Zatuchnuti nabytku po svetlicovem oleji

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Hanka159
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2016, 08:16

Zatuchnuti nabytku po svetlicovem oleji

Příspěvek od Hanka159 »

Dobry den,

promyslim povrchovou upravu dreveneho nabytku do detskeho pokoje a loznice. Vyrobce nabytku pouziva bud OSMO (na smrkove skrine a komody) nebo BIOFA olejovosk (na dubovou postel), ale chtela jsem neco ciste prirodniho vzhledem k tomu, ze nabytek bude v loznicich.

Uvazovala jsem o svetlicovem oleji (pripadne lnenem), ale nekde jsem se docetla, ze pokud je rostlinny olej ciste prirodni bez rafinace, tak po nejake dobe zatuchne a nabytek bude zapachat. Je to skutecne tak, nemate nekdo zkusenost? Pripadne jak se zatuchnuti zbavit? Potom take rozumim, ze tungovy olej by mohl byt reseni, ale moc se mi do nej nechce, vzhledem k tomu, ze dcera ma potravinovou alergii na orechy a nevim zda by ji to nevadilo... soucasne me odrazuje nekolikamesicni silne aroma.

Nebo tedy pouzit bud Osmo nebo Biofa - na Osmo jsem tady v diskuzi cetla recenze, ale na Biofu ne - mate s jejich oleji nekdo zkusenost? Mely by byt ciste prirodni krome pridanych sikativ. Nabytek je stejne lepeny (ze sparovek a take klizenim), tak si rikam, jestli to moc nehrotim :)

Dekuji! Hanka
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuchnuti nabytku po svetlicovem oleji

Příspěvek od Petr »

Zdravím Hanko,
Já používám několik let jak světlicový tak lněný olej nejraději v kombinaci tří olejů Lněný 10dílu, světlicový 2 díly a pomerančový (přírodní ředidlo - krásně voní) 0,5 dílů. Napouštím tím všechny menší věci, naposledy jsem tím napouštěl i palandy "hradní věž" do dětského pokoje ze smrkového masivu a nikdy jsem nezaznamenal, že by něco po čase smrdělo. Na podlahách a schodišti mám tungový olej a taky bez problémů. Petr
ピーター 大工
Hanka159
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2016, 08:16

Re: Zatuchnuti nabytku po svetlicovem oleji

Příspěvek od Hanka159 »

Petre, dekuji za odpoved. Lneny pouzivate cisty nebo lnenou fermez? A muzu se take zeptat kolik nateru delate, po kolika dnesch? Moc jste me potesil :)

Dekuji, Hanka
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti