Šelaková politůra

Např. cidliny, smirky, borax...
Mart
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2014, 20:53

Re: Šelaková politůra

Příspěvek od Mart »

Ahoj zdravim všechny a díky panu Zdendovi za perfektní příspěvěk o polituře ;) ale myslím že pokud by to šlo, tak takovy kurzik co by jistě dokázal uspořádat by byl nade vše a hlavně by to jistě předal lidem co se o to víc než nebo spíš s chorobnou chutí zajímají ;) :lol:
Jen by mě ještě zajímalo jak to dělali kdysi bez brusného papíru což ? :)
pepasek79
Příspěvky: 46
Registrován: 27 zář 2014, 07:14
Bydliště: Turnov

Re: Šelaková politůra

Příspěvek od pepasek79 »

Ahoj všichni,tak i já jsem propadl kouzlu šelaku a chci to zkusit,už mám sehnaný všechen potřebný materiál,šelak rozpuštěn,tak dnes začnu na kousku prkna.Jen se chci zeptat:když budu chtít např.černou skříňku opatřenou šelakovou politůrou,mám materiál nejprve namořit,či něčím nastříkat,nebo se dá šelak i přibarvit a jestli ano tak jakým způsobem. Děkuji všem,kteří sem dali své zkušenosti a poznatky a doufám,že do toho po čase také přijdu ;)
Manus
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2015, 15:30

Re: Šelaková politůra

Příspěvek od Manus »

Cremonští mistři houslařského řemesla přebrušovali politury sušenou mořskou řasou.

Jedna malá poznámka: bělený šelak zvaný též bílý není bílý, jedná se o nejsvětlejší, transparentní, běžně dostupný šelak na trhu.

Dále bych chtěl pochválit Zdeňka za slušně rozepsaný a pochopitelný návod.
vesničan1
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2015, 11:24

Re: Šelaková politůra

Příspěvek od vesničan1 »

Zdravím všechny mistry tohoto oboru.
Pokouším se provést polituru na starém rozhlasovém přístroji. Po odstranění starého nátěru se mi podařilo podle Zdeňka vytvořit docela slušný základ, ale při dokončovacích vrstvách již čistého šelaku se mi vytváří silnější vrstva po obvodě plochy jelikož používám tmavý šelak (rubín) je každou další vrstvou rozdíl více patrný. Nanést pojitůru jen na střed vede k vlnkám a rozleštěním lihem zase vyženu polituru na obvod. Nejsilnější a nejhezčí vrstvu mám na hraně po které přejedu jen dvakrát sem a tam. Chyba je v mém postupu jelikož problém se opakuje na všech plochách přístroje. Mám připravenou další skřínku ale potřebuji zjistit kde dělám chybu.
Také Zdeněk.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů