Venkovní terasa

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
rudolfla
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2011, 12:34

Venkovní terasa

Příspěvek od rudolfla »

Vážení prosím o radu. V nejbližší době budu mít matroš na venkovní terasu a to cca 20m2 borovice (pokládka pod střechou) a 20m2 modřínu (pokládka venku napospas přírodě :P ). Prosím laskavě o radu čím to natřít ??? Míchat fermež s lněným,pomerančovým,světlicovým olejem ??, přímíchat kaméliový (UV záření)??. Pro tónování budu zkoušet přimíchávat oxid železitý. Prosím o radu, poměry míchání a množství (stačí odhad, budu ještě natírat i pokladkový rošt, takže pouze orientačně). Anebo se na to všechno vyprdnout a koupit už nějaký hotový sajrajt ? (Doporučte který). Možná jsem úplně mimo na úplně jiném fóru, v tom případě se omlouvám a je to pasé. Jenomže co se týče fermeží a pod. struktur jsem vyčenichal přes strýčka googla minimum info. Jo co se týče použití, tak fermeží natírám veškeré násady zahradnického načiní, lopaty, kopačky, hrábě, rýče,sekery atd. (a to jich nemám pár...., máme poměrně slušnou zahradnickou firmu...) Nej výsledky při práci, manipulaci a to některé násady jsem zdědil po dědovi !!!!cca stáří 50 let !!!

Prosím o radu a popř. rozvinutí témy.
Děkuji
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od jiri »

Ahoj zahradníkovi.
Rozhodně bych po osobních zk.sáhl ke komerčnímu výrobku nejlépe s příměsí vosku
a alespoň nějakou lehkou pigmentací.
Bezbarvý má kvalitní BONA,
typ na pigmentovaný jsem zap.ale ověřil bych po neděli.
jiri
rudolfla
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2011, 12:34

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od rudolfla »

Jiri díky za tip na BONU. Abych pravdu řekl nikdy jsem o té firmě neslyšel, ale doporučení se cení !!!! Právě jsem tam volal a mají nějakou akci do 31.08. na Bona Deck Oil za 240 Kč/l (transparentní, hnědý a černý olej pro exter). Normálně co jsem našel tak mají za litr cca 400 Kč !!! Dle jejich návodu bych to měl natřít tak třikrát (cca 15 litrů - ty vo .e to je pálka !!!). Chlapi má to cenu ? Vyhodím 4litry za olej, bude to mít efekt ? Jak často to potom obnovovat ? Jak dlouho by to mělo vydržet v origo balení uskladněné (zásoba)? ( za tu cenu, no nekup to !!!!) Prosím ještě o rady a doporučení. Předem vřele děkuji.
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od jiri »

Ahoj,
je to tak, nátěry jsou drahé, Bona je fakt značka.
Zítra Ti pošlu typ na Němce, stavím se tam, není tak drahý,
jinak obecně-obnovuje se tak často, jak Tě přinutí manželka, že se jí to už nelíbí.
Modřín vydrží hodně.
Doporučení jinak viz výrobce.
Zatím
Jiri
rudolfla
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2011, 12:34

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od rudolfla »

Jiri zatím díky a můžeš prosím sehnat něco bližšího k tomu Němci ? Po shánění info o BONĚ jsem byl pro ni rozhodnutý, no po tel. desetiminutovce s ředitelem bona.cz jsem bohužel utřel. Potřebuji cca 15l hnědé, bohužel v celé ČR je jenom 5 litrů a další dodávky jsou v nedohlednu, nestíhají. Takže babo raď.

Zatím dík.

PS: co říkáte na osmo ? Cena na m2 je plus minus stejná.
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od Honza »

Velmi kvalitní oleje a vosky najdeš na :http://www.pnz.cz/domu/, ovšem cena tomu odpovídá. Na druhé straně - 3 nátěry jsou v tomto případě zbytečné, stačí dvakrát, takže se to srovná. Ještě bych se podíval přímo u výrobce, mohlo by to tam být lacinější.
Zdravím Honza
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od jiri »

rudolfla píše:Jiri zatím díky a můžeš prosím sehnat něco bližšího k tomu Němci ? Po shánění info o BONĚ jsem byl pro ni rozhodnutý, no po tel. desetiminutovce s ředitelem bona.cz jsem bohužel utřel. Potřebuji cca 15l hnědé, bohužel v celé ČR je jenom 5 litrů a další dodávky jsou v nedohlednu, nestíhají. Takže babo raď.

Zatím dík.

PS: co říkáte na osmo ? Cena na m2 je plus minus stejná.
Ahojte,
Osmo nemá pigment a nehodí se moc na plochy, vystavené slunci a vodě,
myslím Osmo Terasový olej.
Oni u každého oleje na vnější použití mají ilustrační foto terasy,
jsou to manipulátoři.
Když se začteš, na venkovní terasy se moc nehodí nic. :-)

Němec je Johnstones, Decking Stain, vodou ředitelná lazura s voskem,
inzerují použití na podlahy v exterieru, má to pigment, ale bohužel s cenou je to asi VŠUDE stejné.2,5 litre 850 Kč.
Myslel jse, že jsou levnější, promiň.
Značka má ještě i olejovou lazuru, ale ta se mi tak nelíbila jako tá vodovka s voskem,
otazné ovšem je, jak budou vypadat po letech.
HOdně štěstí při výběru,
sáhl jsem letos po Johnstonovi,
za rok budu zase chytřejší :-)
Jirka
Pozn.:Na podlahy se nehodí oleje, co jsou jako na zahradní nábytek.

Zkoušel jsem olej na týk, od Sadolinu a od Bony, i dokonale zaschlé se to dost špiní.
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od Mauví »

ahoj, s oleji na velké plochy nemám moc zkušeností ( jednou jsme jen natírali dubové molo horkou neředěnou fermeží ) drží stále.

jinač na svou pergolu jsem použil silnovrstvou lazuru Johnstones. cena bohužel vyšší, ale kvalita a stálost nátěru je nevídaná. soused má podhledy natřené už 6let a vypadá to jak před týdnem natřené. bohužel je to ale lazura. hlavně je nutné dodržet postup - 1x napouštěcí nátěr, 2x hustou až medovou konzistencí natírat, během toho obrousit chlup, ale to zajisté znáš ;)

tak snad sem trochu pomohl.

zdraví Mauví
Davson12
Příspěvky: 9
Registrován: 19 srp 2014, 09:44

Re: Venkovní terasa

Příspěvek od Davson12 »

Chtěl jsem se zeptat jak jste řešili materiál dřeva? Mnoho vyrobců doporučuje dřevěné terasy z exotického dřeva. Ale když jsme si o tom hledal informace, tak jde zejména o to, kde ta terasa bude? Čili odolný dub je prý na nic ve vlhkém prostředí, smrk prý zase na přímé slunce atd. Tak nevím co s tím... protože klasicky každý doporučuje něco jiné. Ještě jsme našel ještě jakousi směs z umělé hmoty a dřeviny... Je toho milion.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti