Dubová skříňka

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Ještě jsem slíbil fotky hotového kusu, tak je zveřejňuju. Přes svátky jsem chytil jakýsi bacil a do dílny se nedostal, tak jsem se aspoň vrtal v počítači a protože jsem během výroby té skříňky zkoušel i natáčet videa, zkusil jsem to nějak sestříhat a dát na Youtube. Přitom jsem zjistil, že takové video není žádná prča, furt tam mám málo světla, každou chvíli si záběr zakryju rukou, nebo rovnou ramenem.....no, ale aspoň první pokus :D

https://www.youtube.com/watch?v=YyFMb1YE2Q0
IMG_8130.jpg
IMG_8130.jpg (28.5 KiB) Zobrazeno 10254 x
IMG_8131.jpg
IMG_8131.jpg (31.7 KiB) Zobrazeno 10254 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Tim »

ahojky ,finále moc pěkný a to video je super co bych za to dal kdyby jsem něco takového natočil,kamera mi tady leží už rok a nic kloudnýho jsem nestvořil a tak jedu zatím všechno z fotek.Ale neodpustím si na tom videu je vidět jak jsme postižený těma amíckejma a to i na těch postupech při výrobě no ale to vůbec nevadí aspoň , že se něco děje .už tě mám v odebíranejch.

tim
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo, skříňka vypadá moc pěkně. Jenom mi dovol malou poznámku k tomu, že to video je podle moji zkušenosti moooc dloouhé. Já mám na youtube 56 videi a některé mají přes 50 tis. zhlédnutí ale i video kde mam 140 tis. zhlédnutí má průměrnou dobu sledovanosti 1:35min. což je 56% jeho délky. Proto ti radím příště zkus ještě ubrat a vyzdvyhnout jenom to nejpodstatnější a dostat se ideálně na 1/3 současné délky.
Je jasné že je to hlavně i o obsahu, ale dneska prostě pokud nezaujmeš během 10 sec. tak už to každý vypíná. Já mám teď nějakých 791 odběratelů ale z toho jenom 131 z ČR. 106 z USA a dalších 81 zemí. A to už jsem tam 2 měsíce nic nedal a pořád se chystám to napravit, protože výdělek z reklamy je pořád velmi slabí. ;)
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od truvan »

perfektní video!!!supr finty!!!! pěkná práce!!!!!!
líbilo moč.
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Díky kluci za slova chvály :-) i když si nejsem jistý, nakolik si ji zasloužím.

Time, já to dělal tak, že jsem při práci kameru dal na stativ a nechal ji běžet. Pak jsem toho musel spoustu vyházet, protože jsem měl třeba velmi zajímavý desetiminutový záběr na moje rameno :D Pokud jde o to postižení amíkama, tak to je v mém případě naprosto jasné - ne, že bych byl takový fanda juesej, to ani ne, ale pro amatéra jako jsem já, je to nejdostupnější a současně velmi bohatý zdroj informací, takže to postižení pokorně uznávám. (ale třeba ty postupy u šuplíku nemám od amíků, ale od angličana ;) )

Petr: já nevím, ale tříminutové video, jak radíš, to je na můj vkus příliš krátké. Jestli máš u videa průměrnou sledovanost odpovídající polovině jeho délky, tak to klidně může odpovídat situaci, kdy to polovina uživatelů shlédla celé a druhá půlka to zastavila po 10sec, protože je to nezaujalo. A průměr ti pak vyjde přibližně okolo poloviční doby. Ale nedělal bych z toho žádný závěr ohledně správné délky videa, protože v takové situaci příště uděláš video 1:35min a průměr ti vyjde 45sec.
Stejně má každý člověk jiný vkus a do všech se netrefíš. Já když koukám na cizí videa, tak mi optimální délka přijde tak mezi 6 a 10 minutami a toto moje je na horní hranici toho rozsahu - takže ano, mohlo by být kratší, řekněme 6-7minut :-)
Ale abych to dělal jako europiva - tzn. snažit se ne o co nejvíce lidí, kterým se to líbí, ale o co nejmíň lidí, kterým se to nelíbí....snad časem, až to jednou budu dělat komerčně :D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

připojuju se ke gratulacím a pokud jde o mne, délka videa mi vyhovuje. Patrně to bude dáno tím že každý má mj. různě dlouhou dobu potřebnou ke vnímání detailů.

Pokud ale mohu, mám takovou otázku - proč anglicky? Stolařského obsahu v angličtině jsou mraky, ale česky je toho zoufale málo. Sám sice naštěstí s angličtinou problémy nemám, ale mnoho lidí má a anglická videa jsou tak pro ně poněkud nečitelná. A když už shodou okolností umíš česky... není to škoda? :-)

Honza
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Honzo, ten jazyk videa je zajímavé téma a asi to stojí za diskusi.

Nejdřív tedy k tomuto konkrétnímu videu - neměl jsem v úmyslu vytvořit nějaké instruktážní nebo snad vzdělávací video, spíš jen takovou prezentaci. Ani tam dokonce není mluvené slovo, jen pár titulků. A protože jsem to dělal s cílem to nasdílet nejen tady, ale i na Instagramu, G+ a v nějakých zahraničních diskusích, kam občas zajdu, udělal jsem titulky primárně anglické. Uvažoval jsem i o dvojjazyčných titulcích a asi je ještě zkusím doplnit, ale vzhledem k tomu, že to je první pokus na Youtube, tak teprve průběžně zjišťuju, co všechno lze udělat a jak.

S tím nedostatkem českého obsahu máš absolutně pravdu, ale co obsah? Já třeba nemám nějaké zvláštní ambice tvořit instruktážní videa se základními postupy typu "jak udělat spoj typu čep-dlab" nebo "k čemu je srovnávačka", dílem i proto, že jsem amatér a ty postupy jsem se nějak naučil teprve "minulý pátek" a to ještě ne úplně dobře. Ale klidně udělám video typu "jak to dělám já".
Ovšem u těch úplně základních postupů, kdy je celé video jenom o tom, jak udělat konkrétní typ spoje a kterých se v angličtině dát najít několik desítek s prakticky stejným obsahem - a to je teď dotaz na všechny - myslíte, že i na taková videa v češtině je prostor? Že existují kutilové, kteří zajásají nad videonávodem na rybinový spoj, který sice už viděli v angličtině desetkrát, ale nerozuměli, co tam ten člověk okolo toho pindá?
Já sám za sebe se přiznám, že nevím, jestli by to stálo za námahu. Osobně se spíš kloním k videím "co a jak zrovna dělám". Ale při tom, kolik na to mám času a jak dlouho se se vším babrám, jich u mě bude jako šafránu :-)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Tim »

Ahoj Honzo,

v podstatě s tebou souhlasím ve všem co jsi napsal , myslím si ,že v dnešní době je jedno jestli to píšeš v angličtině dneska už každej mladej anglicky umí a ten starší co neumí tak umí číst jak se říká mezi řádky a vezme si z toho co potřebuje.angličtina má výhodu v tom pokud dáváš videa placená a potřebuješ více zhlédnutí.A videa s návody podle mne moc v české kotlině nejdou a myslím si ,že u nás kutilové více dají na svojí tvorbu a proto jim stačí vidět jak danou věc dělá někdo jiný a z minulé doby mají taky odpor ke všemu co by se jim jakkoliv vnucovalo /i když jenom tím,že se ukáže jak by se to mělo dělat/A speciální videa pro truhláře u nás snad ani nikdy nebudou když vezmu kolik je u nás truhlářů,kolik z nich dělá řemeslo,kolik z těhle lidí má snahu se vzdělávat a dělat něco líp a nakonec kolik z tohohle zbytku ví ,že je možný něco na youtube najíj a nakonec i publikovat tak to si netroufám říct ale bude to hodně málo.
sohlasím s tebou,že videa jsou ideální taková kde člověk ukáže co a jak stvořil a nechá na svobodné vůli každého co si z toho vezme.

tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Hans »

Ahoj Honzo,

otázka jaký tvořit obsah je platná jak pro česká, tak i anglická videa. Já osobně považuju videa typu "jak to dělám já" za rozumný kompromis mezi pracností videa a jeho užitečností. Dělat obsáhlé kuchařky je úkol spíše pro velké truhlářské osobnosti, kterých se ovšem v našem malém českém rybníčku nedostává.

Jazyk - dělat anglická videa mi přijde jako nošení dříví do lesa. Záleží jistě na motivaci autora a pokud je cílem výdělek, pak není jiné cesty. Pokud je ale cílem prosté sdílení, potom soudím, že se lépe sdílí "doma." Že ne každý umí anglicky už jsem psal a jen doplním, že to platí i pro ty mladé. Školní výuku přece nelze brát vážně a lidí co jedou na nějakej ten Erasmus zas tolik není.

Ale nechápej mě zle - jsem vážně rád, že češi už nějaká ta videa taky tvoří. Zoufale nám schází sdílnost a tohle jsou první vlaštovky :-)

Honza
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Pepan »

Video je super. Akorát je tam vidět ten divoký střih, kdy začátek je pěkně popsaný, konstrukce, řezání a na konci to skočí z lepení šuplíku rovnou na celou skříňku.

Videa v češtině nemají význam. Tady lidi rukama nemakají. Jedině, že by jsi točil jak jsis uříznul prst na cirgule, to by mělo sledovanost.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů