A zase hoblovka

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
nyerel
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2017, 12:23

A zase hoblovka

Příspěvek od nyerel »

Zdravim,

uvodom by som povedal, ze viem ze okolo hobloviek tu prebiehalo viacero mnohostrankovych diskusii, a nacitane ich mam vsetky :-) A teraz k veci. Strucne - zacinam so stolarcenim - v garazi pod bytom, par masiniek (hlavne stolna pila), citam clanky, pozeram videa, mam to ako hobby, priblizne tak rok.

Vyhliadol som si Jet JPT 260 - vyhovuje mi velkostou, cenou, vybavou (mobilny podstavec, numericke pocitadlo vysky zrovnavacieho stola, moznost ziletkoveho valca), kvalitou spracovania, jednoducho vsetkym. Jediny problem je, ze ju nikde neviem zohnat :-) IGM ju nema, a inde je napisane ze predaj skoncil. Nema nahodou niekto o tomto modeli nejake info? Pripadne nejakeho znameho ktory by ju mozno chcel predat?

Co sa tyka alternativ, nasiel som 3 'klony' - Scheppach Plana 3.1C, Bernardo AD 260 a Holzstar ADH 26C. Scheppach a Bernardo su mozno trochu iny model, pretoze je na ne mozne napojit dlabacku (nemam zaujem), ale ten Holzstar vyzera byt uplne 1:1. Az na to ze nema liatinove stoly ale hlinnikove (WTF???). Ale vahu zas uvadza rovnaku, co sa mi zda ako blbost... Scheppach a Bernardo by asi sli, ale nemam k nim taku doveru ako k Jet-u, a nikde nevidim zmienku o ziadnych doplnkoch (hlavne ten numericky odpocet vysky stola, a ani ta moznost ziletkoveho valca by nebola zla... mobilny podstavec si prinajhorsom vyrobim vlastny).

Pozeral som sa este po Hammer A3 26, ale po tom ako som si nechal urobit cenovu ponuku ma trochu presla chut (okolo 55, bez DPH). Chapem, je to kvalita, zmontovane v Rakusku, atd., a rad by som si za to aj priplatil, ale to by vyslo naozaj viac ako 2-nasobok. A nejake veci jej v roznych reviews vycitane boli (hlavne nie uplne stabilny fence, ak je na kraji stola).
Na rakuskej stranke (http://at.feldershop.com/Hobeln/Maschin ... assic.html) som to nasiel v nejakej edicii e-classic, co teda neviem co znamena, ale ta cena je oproti tej ceskej aspon trochu prijemna.

Verzia 310 (a jej klony, tych je uz o dost viac ako 3) mi pride prilis velka, neviem ci by som kvoli nej nemusel upgradovat elektrinu v garazi (uz tak mi sem-tam pila s 2100W vyhodi poistky, ak ju zapnem prilis rychlo po vysavaci), a cenovo je to tiez uz niekde inde ako moja predstava (tak do 40 s koleckami, bez ziletkoveho valca).

Nasli by sa nejake rady / odporucania pre moju situaciu?
kreng
Příspěvky: 14
Registrován: 29 led 2018, 06:44

Re: A zase hoblovka

Příspěvek od kreng »

Pochybujem že ta JET-ka ma liatinove stoly,iná varianta je
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=ME ... =&max=&o=3
a aj ta váha dosť napovie.
nyerel
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2017, 12:23

Re: A zase hoblovka

Příspěvek od nyerel »

Ono to ze to ma rovnake cislo v nazve este nemusi uplne znamenat ze je to rovnaky model :-)

Jet:
Obrázek

Metabo:
Obrázek
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: A zase hoblovka

Příspěvek od Fangluin »

Ahoj,

nedávno jsem taky řešil srovnávačku, malou, šířka max. 30, mám to na zábavu a práci doma. Z té nabídky hobby strojů z Číny jsem byl zklamaný a raději jsem šel do bazaru. Nakonec jsem našel malou litinovou hoblovku Rikow a jsem spokojený. Přes zimu si ji zrenovuji (nemusel bych, ale baví mě to).

Zkusil bych pár týdnu prohlížet bazary, jestli se tam něco neobjeví, mi se to vyplatilo.
nyerel
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2017, 12:23

Re: A zase hoblovka

Příspěvek od nyerel »

Ahoj,

diky za radu, asi to tak skusim. Teda tak, ze budem sledovat ci nahodou niekto nebude predavat ten Jet :-D do kupy/renovacie starsieho stroja sa zatial uplne necitim..

V medzicase som zistil ze ta Jet 260-tka sa uz naozaj nevyraba - vraj kvoli nedostatku zaujmu (to mi napisal v maile nejaky e-shop). Na britskom ww fore som vyhrabal nejake starsie thready a vraj pred 2012 mala dost velku designovu vadu, chybala jej moznost zafixovat vysku nastavenia zrovnavacieho stola, a po par mesiacoch/rokoch sa ten stol zacal trochu pri zrovnavani hybat (klesat). Nejaky clen tam vyrobil 'udelatko' na zafixovanie a potom ho tam predaval :-) Od 2012 tuto vadu napravili a pridali rovnake zafixovanie ako ma 310... Takze aspon viem ze ak by som nasiel starsi model na predaj, ze si mam dat pozor na rok vyroby a pritomnost tohto prvku :)
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: A zase hoblovka

Příspěvek od Bazik »

JET JPT-260M mám, mám už v dílně i novou , v případě zajímavé nabídky jsem ochotný ji prodat. Používaná byla cca 1,5 roku, ale max 4x do měsíce.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů