Okýnka repliky+žaluzie

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od truvan »

No největší význam a přínos vidím v tom že nepotřebuješ vůbec žádný nástroje na ,
sedne ti pak jakékoliv profilování bez omezení :D
to sem nevymyslel já-je to prastará technika,jen sem ji trošku vytunil :idea: ,aby se nemusela dělat uplně ručně(není čas ztrácet čas)
začal sem s tím spojem u nábytkových dvířek,no a to mě přivedlo k použití ve stavební truhlařině, okna, dveře -rámové věci všeobecně.
Hodně sem kvuli tomu vytunil formátku ted tam upnu i víc než tl.40 mm,pár nocí u počítače(sketchup 3D) nějaké nože a příruby dle mých nákresů a o no to funguje,projevujou se ale nedostatky mých strojů-při té přesnosti jakou ten spoj vyžaduje,hlavně mi chybí aretace výšky kotouče na "PF 300L" rojek jestli to někdo řešil rád uvítám nějaké info,no a ještě by to chtělo 3f 4kW měnič kvuli otáčkám a pak bych byl zas na nějakej čas spokojenej ;)
Naposledy upravil(a) truvan dne 12 zář 2017, 17:37, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od werdio »

Budu muset vyzkoušet :-) Moc tyhle věci nedělám, ale až budu dělat šoupačky do dílny, vezmu inspiraci :-)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od Tim »

ahojky Truvan,

máš to pěkně vychytaný,tenhle druh spojů jsem kdysi taky používal hlavně na oknech s profilem ze dvou vlnek,má to ale jednu vadu pokud je profil hlubší než falc na sklo a nebo drážka na výplň tak v místě spoje kde jde k sobě na tupo pod 45 stupni svislý vlys s vodorovným vlastně není žádné překrytí materiálu ,pokud se stane že spoj povolí a nebo se trochu rozeschne tak je vidět skrz.Na pár starejch dveřích jsem to už viděl.Máš to nějak ošetřený a nebo to neřešíš.

Tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od truvan »

Ahoj
ano řešil sem to .problemy se sesycháním jsou u každého spoje,přes to nejede vlak.
muže se to stát u čepu na tupo, i u kontra profilu-tam s tím rozdílem, že to není na první pohled vidět(což je podle mne horší, protože nemáš důvod to řešit ,když to nevidíš.
nemusím Ti jistě říkat jaký je rozdíl mezi lepidlem na starých dveřích a dnešníma lepidlama,
ale jak si správně napsal o tom ohni dřevu a práci, tak to tak je, nejde to imho vyřešit mechanicky na poprvé a navždy. objemové změny zkrátka nezakážeš,takže jako jediné možné řešení problému se sesycháním vidím spoj s možností dotažení nebo povolení.
No a u subtilního okýnkovýho profilu nevidím s modernímlepidlem problem,(ta změna rozměru narůstá s rozměrem dřeva -metr spárovky 3,6cm/ 5cm-okolo 1-1,8mm u radiálu. u tangenciálů jsou hodnoty 2x takové takže jestliže je dřevo v prostředí s kolísavou vlhkostí tak s jejím kolísáním mění objem.nevým to jistě ale myslím že není žádný materiál který by byl uplně rozměrově stabilní (hlavně ve vztahu k teplotě(kovy)ale to bych se pouštěl na tenkej led ;)
Ale je vidět,že už jsi něco se dřevem zažil ;)
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od truvan »

Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od JanB »

Je to super, i ty tvoje videa. Pro mě sice trochu jiná liga, neb takovou technikou nevládnu, ale aspoň jsem si trochu rozšířil obzory.

Můžu jeden možná hloupý dotaz k videu? Jak tam vkládáš ty distanční kroužky (na hřebík), tak bych pochopil, že je to proto, abys nebral najednou příliš velkou třísku, sám to u mé podstatně slabší frézky tak dělám. Ale proč nejdřív takto postupně frézuješ jen kousek a poté, co to máš na plnou hloubku, to dojedeš do konce prkna?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od truvan »

Ahoj
na třetím videu je to ve vyskakovací bublině-eliminace zpětného vrhu při neprůběžném frézování(nezačínáš od kraje ale někde mezi začátkem a koncem obrobku)když to tam pošleš na plnou třísku tak je to děsná škuba ;)
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od werdio »

To je pěkná práce, pro mě taky jiná liga :-)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od truvan »

jakápak jiná liga,
normální truhlařina je to
,za jinou ligu považuju uplně něco jinýho,je mnoho neskutečně šikovnejch lidí ;)

https://youtu.be/Slfz3zRLrOo
kř.jpg
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Okýnka repliky+žaluzie

Příspěvek od JanB »

truvan: Jo, rozumím, bublinu jsem přehlédl. Já něco podobného dělám, abych netrápil frézku, ale ty tam máš samozřejmě víc "koní". :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů