Cpavkovane dubove zidle

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegove,
jak jsem psal minule ze mam rozdelanou dalsi sadu, tak tady je dalsich 6 ks. zidli. Vyrabel jsem je puvodne do noveho firemniho showroomu, ale hned jak je videla sefova pritelkyne, tak si je zamluvila domu. :mrgreen: Konstrukce je shodna s minulou setavou, jenom horni konec zadnich nohou neni zaobleny ale rovny. Povrchova uprava je delana drasanim festool drasackou, a premluvil jsem sefa, ze bych rad pouzil metodu cpavkovani pri ziskani krasne medove patiny dubu. (vsichni na to cumeli jak z jara)Vysledek se vsem moc libi vcetne svetlich belovych casti, na ktere cpavek nereaguje. Zamerne jsme je nechali svetle, protoze se nam tento efekt zdal zajimavy. Po cpavkovani jsme zidle natreli vodnim lakem. (ja bych zvolil olej).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od werdio »

to jsi stanoval v dílně??? To musela být rána když si to otevřel, co? :-)..kolika % roztok používáš?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od Petr »

werdio píše:to jsi stanoval v dílně??? To musela být rána když si to otevřel, co? :-)..kolika % roztok používáš?
No to vis ze jsme si to uzil :mrgreen: Ale jeste pred tim jsem rekl kolegum at si kazdy cuchne jak to "krasne" voni. Jeden drzel tu flasku v ruce a malem postrikal celou dilnu jak se lek a cukl s rukou. Delal jsem to prave v budoucim showroomu, kde nic neni a daji se tam po cpavkovani otevrit dvere a okno do pruvanu. Po cpavkovani jsem komoru zanesl ven na rampu vyvetrat. Ja to delam tak, ze po ulozeni dilcu si necham jenom maly otvor na prostrceni ruky s flaskou a naleju cpavek do nadoby, a hned zalepim izolepou, takze je to celkem rychle a da se to zvladnout. Pouzivam 24% cpavkovou vodu. Cpavkoval jsem to na 2 varky od 14 hod do druheho dne do rana, tj. cca 18 hod.
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od JanB »

No, to je paráda, to se mi moc líbí. Už jsem o čpavkování četl a pár fotek viděl, ale dosud jsem to nezkusil. Můžu se zeptat? Někde jsem četl, že se ta čpavková voda má ohřát vařičem, ale na tvých fotkách to nevidím - zřejmě by to proces urychlilo, ale nezbytné to není, je to tak?
A druhý dotaz - nemáš představu, kolik by tomu vadila nízká teplota okolí? Ptám se proto, že v dílně to zkoušet nehodlám a venkovní teploty teď v lednu jsou jen málo nad nulou....ale láká mě to. Spáchal jsem teď z odřezků dubu nástěnné hodiny do dílny a zrovna váhám, jestli je ztmavit nebo nechat světlé.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
to o tom zahrivani jsem neslysel, ale myslim, ze by to hlavne vic smrdelo. O rychlost ani tak nejde. Ono ten rozdil mezi 6 - 18 hod. cpavkovani neni uz moc videt. Myslim, ze nejvic to tmavne do tech 6 ti hodin. Chce to si vyzkouset a sledovat stav. Pokud jde o tu teplotu, tak ja jsem to delal v budouci kancelari, kde se netopi a teplota v mistnosti neni o moc vetsi nez je soucasna teplota venku. A nevidim v tom problem. Hlavni je utesnit vsechny otvory v komore tak, aby se udrzela vysoka koncentrace cpavku po celou dobu. Myslim, ze by to fungovalo bez problemu i venku za soucasnych teplot. U tech zidli jde spis o to, nechat nasledne drevo ve vytopene mistnosti tak, aby se prohralo pred lepenim spoju, aby lepidlo dobre drzelo. Ty hodiny bych klidne delal venku. Zatim ahoj Petr
ピーター 大工
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od Rudolf »

Petře,
psal jsem ti soukromou zprávu tady na webu. Nevím ale, jestli to funguje, zatím jsem to nikdy nepoužil. Dostal jsi jí?
Díky za info.
Rudolf
Ipodlak
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2011, 08:37

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od Ipodlak »

Ahoj,

zkusil jsem pokusne čpavkování dubu na kousku odřezku, efekt je super!:) Měl bych ale jeden dotaz...jak se zbavit zápachu na takto ošetřeném dřevě?
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Cpavkovane dubove zidle

Příspěvek od JanB »

Za pár dnů to vyvětrá samo
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů