přírodní nátěr kuchyňské linky

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
PavlaH
Příspěvky: 4
Registrován: 10 říj 2016, 23:47

přírodní nátěr kuchyňské linky

Příspěvek od PavlaH »

Dobrý den,

už tu možná odpovědi na podobná témata byly, ale ráda bych se zeptala, jaký přírodní nátěr byste doporučili na kuch. linku - i pracovní desku a interiér. nábytek včetně dětských pokojů?

Jde mi o zdravotní nezávadnost a aby nátěr neobsahovat nic potenciálně zdravotně nebezepečného.
Náš stolář používá tvrdý voskový olej OSMO, ale ten prý obsahuje nějaké ropné frakce.

Pak jsou prý jiné varianty, např. LIVOS, který obsahuje parafínové ředidlo, a nebo KREIDEZEIT, který obsahuje myslím terpentýn nebo pomeranč. olej.
Ještě jsem někde četla dobré doporučení na rakouskou zančku NATURAL.

Vyznáte se v tom prosím někdo? Co byste doporučili, aby to bylo zdravotně nezávadné, cenově únosné a aby nátěr i něco vydržel?

U toho OSMO mě znervózňuje obsah těch ropných frakcí - tím rozumím něco jako benzín a že bychom to měli na pracovní desce linky.

Moc díky za tipy a zkušenosti!
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: přírodní nátěr kuchyňské linky

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Já osobně používám výhradně Osmo a s klidným svědomím vám ho mohu doporučit. Ten použitý benzín je odaromatizovaný, neobsahuje benzen, a podle technického nebo bezpečnostního listu je v lékařské kvalitě, tudíž bych z toho rozhodně neměl starost.
Ze zmiňovaných značek mám osobní zkušenost jen s Kreidezeitem. Ten mi nevyhovuje pro výrazně delší schnutí oproti Osmu a méně odolný povrch (myšleno proti vodě).
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: přírodní nátěr kuchyňské linky

Příspěvek od JanB »

A navíc ten benzín slouží jako ředidlo/rozpouštědlo a měl by se při schnutí odpařit. Stejně jako Matěj bych se Osma nebál.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů