Ošetření olivového dřeva

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ošetření olivového dřeva

Příspěvek od Martin »

Nemáš náhodou představu,proč neolejovat?Sice jsem se pokusil najít někde takovou informaci,ale bezvýsledně :oops: .U šelaku si hlavně dej pozor,abys nevytvořil na povrchu vrstvu.Ta by určitě po nějakém čase začala odprýskávat(osobní zkušenost s ořechovým křížkem nošeným na holém těle).Olej samozřemě nějaký vysýchavý(lněný,tung atp.).U drobných věcí připadá v úvahu taky namočení do oleje,což vytvoří hlavně v tenčích partiích takový "voskový" efekt.
Morčez!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ošetření olivového dřeva

Příspěvek od Martin »

Nakolik mi moje znalost angličtiny dovoluje,vyložil bych tu větu:"Olivové dřevo je možné leštit i bez použití olejů nebo jiných přídavných látek".Jinými slovy,když to budeš leštit na suchém filcovém kotouči ,tak to taky dopadne.Jinak můžeš,jestli ti to velikost těch šperků dovoluje,otřít kostku vosku o roztočený filcák a pak to vyleštit.All in one :!: .Nebo bez elektriky se to dá udělat pomocí kartáčku na zuby.
Morčez!
Zuzana

Re: Ošetření olivového dřeva

Příspěvek od Zuzana »

Moc se omlouvám, zřejmě jsem při mazání spamů omylem smazala i uživatele, který psal do tohoto příspěvku. :oops:
Pokud jsem uživatele opravdu smazala, nechť se prosím zaregistruje znovu. Pardón. Zuzka
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů