomacii (neber to ve zlém :-D )
Werdio je pošuk co si hraje s barvičkama a občas udělá něco co se dá nazvat práce se dřevem
a je hubatej,no

Tak nás chlapci pochopte :-D

Peace všem ;)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od Hans »

Time, ale prosímtě... dobře přece víš co děláš.

Když jsem velmi opatrně a zdvořile napsal, že úhelník Vogel není o nic lepší než žlutej bau-úhelník a žes měl leda štěstí na dobrej kus, tak jsi arogantně reagoval "Takže ještě jednou, platí co jsem psal o úhelníku." Jaký ještě jednou? Jaký platí? "Ono obecně" platí? Neplatí a to ani podesáté, protože já obdržel šmejd a s tim nic neuděláš. Neexistuje ani jeden racionální důvod proč mít úhelník s velkou chybou, když si můžu vybrat úhelník s chybou menší.

A kvůli tomu si přece nezasloužim abys ze mě dělal troubu co neví jak se šteluje formátka a co neví že dřevo se hýbe. To totiž s mým sdělením absolutně nesouviselo. Ani poučení o systému tolerancí jednotné díry/hřídele, což samozřejmě taky dobře znám. Jediný co jsem napsal bylo to, že není nutno utrácet o jednu nulu víc, když nedostanu o nic lepší produkt než z hobbymarketu. Chtěl jsem jednoduše ostatním ušetřit prachy, nic víc.

Tolik moje výtka. Držet se tématu a né stočit řeč úplně jinam a tam se ze mě snažit udělat troubu. Nepopírám že seš jistě zkušenej, máš hodně za sebou a komentáře o pohybu dřeva a tolerancích jsou samy o sobě správné. Ale ne v tomto kontextu a takto řečené.

Nemáš důvod se zlobit, žádný Tvoje dobrý skutky tady nikdo netrestá. Ale pokud tvrdíš, že nikoho neponižuješ ani neurážíš, tak si vzpomeň jak jsi před časem vynadal miru01 když truvanovi velmi věcně napsal, že nějaký praštěný smajlíky jsou zasírání diskuse. To měl naprostou pravdu. Vysmívat se tazateli místo věcné odpovědi a rady zaslouží spíš odsouzení a ne že ještě miru01 vynadáš že se má omluvit. Za co by se proboha měl omlouvat? Že si to nenechal líbit? To snad nemyslíš vážně. I kdyby byl truvan mistr světa, nedává mu to právo se chovat takhle hulvátsky. Uznávám, potom jsi mu napsal co a jak, ale to se vracím k tomu co jsem už napsal - vážně musí být tazatel nejdřív ponížen? Hezkou paralelu tu vystihl Pepan s tim fórem kolem elektriky...

O návštěvnosti fóra nemám k dispozici relevantní data před a po, takže na to nebudu reagovat - nevím co je pravda.

Honza
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: srovnávačka,štoska,torzo

Příspěvek od Petr »

Zdravím pánové.
Tak nestačím zírat, jak se to tu pěkně rozjelo. A protože to všechno začalo u mě tak bych to rád tak nějak ukončil.
Truvane to co jsem napsal ber jako můj názor a příspěvek do diskuze o nabízeném zboži a to že jsem to napsal do fora a ne SZ je z duvodu toho,že jsem jednak tak trochu počítal s tvojí reakcí a chtěl jsem se ujistit jestli se mi to nezdá a opravdu musím řict, že souhlasím s tím co o tobě naspal Jvalik, ale hlavním důvodem je to, že na forum chodí i neodborná veřejnost, mladí začínající kluci a lidi co mají prostě nějaký sen a hluboko do kapsy a když vidí takový stroj tak nemají páru na co se zaměřit a vidí jenom tu nízkou cenu. Ty jsem právě chtěl nepřímo upozornit na to, že to není jen tak přihodit motor vybrousit stoly a dělat. Když vidím ty otevřené boky a to že domečky jsou chytlé na každé straně jedním šroubem tak se mi ježi vlasy na hlavě. V práci dělam na poctivé litinové srovnávačce co váží 1tunu a když jsem ji zapnul bez gumových podložek tak mi na ní skákala fošna po celém stole a proto vím co taková mašina umí (vybrace jsou sviňa),za praxi jsem jich už pár vyzkoušel a proto jsem si dovolil řict svůj názor i když možná tvrději než jsem původně chtěl.
Jak je tvým zvykem tak na kritiku odpovídáš 2-3mi příspěvky, to opravdu tak těžce snášíš kritiku?
Nevím jestli to nevidíš, ale tvoje metoda nejdřív "namazat med kolem huby" - viz."považuji tě za inteligentního člověka" a hned na to "šlápnout na kuří oko" - tím myslím že jsi mě nepřímo označil za slaboduchého idiota to jaksi k pohodové a konstruktivní diskuzi nepřispívá.
Jestli máš pocit, že cokoliv řekneš musí být vytesáno do kamene a co si myslí ostatní je jenom slaboduchý blábol, tak se rovnou domluv s adminem ať ti dá možnost moderovat diskuzi a můžeš si mazat příspěvky které se ti nelíbí a mi ostatní si hold najdem jiné forum.
12.listopadu to bylo 6 let co jsem aktivni na tomto foru a zaregistrovaný jsem jako 16tý člen fora ze současných 585 členů. Moje přísěvky 420ks tvoří 7% z celé diskuze tohoto fora (víc příspěvků má jenom werdio 502 , ale to musí být snad robot, protože to stihl za necelé 2 roky ;) ) i když já jsem taky 2,5 roku nepsal z důvodu stavby domu. Tím chci říct to, že za celou dobu jsem na SZ odpovídal desítkám zájemců o informace , stejně jako na foru a i na e-mailu a vždy tady panovala super kamarádská atmosféra tak mi řekněte v čem nastal ten zlom, že už se tu pomalu člověk bojí něco napsat?
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů