Dubová skříňka

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od mari_001 »

:O tak jsem se dozvěděl že zase něco dělám zbytečně. V české kotlině videa nejsou protože každej si své postupy drží u sebe a nechce se s nima pochlubit. Myslím že amíci by naši práci ani pořádně nepochopily protože nedělají úplně řemeslo ale spíše hrc prc šroub (né všichni). Já třeba anglicky neumím a proto točím videa v češtině, hodně se stýkám se studentama na VŠ a na střední a skoro je nic z praxe nenaučí, a je rozdíl to slyšet v rodném jazyce nebo v angličtině dost jich angličtině neholduje nebo nebo jsou na jazyky dřevo jako já. Proto taky videa točím a snad tím někomu pomůžu. Nedělám to kvůli výdělku, ale protože mě to baví a chci pomoct mladé generaci, která ze školy výjde řemeslem nepolíbena( školství-diskuze na hooodně dlouho) a nechci aby si prošli tím co já na začátku, spoustu videi v angličtině, okoukání, ptaní, knížky a svoje teorie. Toť za mě vše ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Pepan »

Tak ono i z 50tis. shlédnutí je houby, ale aspoň to vidí víc lidí a má to nějaký smysl. Když se podíváš na česká videa, jak třou bídu s nouzí a mají maximálně pár stovek shlédnutí za rok, tak by mě to osobně ani nebavilo natáčet.
Vem si, kolik s tím máš práce....
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Hans »

Tak ono i z 50tis. shlédnutí je houby
Ale mari přece psal že nejde po prachách :-) A taky nezapomeň že nejde čekat okamžitej úspěch. Mari zatím vykazuje docela souvislý úsilí a nerozumim Pepane tvojí potřebě to zpochybňovat. Na místě by byla spíše podpora.

Honza
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane,
když se na to budeš koukat takhle pesimisticky tak to radši nic nedělej,říkáš že je za to houby ale lidé dřív byli rádi ,že si v panským aspoň houby mohli nasbírat a žili a byli šťastní aspoň z toho mála co měli.Ne nadarmo se říká ,že bez práce nejsou koláče a nebo taky,že halíře dělaji talíře.Zároveň věřím,že většina lidí dělá příspěvky na youtube z nadšení a že je to baví.Nemusí se mi všechno líbit ale když vidím s jakým zaujetím dělá video třeba mari tak smekám ,vidím ,že má spoustu nápadů dělá sice kopance ale žádnej učenej z nebe nespadl a fandím mu.Je důležitý vydržet a věřit si.

tim
koukám,že už mne předběhl honza...
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od mari_001 »

Ano strávím a hodně, ale mrzí mě že mě od toho odrazuješ. Ale ty odezvy a ohlasy od lidí co zkouli video zahřejou víc než 50tis shlédnutí a žádná odezva;) Co takhle jít a něco s tím udělat. Byl jsem v hospodě, a lidi co ani netřuhlařej-> už jsem si taky koupil pilku z lídlu a jsem hrozně spokojenej:) Bohužel to jsou lidi který mám na Facebooku a video se k nim nedostane a tam je ten zakopanej pes ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od hylopetes »

mari_001 píše:Ano strávím a hodně, ale mrzí mě že mě od toho odrazuješ. Ale ty odezvy a ohlasy od lidí co zkouli video zahřejou víc než 50tis shlédnutí a žádná odezva;) Co takhle jít a něco s tím udělat. Byl jsem v hospodě, a lidi co ani netřuhlařej-> už jsem si taky koupil pilku z lídlu a jsem hrozně spokojenej:) Bohužel to jsou lidi který mám na Facebooku a video se k nim nedostane a tam je ten zakopanej pes ;)
Ahoj, neni to uplne do fora k veci, ale stejne to sem hodim. Libi se mi, ze se tomu venujes a ocenuji tvoji tvorbu. Nicmene mam poznamku k audiu. Mas to hrozne moc zasumene. Obcas mam na usich sluchatka a tam je to teda extremne silene. Existuje program Audacity, ktery dokaze upravit audio stopu. Staci si exportovat zvuk do wavu, nahrat a upravit sumovost. Jsou na to i manualy na netu. Program je free a doporucuju.
Druha vec - neboj se vystrihnout, kdyz se ti neco nepovede. Nejake prereknuti nebo zadrnuti. Jak tu uz nekdo rikal, tak bezna doba videa je kolem 7-10 minut. Treba ja mam 160 odberu (odhadem 3-15 videii denne) a kazdy den vecer si jich par poustim. Mam par odberu, kde jsem ochotna koukat na 20 minut nonstop rezani a behani po dilne (hffcom), ale povetsinou tech 7-10 min je max co tomu chci venovat. Takze sceny, kdyz treba neco hledas na stole a par sekund se u toho rozhlizis, ty bych klidne vyrizla.
Kdyz jsem delala svoje video o stavbe talirove brusky, tak melo puvodne 20 minut. Koukla jsem to hodnekrat dokola a ubrala jsem tam a tam. Nakonec jsem lehce pod 8 minut. Porad jsem si rikala, ze u toho jako divak bych asi usnula a hned to bylo kratsi. Stejne tam toho je jeste dost na zkraceni...

Omlouvam se za kritiku, neber si to osobne. Opravdu je super, ze to delas, ale vidim tam jeste velky potencial na zlepseni.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Pepan »

Já tu nikoho od točení videa neodrazuju! Ano, Mari dělá záslužnou činnost a je super, že ji dělá, ale já napsal jen, že točit pro svět je efektivnější. Nebuďte jak ženský, který slyší něco jiného, než chlap říká. ;)
Pokud Mari bude točit videa česky a přidá anglické titule nebo naopak, tak bude mít DALEKO větší dosah, než pouze v češtině. Zejména Mari, který dělá "dizajnovky" by si tím udělal jméno.

Uvědomte si, kolik českých truhlářů sleduje aktivně Internet. Nebo lidí zapálených do truhlařiny. Tohle fórum je nejaktivnější široko-daleko a kolik vás tu je...?

hylopetes: Není jednodušší koupit si za 2tis. lepší mikrofon, než se trápit se softwarem?
Čert
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2010, 15:55
Bydliště: Strakonice

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Čert »

Zdravím všechny truhláře a výrobce videí zvlášť.
Nejsem vyučen truhlářem ani ničím od dřeva a jak co dělat čerpám většinou z videa a knih. Zastávám názor, že je něco lepší jednou vidět, než o tom pětkrát číst. Proto jsem rád za každé video, zvlášť když je mu rozumět. Fandím všem, kteří mají chuť a čas něco natočit, aby i člověk, který to má jako koníček, věděl jak na to.
MSF Pepa
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od mari_001 »

hylopetes píše:
mari_001 píše:Ano strávím a hodně, ale mrzí mě že mě od toho odrazuješ. Ale ty odezvy a ohlasy od lidí co zkouli video zahřejou víc než 50tis shlédnutí a žádná odezva;) Co takhle jít a něco s tím udělat. Byl jsem v hospodě, a lidi co ani netřuhlařej-> už jsem si taky koupil pilku z lídlu a jsem hrozně spokojenej:) Bohužel to jsou lidi který mám na Facebooku a video se k nim nedostane a tam je ten zakopanej pes ;)
Ahoj, neni to uplne do fora k veci, ale stejne to sem hodim. Libi se mi, ze se tomu venujes a ocenuji tvoji tvorbu. Nicmene mam poznamku k audiu. Mas to hrozne moc zasumene. Obcas mam na usich sluchatka a tam je to teda extremne silene. Existuje program Audacity, ktery dokaze upravit audio stopu. Staci si exportovat zvuk do wavu, nahrat a upravit sumovost. Jsou na to i manualy na netu. Program je free a doporucuju.
Druha vec - neboj se vystrihnout, kdyz se ti neco nepovede. Nejake prereknuti nebo zadrnuti. Jak tu uz nekdo rikal, tak bezna doba videa je kolem 7-10 minut. Treba ja mam 160 odberu (odhadem 3-15 videii denne) a kazdy den vecer si jich par poustim. Mam par odberu, kde jsem ochotna koukat na 20 minut nonstop rezani a behani po dilne (hffcom), ale povetsinou tech 7-10 min je max co tomu chci venovat. Takze sceny, kdyz treba neco hledas na stole a par sekund se u toho rozhlizis, ty bych klidne vyrizla.
Kdyz jsem delala svoje video o stavbe talirove brusky, tak melo puvodne 20 minut. Koukla jsem to hodnekrat dokola a ubrala jsem tam a tam. Nakonec jsem lehce pod 8 minut. Porad jsem si rikala, ze u toho jako divak bych asi usnula a hned to bylo kratsi. Stejne tam toho je jeste dost na zkraceni...

Omlouvam se za kritiku, neber si to osobne. Opravdu je super, ze to delas, ale vidim tam jeste velky potencial na zlepseni.
Moc děkuji,
já to sám nevidím, proto posílám vždy jvalikoj(taky se učil z youtube)na schválení, a konzultujem co napříště upravit a neděla. Více méně mi řekl to co ty. Se zvukem zápasím a chci to vyřešit externím mikrofonem, protože ten u foťáku stojí za prd. Jen jsem furt na vážkách jestli do toho investovat a jestli to má smysl, takže spíše zatím oťukávám. S tím střihem je to semnou torochu potíž, točení mě baví ale to sezení u počítače u stříhání mě trochu zabijí, proto nechci ani zvuk řešit softem, jestli mě chápeš. Pokusím se polepšit ;)

Anglické titulky budou, ale když neumím anglicky tak to bude složitější, ale poperu se s tím;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Já myslím, že vůbec nevadí, že se tady diskuse odchýlila od původního tématu vlákna, ani když jsem zakladatelem vlákna. Naopak, je super, že tu zazněly všechny ty názory, určitě to pomůže všem tvůrcům videí současným i budoucím

Já bych k otázce jazyka ještě něco přidal - já to třeba vnímám spíš obráceně. Pokud se budu truhlařinou živit a budu dělat video jako formu reklamy, tak budu preferovat češtinu. Protože od toho budu očekávat, že se na to podívají potenciální zákazníci a řeknou si "ten umí udělat krásný stůl/skříň/kuchyň a navíc to všechno hobluje ručním hoblíkem, tak si to od něj koupím". To se ale dá očekávat spíš od lidí v tuzemsku, proto čeština. Že by si u mě objednal novou kuchyň někdo z Kanady asi není moc pravděpodobné.

Naopak, pokud jsem kutil a chci se prostě pochlubit svým výrobkem, tak angličtina mi pomůže k širšímu publiku. A dvojjazyčné video možná k ještě širšímu :-)

A pak tu máme "edukativní" videa, kde se ukazují do detailu různé postupy. A tady bude mít čeština velkou výhodu díky tomu, že je tu mezera na trhu. Kromě Mariho taková videa prakticky nejsou, zatímco videí v angličtině jsou mraky a je asi zbytečné přidávat stopadesátéprvní video jak dělat "mortise and tenon joint". I když - pokud je tvůrce trochu šoumen, tak na to lidi budou koukat jako na televizní seriál a tvůrci potečou prachy, takže ani tady to není tak úplně jednoznačné...

Ještě k Marimu: to, že na svém díle přehlédneš nějaké nedostatky, je úplně normální a platí to pro každého. Já dělám v softwarové branži a říkáme tomu "autorská slepota" a platí, že vše, co nějaký vývojář udělá, po něm musí otestovat někdo jiný, kdo se na to bude dívat trochu jinak.

Pokud jde o angličtinu, tak jsem ochoten ti s těma titulkama pomoct, jestli chceš, pošli nějaký kontakt.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů