kuchyň z masivu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

pěkný večer,

tak budu dělat kuchyň komplet z masivu,zákazník denně chodí a vymýšlí tvar ,lšty a pod a já podle něj dělám první sk podle které se bude dělat celá kuchyně.Něco fotek přikládám

tim
Přílohy
bez nožiček a horní desky.JPG
bez nožiček a horní desky.JPG (82.47 KiB) Zobrazeno 17544 x
bez dvířek a police.JPG
bez dvířek a police.JPG (88.58 KiB) Zobrazeno 17544 x
dvířka po slepení.JPG
dvířka po slepení.JPG (82.32 KiB) Zobrazeno 17544 x
skryté výsuvy blum s tlumením a dotahem.JPG
skryté výsuvy blum s tlumením a dotahem.JPG (86.91 KiB) Zobrazeno 17544 x
zabušování hran dvířek.JPG
zabušování hran dvířek.JPG (94.8 KiB) Zobrazeno 17544 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od JanB »

Pěkné :-) Ty řezby jsou nalepené? Ptám se proto, že ta skříňka vypadá na smrk a ten se zrovna moc dobře neřeže.... aspoň mě teda ne :)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

Ahoj JanB,
máš pravdu řezby jsou kupované od fk a jsou lipové nalepené všechno ostatní je smrk,ozdobné lišty jsou taky kupované,koupil jsem i spárovku 18mm smrk,korpus je na lamelky a všechno ostatní je slepené pouze pár hřebíčkú u lišt a vruty na pantech a u výsuvů ,šuplíky jsou z 15mm překližky spoj KREG dno překližka 4mm bříza,zákazník má zítra dovést úcytky a nechal někde vysoustružit nožičky.

tim

jo koukal jsem,že bydlíš kousek od Metylovic měl jsem tam tetu už je to dávno byl jsem tam tak před padesáti lety akorát si pamatuju že bydlela v zeleným dřevěným domku se zahradou a jmenovala se Hela...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Petr »

ahoj Time,
moc pekne, jaka bude konecna povrchova uprava, jestli uz je to dane? Taky by me zajimalo
co jsi pouzil za panty na dvirka? Ja s tim porad bojuju, protoze v CR neni mozne sehnat pekne a hlavne kvalitni panty za rozumnou cenu. V UK jsme tento typ pouzivali na vsechno, ale to byla jina liga nez ma TKZ. Panty krasne vybrousene a z 2mm silneho plechu bez nejmensi vule. Tady to snad nikdo nevyrabi. Ja budu zitra montovat velkou kuchyn kde je soucasti i ten muj "barokni" stul tak potom hodim fotky.
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

Čauky Petře,

tak ty panty jsou TKZ jak píšeš a vybíral jsem je v obchodě aby chodily co nejvíc ztuha ,
mají docela silný plech a tak je i zahloubení bez problémů na vruty 3mm,pěkně tam pasujou.
povrchovku si bude dělat zákazník sám má tam doma spoustu starého louhovaného nábytku a všechno natírá olejem a navrch vosk ale co je to za značku nevím akorát horní desky budou natřeny top osmo.Dělám mu to jak chce musí být přiznamé praskliny suků,aspoň pár hřebíčků na lištách apod.

tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od JanB »

Jo, s panty a kováním taky občas bojuju, zrovna nedávno jsem chtěl úplně obyčejné na tu dubovou skříňku ve vedlejším vláknu a v obchodech byly všechny tak rozviklané, že jsem pořídil až ve třetím z nich.

Tim: Metylovice jsou sice kousíček, hned za kopcem, ale tvoji tetu Helu jsem určitě neznal, protože jsem se sem přiženil před osmi lety, předtím jsem bydlel u Břeclavi (takže spíš blíže k Petrovi a jvalikovi :-) )
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od werdio »

ta spárka je z čela pěkně čistá!
(první obrázek)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Tim »

no právě zákazník tam zrovna chtěl více suků ale měl jsem doma jenom tohle.
nakonec to zkousnul.
tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od werdio »

to tak bejvá :-D..to znám, takhle je to lepší i do selského stylu :-)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: kuchyň z masivu

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
tak jsme dneska s kolegou dokoncili montaz teto kuchyne. Lamino korpus odstin orech, dvirka a viditelne kryci panely BK masiv moreno a lakovane PUR lakem. Moje prace jsou ty masivni veci, dvirka spoje na domino, vypln dyhovacka 8mm DTD v drazce, ozdobne nastrelene listy, vencova lista kolem kuchyne, zdobeni frezovanim a atd..
Je to pro starsi manzelsky par, ktery si nechal na klic postavit bungalov a vi presne co chteji.
(takze se spoustou veci se nestotoznuji, viz. pracovni deska a zasteny, spotrebice atd..ale jak se rika proti gustu zadny disputat)
za fotky se omlouvam, zrovna zapadalo slunko pres okno a neslo to vyfotit. Musim si pockat na poradne fotky az to sef bude fotit Nikonem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů