ředění oleje

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: ředění oleje

Příspěvek od werdio »

ten je lepší nanášet zaoblenym molitan. válečkem a nebo stříkat, a nejlepší je ho vubec nekupovat :-D ... stejně jak vosk s prckem je to jak akryl lazura. Od PNZ je lepší je stírací venkovní barevný olej...
Když ředit tak např.terpentýnem a nebo lakovým benzínem (white spirit)
A jak psal Truvan, spojit olej s vodou to chce nadpřirozenou schopnost..popř. použít nějaký emulgátor ale máš z toho niveu, hau
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Děkuji za vyčerpávající odpověď, moc si mě nepotěšil :-( Tenhle olej mi byl doporučený proto jsem ho koupil. Váleček jsem nezkoušel,ale nevím jak bych sním dělal hrany.
Jarda GRy
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2016, 12:44

Re: ředění oleje

Příspěvek od Jarda GRy »

Tak jsem z toho jelen, na info lince mi řekla paní že tenhle typ oleje je možné při ředit vodou, ale ne moc.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: ředění oleje

Příspěvek od werdio »

pokud se jedná o hranu desky tak váleček je taky ok, popř.molitan štětec...pravděpodobně směs olejů obsahuje emulgátor či co, co mísení s vodou "dovoluje"...nicméně se ředí jen v krajní možnosti a to zejména pokud to jde do pistole
papun
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2017, 19:27

Re: ředění oleje

Příspěvek od papun »

Přispěji svou první zkušeností s vnitřním barevným olejem od PNZ. Je vodou řefitelný, ale jen lehce (cca 2%) a tuto informaci mám přímo od dovozce a nevytírá se. A pracuje se sním dost blbě.

Pořídil jsem místo něj venkovní obarvený olej, který se dá stírat, neředí se a mnohem lépe se sním pracuje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti