Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Petr »

Zdravim panove - kolegove, tak jsem zase po dlouhe dobe zavital na super web cesta dreva a nestacim se divit, jak se pocet clenu za tu dobu rozrostl a o to vic me tesi, ze jsem clenem hned na prvni strane. ;)
Rad bych se podelil s mistnimi "guru"(Jan, Martin atd...) o sve myslenky a zeptal se na vas nazor. Na dome "Summerbridge House", ktery uz pres rok stavim svepomoci budu realizovat fasadu ze sibirskeho modrinu, je toho celkem cca 230m2 a prkna budu skladat na "pereni". Samozrejme vim, ze sibirsky modrin (mimochodem jsem z neho nadseny) se nemusi nijak dokoncovat a ziska po case stribrnou patinu na kterou se moc tesim, ale presto uvazuju o prvotnim jednorazovem nateru, ktery by trosku tento proces pozdrzel a zachoval prirozenou kresbu a barvu dreva. Uvazuju nad naterem Tungovym -Lignea olejem nebo klasicky Lnenym olejem popr. jestli vite o necem jinem, co by slo pouzit na sibirsky modrin. Moje prestava je takova, ze fasadu namontuju a potom 2x natru olejem. Zajima me vas nazor, jestli je to vhodne, nebo jenom blbnu a mam to radsi nechat na prirode?
Diky za odpoved. Petr
http://drevostavbasvepomoci-petr.blogspot.com/
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Martin »

Hm,viděl bych trojnátěr fermeží(horká,vlahá,normoš).Ale při té ploše to bude pěkná rachota.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Petr »

Ahoj Martine, prkna jsou velmi hladce hoblovane, takze pocitam, ze to tolik nevsakne. Kolik litru myslis, ze by na to padlo pri dvou vrstvach? To uz bych mohl dostat nejakou slevu :D co na to Jan? ;)
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Roman »

To bude rána ten olej,ale určitě to něco bude chtít.Já bych šel do oleje nebo do přírodního mořidla.S
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Petr »

Roman píše:To bude rána ten olej,ale určitě to něco bude chtít.Já bych šel do oleje nebo do přírodního mořidla.S
Ahoj Romane, zkus to trosku rozepstat - jake prirodni moridlo myslis?
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Martin »

S tou spotřebou teda fakt nevím :oops: .Zkus se podívat na pixlu v drogérii,aspoň pro orientaci.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasada sibirsky modrin - uprava povrchu?

Příspěvek od Roman »

Petr píše:
Roman píše:To bude rána ten olej,ale určitě to něco bude chtít.Já bych šel do oleje nebo do přírodního mořidla.S
Ahoj Romane, zkus to trosku rozepstat - jake prirodni moridlo myslis?

Mám nějaký návody na mořidla,tak jsem myslel zkusit něco namíchat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů