Dubová skříňka

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Nemám to ještě hotové, ale když se furt navzájem nabádáme k oživení diskuse, tak publikuju dnešní fotky. Pracuju teď na takové skříňce, objednatelem je moje žena. Bude to na chodbě před kuchyní, prý na uložení kuchyňského robotu, pánví a podobného haraburdí.

Opět žádná moderna, spíš takový trochu historický styl, který se mi nejvíc líbí. Materiál dub, s výjimkou šuplíku, ten je uvnitř z topolu. Ještě mi zbývají soustružené nožičky (tam jak to mám podložené hranolkem :-) ) a police dovnitř. No a vše pořádně obrousit a pak povrchovka - plánuju načpavkovat a pak olej od PNZ, všichni ho tu používáte a já ho zatím nezkusil. Za kopcem ve Frenštátu je firma, která ho bere ve velkém a rozlévá (dokonce ho i barví, když někdo chce).

Nějaké další fotky z výroby jsou i na mém blogu.
skr1.jpg
skr1.jpg (32.98 KiB) Zobrazeno 16003 x
skr2.jpg
skr2.jpg (35.74 KiB) Zobrazeno 16003 x
skr3.jpg
skr3.jpg (33.1 KiB) Zobrazeno 16003 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Tim »

ahoj jane,
no vida další pěknej kousek ,není to sice můj styl to zdobení výplně ale to vůbec nevadí abych to nemohl pochválit. No jen tak dál už jsem zvědavej na povrchovku.
tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od werdio »

koukám trocha orientu .... jinak pěkně zpracovaný :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Orient - vidíš, to mě ani nenapadlo, ale jo, může být :D Já se inspiroval nějakou fotkou, na kterou jsem kdesi narazil, tak jsem to převzal.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od werdio »

ono se tenhle orient styl používá i v koloniálním nábytku co teď let´:-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Dávám update, minulý týden jsem si našel čas skříňku načpavkovat. Tentokrát to nějak nechtělo tmavnout, nakonec jsem to tam nechal skoro tři dny, než to ztmavlo. Trošku jsem si neuhlídal bělové dřevo na té dolní ozdobné liště, tam to zůstalo světlé.

Tento týden jsem už zvládl i olej. Původně jsem chtěl zkusit ten tvrdovoskový olej od PNZ, ale tady v domě barev jen krčili rameny a někam dál se mi kvůli pracovním povinnostem nedařilo zajet. Ale v drogerce jsem narazil na olej St.Croix od Den Braven a vzpoměl jsem si, že se i tady v diskusi o něm psalo. Tak jsem ho vzal a s výsledkem jsem velmi spokojen.

Už mi chybí jen úchytky, magnety na dvířka a přišroubovat horní desku.
skrinka2.jpg
skrinka2.jpg (44.26 KiB) Zobrazeno 15776 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od werdio »

čoveče, dobrý :-)..jen bych asi tu běl dotonoval..jsem zvědav co dáš za kování :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

".jen bych asi tu běl dotonoval."

To neumím, ani vlastně nevím jak bych to udělal. Tedy pokud nemyslíš mořidlem....i když tam si nedovedu představit, jak pěkně udělat přechod.
A stejně už to je naolejované....

Kování - uvidíme, co bude v obchodě, ale představuju si poměrně jednoduché kulaté knopky, trošku se starožitným vzhledem. Dva na šuplík a po jednom na každé dvířka.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
me se naopak hrozne libi ten ostry prechod mezi jadrem a beli u cpavkovani. Clovek nikdy nevi kde mu co vyleze. A je to takove prirozene. :mrgreen: Skrinka vypada super.
Chtel jsem se zeptat cim cpavkujes a v cem? Ja ted dokoncuju ten jidelni stul a pouzivam normalni cpavkovou vodu 24% a celkem se mi osvedcil postup, kdy jsem si ze zbytku lamina udelal ram, do ktereho jsem vlozil stolovou desku a pod ni jeste nohy a cele jsem to obalil streckou - folii. Nakonec jsem folii prorizl dole a vlozil tam stary zednicky sufan se cpavkovou vodu a diru zelepil izolepou. Mel jsem strach, jestli to nebude pres strecku smrdet ven, ale mel jsem to normalne na dilne a nebylo vubec nic citit. Nechal jsem to tam cca 32 hod. a s barvou jsem moc spokojeny. Pak jsme to cele vynesli ven a rozbalili.
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubová skříňka

Příspěvek od JanB »

Díky, Petře. Já na čpavkování používám taky čpavkovou vodu z drogerie, u té mé je uvedený rozsah koncentrace od-do, nepamatuju si přesně, ale bude to okolo těch 24% jako u tebe.
A v čem? Zatím jsem to použil dvakrát, poprvé na hodiny, tzn. poměrně malý kus. Koupil jsem PE fólii ve formě takového rukávu a do něj jsem zasunul konstrukci ze smrkových latěk, aby to drželo tvar a nedotýkalo se výrobku. Konce rukávu jsem několikrát zahnul a přelepil izolepou.

Teď ta skříňka je o něco větší a do rukávu se nevešla. Tak jsem zkusil malířské zakrývací fólie. Jednu jsem položil na zem, na ni postavil skříňku a stejně jako u hodin jsem ze smrkových latí (cca 20x20mm, máme je k rajčatům :-) ) udělal takovou jednoduchou konstrukci. Prostě jsem 12 latěk sestřílel sponkovačkou do tvaru kvádru. Fólii jsem zvednul nahoru na tu konstrukci, shora přidal další dvě fólie a polepil to izolepou. Čpavkovou vodu nalévám do prázdné krabičky od margarínu (Perla se vyplatí :-) ) a postavím vedle skříňky.

Zajímavé je, že hodiny jsem čpavkoval 24 hodin s jednou dávkou čpavkové vody a jsou tmavší, než skříňka, kterou jsem tam nakonec nechal tři dny a každý den jsem dával novou vodu, protože se mi to furt zdálo málo tmavé. Ale svůj díl udělal i olej a teď jsem s odstínem spokojený. Tipuju, že to barvilo míň dílem proto, že se čpavek rozptýlil ve zhruba pětkrát větším prostoru a dílem proto, že ty fólie nebyly úplně dobře pospojované a čpavek unikal. Dělal jsem to venku a cítit ho moc nebylo, ale navíc foukal vítr a to určitě taky udělalo svoje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů