Kartáčová bruska

Např. cidliny, smirky, borax...
Odpovědět
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Kartáčová bruska

Příspěvek od miple »

Zdravím.Prosím o radu, nebo lépe řečeno zkušenosti, ohledně kartáčové úhlové brusky. Našel jsem od Metaba http://www.top-naradi.cz/obchod/detail/Metabo-SE-12-115, k tomu jaště kartáč, tak cena trochu mimo. Dále jsem našel o polovinu levnější Holzmann SM 100 http://www.peddy.cz/kartacove-brusky/ka ... tgQAvD_BwE. A na tu se chci zeptat, zda někdo nemá osobní zkušenost? Co je to za značku, kvalita, výdrž atd. Jaké kartáče použít? Nikde jsem na tento výrobek nenašel. Našel jsem jen brusné a leštící válce. Děkuji.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
na co to budeš používat?

tim
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od miple »

Jo to jsem zapomněl napsat. Na strukturování dřeva. Smrk, bor.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od Tim »

V tom případě stoprocentní volba je kartáčovka od makity,chodí bez problémů okartáčoval jsem s tím stovky metů ,uvidíš co ti řeknou ostatní

Tim
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od Rostej »

Ahoj. Mám makitu asi týden. Už jsem s ní vykartáčoval všechny trámy na stavbě a je super. Kolega ji má již několik let a absolutní spokojenost. Kartáče drahé ale když máš pro ni využití tak bych neváhal. Já s ní budu dělat veškeré dřevo na náš dům plus nějaké další zakázky. Levné šun y bych nebral
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od miple »

Tu makitu jsem měl půjčenou. Dělalo se s ní dobře. Ale tak nějak mi přijde vyloženě jako jednoůčelový stroj. Proto jsem se ptal na tu úhlovou kartáčovčku, kterou popřípadě použijí i na práci se železem.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od Rostej »

Je to asi jednoučelovå mašinka ale zase oproti jiným bruskám jezdí pěkně po válečku a måš tak kontrolu přítlaku a kartáčuješ pěkně rovnoměrně. Zkoušel jsem taky vrtačku s kartáčem ale nebylo to ono právě kvůli udržení rovnoměrneho tlaku. Ta rychlost a jednoduchost se u makity určitě vyplatí jestli to tda nechceš jen na jedno použití.
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od mihalo »

Mám na vás dotaz, koupil jsem si tu kartáčovku od Makity. Pochopil jsem doufám dobře,že na hluboké strukturování dřeva (smrk aj.) potřebuji ještě ten ocelovo pomosazený kartáč. Ten origo nylonový je jen uhlazovací _-,?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Kartáčová bruska

Příspěvek od werdio »

jj..prvně 02 nebo 03 mosaz pak nylon popř. ještě uzavřít sisálem
Mám na železo/dřevo něco jak ten holzmann a v poho..tahle https://www.genisreyon.com/Stayer-LS120 ... 80924.html
Stála cca bůra
Spotřebák výrazně levnější jak na jednoučelovku Makitu ale když pouze na dřevo tak Makitu a nebo ultra drahej Festool.
Jinak dub pěkně vykreslíš flexou s dratěným hrncákem 03
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů