kuchyň z masivu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od truvan »

pěkný-tady je jasně vidět ten rukopis cos chytil v Anglii ;)
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od JanB »

Hezky, škoda jen té tmavé fotky. Podělíš se, až budeš mít fotky za lepšího osvětlení?

Můžu se zeptat na postup výroby těch drobných zářezů na tom horním věnci?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Petr »

Ahoj, diky za pochvalu.
Na tech fotkach to fakt vypada hrozne. Uz abych mel lepsi fotky a mohl to sem hodit.
Honzo, ty zarezy na vencove liste jsem delal normalne na formatce. Srovnal jsem si 4ks listy profilu 20x40mm a slepil si je vedle sebe papirovou paskou aby se mi to nehlo. Nastavil hloubku rezu na 2mm a na vozik formatky jsem si tesne vedle tech list nalepil kus pasky s ryskou ktera mi udavala o kolik se mam posunout na dalsi rez. Takto jsem pricne narezal vsechny zarezy a potom je jeste projel jednotlive podel aby mi to hodilo ty ctverecky, jde to prekvapive rychle a vysledny efekt je zajimavy. Horni oblouk je nasledne dolepeny a je to spojeno na vlozene perko. Tim ze je to tmave morene tak jde trapezove dno drazky videt jenom v uplenem detailu coz vubec nevadi.
V anglii jsem na to pouzival radialni zkracovaci pilu a slo to taky moc pekne, hlavne to bylo dobre na obloukove vencovky.
Toto je detail rohove skrine z ockoveho dubu co jsem delal v UK. Obrázek
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od werdio »

moc pěkný :-) ... dotaz, ty prohlá dvířka jsi dělal jak?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

Ahoj všem,

tak konečně je schválená první skříňka kuchyně na místě k plné spokojenosti zákazníka.
Horní desku si nakonec koupil někde v baubau já jí pouze...ohranil,obrousil a napustil osmo top olejem na pracovní desky,nohy si zákazník také nechal dělat u soustružníka střed mají průchozí a dolu jsem osadil matice na zalisování a je tam stavěcí šroub,úchytky si opět dodal sám jsou keramické dost pěkný.A aby toho nebylo málo tak si to bude i sám upravovat voskem .
No a když se to tak vezme tak to vypadá ,že já jsem u tý skříňky jenom ležel....

tim
Přílohy
schválený kus na místě.JPG
schválený kus na místě.JPG (68.5 KiB) Zobrazeno 13671 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od JanB »

A ležel jsi u ní ? ;) :D

Ale vážně, mě se to líbí (mám rád různé takové ozdoby), dal bych na celou skříňku stejný odstín jako má ta horní deska. Ta samotná horní deska - no, tyhle spárovky slepené ze spousty malých kousků se mi zas tak moc nelíbí, ale když si ji zákazník vybral, proč ne...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
me se to taky moc libi, skrinka i deska je super, jenom ty soustruzene nohy bych zvolil jine - moc mi k tomu nesedi.
Werdio, ty prohle dvirka jsem delal tak, ze jsem si frezou vyvrezoval z masivu ty vodorovne radiusove dily na vysku 4cm a ty slepil na sebe a potom z vnejsi pohledove strany oplastil 2mm korenovym dubem - takova jako silna dyha co jde prohnout do tvaru. U svislych dilu je to z vnejsi strany frezovane spodni frezou a z druhe strany dobrousene podle sablonky.
tady je odkaz na vsechny fotky z prubehu vyroby: https://goo.gl/photos/SsCvsBs3UQBdpbLA7
Obrázek
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

Ahoj ,Petře tak jako vždy to máš super vymazlený zkouknul jsem to na googlu a fak moc dobrý,koukám,že firma má dobrý klienty.Tady bych neměl šanci to prodat ani v rakousku
řemeslo máš zmáknutý a je vidět ,že jsi trochu postiženej tou anglii ale to máme každý nějaký ten svůj rukopis.
tak ať se daří

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od werdio »

Time..skříňka parádní..deska cink k tomu moc nesejde, ale trochu to obzvláštní (kontrast tradice a "moderny")...jinak korpus má pěknou barvu (jakoby bělený voskem/olejem) a líbí se mi čistota tý smrkový spárky..ono když tam jsou kudrlinky, taky by součky byly si myslím na škodu..fajn práce!
PS!nohy jsou dle mě mimo,zvolil bych hranatější vizuál
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

ahoj werdio,díky
tenhle zákazník tu byl minulej tejden snad každej den dvě hodky,je to všechno v jeho režii,
už jsem na to koupil čtyři tvarový frézy nějaký lišty od spálenskýho a to se kombinovalo ted už je konečná a budu dělat další sk v tomhle provedení.korpus je zatím přírodní ještě není natřenej jak jsem psal bude to natírat sám má na to kýbl BRIWAXU já s tím nikdy nedělal a on to prý od někoho dostal a tak tu byl dneska pro kus spárovky a bude dělat pokusy.a spárovka je kupovaná rakouská a vyřezáno tak aby se mu to líbilo

pro zajímavost zkuste sem někdo hodit cenu za kolik by jste to dělali
tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů